Kenteken check PV-735-G
APK geldig tot okt 2026 - 10+ eigenaars - 263.453 km (peildatum okt 2025)
Er zijn 27 aandachtspunten voor PV735G
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Renault Scénic dCi 130 (2011) – Kenteken PV-735-G
Waardebehoud Renault Scénic dCi 130 (2011) – Kenteken PV-735-G
Onderhoud Renault Scénic dCi 130 (2011) – Kenteken PV-735-G
Veiligheid Renault Scénic dCi 130 (2011) – Kenteken PV-735-G
Prestaties Renault Scénic dCi 130 (2011) – Kenteken PV-735-G
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Renault Scénic dCi 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (10 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1505 kg en diesel.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Ruime en praktische MPV met comfortabele zitplaatsen voor vijf personen.
- Degelijke en relatief zuinige 1.9 dCi dieselmotor met 96 pk en 300 Nm koppel.
- Handgeschakelde transmissie biedt goede controle en relatief lage onderhoudskosten.
- Uitgebreide standaarduitrusting in Dynamique uitvoering, zoals automatische verlichting en regensensor