Kenteken check PS-389-T

APK geldig tot feb 2027 - 8+ eigenaars - 81.986 km (peildatum jul 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-407965
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
PS-389-T
Merk
BMW
BMW logo
Modeltype
216i Gran Tourer
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken PS-389-T: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
BMW 216i Gran Tourer 2016

Betrouwbaarheid BMW 216i Gran Tourer (2016) – Kenteken PS-389-T

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
99

Waardebehoud BMW 216i Gran Tourer (2016) – Kenteken PS-389-T

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud BMW 216i Gran Tourer (2016) – Kenteken PS-389-T

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid BMW 216i Gran Tourer (2016) – Kenteken PS-389-T

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
90

Prestaties BMW 216i Gran Tourer (2016) – Kenteken PS-389-T

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 18.000 - € 21.000
Catalogusprijs
€ 35.282
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
281 dagen
Aantal op naam
8+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
B38A15A
Aantal in Nederland
9 voertuigen
Aantal keren bekeken
609 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 216i Gran Tourer geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1525 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Ruim en flexibel interieur met zeven zitplaatsen en grote laadruimte
  • Moderne, efficiënte 3-cilinder benzinemotor met lage CO2-uitstoot
  • Premium uitrusting en afwerking in Centennial High Executive uitvoering
  • Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak met lage onderhoudskosten
  • Goede actieve veiligheid en airbaguitrusting
  • Premium uitstraling voor een MPV in deze klasse

Aandachtspunten

  • Beperkt sportief rijgedrag door voorwielaandrijving
  • Derde zitrij alleen geschikt voor kinderen of korte ritten
  • Hogere onderhouds- en reparatiekosten dan veel concurrenten
  • Matig tot redelijk waardebehoud
  • Praktijkverbruik hoger dan fabrieksopgave
  • Beperkt aanbod op de occasionmarkt

Gedetailleerde analyse

Kenteken PS-389-T is een zwarte BMW 2-serie Gran Tourer uit 2016 met een 1499cc 3-cilinder benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze MPV (Midi-MPV) biedt ruimte voor zeven personen en werd in 2015 nieuw aangeboden voor €34.970. In dit rapport vindt u een objectieve analyse van techniek, gebruikservaring, kosten en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.

## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De BMW 2-serie Gran Tourer 216i uit 2015 is uitgerust met de B38A15M0-motor: een 1.5 liter 3-cilinder benzinemotor met BMW TwinPower Turbo technologie, directe injectie en een vermogen van 75 kW (102 pk) bij 4100 tpm. Het koppel bedraagt 180 Nm bij 1200 tpm[1][3]. Deze motor is ontwikkeld voor efficiëntie en soepele prestaties in de stad, maar niet voor sportief rijgedrag. **Bekende Problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Er zijn geen grootschalige meldingen van distributiekettingproblemen bij deze motor, in tegenstelling tot oudere BMW-motoren. Toch blijft periodieke controle aanbevolen, vooral bij hoge kilometerstanden. Ernst: **yellow** (licht)[geen directe bron, maar gebaseerd op algemene ervaringen met B38-motoren]. - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen, meestal gerelateerd aan olievervuiling of gebrekkig onderhoud. Ernst: **orange** (matig)[geen directe bron, maar gebaseerd op algemene ervaringen met kleine turbo’s]. - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen kunnen deze duur zijn om te vervangen. Ernst: **yellow** (licht)[geen directe bron]. - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor staat niet bekend om excessief olieverbruik, mits tijdig onderhouden. Ernst: **yellow** (licht)[geen directe bron]. **Transmissie** De handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en kent weinig bekende mankementen. Onderhoudskosten zijn laag; alleen periodieke olieverversing en eventueel koppelingsvervanging bij hoge kilometerstanden. Ernst: **yellow** (licht)[geen directe bron].

## Transmissie & Rijgedrag De voorwielaandrijving en het relatief lichte gewicht (rond de 1500 kg) zorgen voor wendbaarheid in de stad, maar minder ‘BMW-achtig’ rijgedrag vergeleken met achterwielaangedreven modellen. De ophanging (voor: enkelvoudige draagarm, achter: multi-link) biedt een comfortabele, maar niet sportieve rij-ervaring[1].

## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP:** Onbekend voor deze specifieke variant, maar vergelijkbare modellen halen 5,3–5,6 l/100 km (circa 1 op 18)[3]. - **Praktijk:** Eigenaren melden een verbruik tussen de 1 op 14 en 1 op 16, afhankelijk van rijstijl en gebruik[geen directe bron]. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 75 pk in Nederland betaalt u in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar), afhankelijk van provincie en gewichtsklasse. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200–€400 per jaar bij een onafhankelijke garage, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Geen structurele dure mankementen bekend, maar onderdelen en arbeidsloon zijn duurder dan bij Aziatische of Franse concurrenten. **Marktwaarde & Waardebehoud** De huidige marktwaarde (2025) voor een 2016 BMW 2-serie Gran Tourer 216i Centennial High Executive 7p. in goede staat ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een premium MPV; na 10 jaar is circa 30–40% van de nieuwprijs over[geen directe bron, maar gebaseerd op autoscout en occasionmarkten].

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Ruim interieur met zeven zitplaatsen en flexibele laadruimte (645 liter in 5-zits, 560 liter in 7-zits, tot 1905 liter met alle stoelen neer)[4][6][7]. - Efficiënte, moderne 3-cilinder benzinemotor met lage CO2-uitstoot en relatief lage wegenbelasting[1][3]. - Goede uitrusting in Centennial High Executive uitvoering (o.a. navigatie, climate control, lederen bekleding, parkeersensoren). - Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak met lage onderhoudskosten. - Premium uitstraling en afwerking voor een MPV in deze klasse. - Goede actieve veiligheid (o.a. DSC, ABS, meerdere airbags)[1]. **Nadelen** - Beperkte sportiviteit en minder ‘BMW-rijgevoel’ door voorwielaandrijving. - Derde zitrij is alleen geschikt voor kinderen of korte ritten[4][6]. - Hogere onderhouds- en reparatiekosten dan Aziatische of Franse concurrenten. - Matig tot redelijk waardebehoud vergeleken met traditionele BMW-modellen. - Praktijkverbruik ligt hoger dan de fabrieksopgave, vooral bij veel stadsgebruik. - Beperkt aanbod op de occasionmarkt, waardoor onderdelen soms langere levertijden hebben.

Deze zwarte BMW 2-serie Gran Tourer met kenteken PS-389-T uit 2016 is een ruim opgezette, comfortabele en relatief zuinige MPV met premium uitstraling. De 1499cc 3-cilinder benzinemotor is modern en betrouwbaar, maar niet zonder kleine kinderziektes. De handgeschakelde versnellingsbak is een pluspunt voor liefhebbers van ‘zelf schakelen’. Het interieur biedt veel flexibiliteit, maar de derde zitrij is beperkt. De totale kosten van eigendom zijn hoger dan bij veel concurrenten, maar de rij- en zitervaring is dat ook. Voor gezinnen die ruimte, comfort en een premium merk zoeken, is deze zwarte BMW 2-serie Gran Tourer een overweging waard, mits het onderhoud up-to-date is en de prijs aansluit bij de marktwaarde.

Uitrusting

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display Pakket
High-beam Assistant Pakket
DAB-Radio €320
Mistlampen €150
Bochtverlichting Pakket
Led verlichting €990
Lane Departure Warning Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €300
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerhulp €450
Parkeerassistent Pakket
Navigatie €1150
Leer €1590
Metallic lak €690
Runflat €260

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

FEB 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
8 februari 2025
JUL 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
14 juli 2016
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

26 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

7 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

31 juli 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

12 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

13 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

Foto's

BMW 216i Gran Tourer 2016 – Afbeelding 1
augustus 2024
BMW 216i Gran Tourer 2016 – Afbeelding 2
augustus 2024
BMW 216i Gran Tourer 2016 – Afbeelding 3
augustus 2024
BMW 216i Gran Tourer 2016 – Afbeelding 4
augustus 2024
BMW 216i Gran Tourer 2016 – Afbeelding 5
augustus 2024

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 07-02-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code B38A15A
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1499 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 102 pk (75 kW)
Draaimoment 180 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,56 m
Voertuigbreedte 1,8 m
Totale hoogte 1,61 m
Asafstand 2,78 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 525 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 11,9 s
Topsnelheid 185 km/u
Gemiddeld verbruik 5,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 124 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over BMW 216i Gran Tourer (PS-389-T)

Wat is de APK status van PS-389-T?

De APK van PS-389-T is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PS-389-T een import auto?

Ja, PS-389-T is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft PS-389-T gehad?

PS-389-T heeft 8+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoeveel pk heeft de BMW 2-serie Gran Tourer 216i uit 2015?

De 216i heeft 102 pk (75 kW) bij 4100 tpm[1][3][5].

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 1 op 14 en 1 op 16, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave is 5,3–5,6 l/100 km (circa 1 op 18)[3].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 75 pk betaalt u in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar).

Wat is de actuele marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de motor of versnellingsbak?

Er zijn geen grootschalige problemen bekend, maar incidenteel kunnen turbo, injectoren of elektronica storingen geven. De handgeschakelde versnellingsbak is betrouwbaar[geen directe bron].

Hoe groot is de kofferbak in de 7-zits uitvoering?

Met de derde rij opgeklapt is de kofferbak 560 liter, met alle stoelen neer 1905 liter[4][6][7].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Turbo-problemen

Incidenteel problemen met de turbo, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Minimaal
Motor

Distributieketting (timing chain)

Geen grootschalige problemen, maar periodieke controle aanbevolen

Herkenningspunten:

Geratel bij koude start (zelden)

Minimaal
Motor

Injector-storingen

Incidenteel storingen aan de directe injectie

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring

Minimaal
Elektronica

Elektronica

Incidenteel storingen aan boordcomputer of sensoren

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes, storingen in infotainment

Minimaal
Chassis

Ophanging

Slijtage aan veren/dempers bij hoge kilometerstand

Herkenningspunten:

Rammelende geluiden, minder comfort

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1525 kg. Dat is 27% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

BMW 216i Gran Tourer in Nederland

Voertuig Registratie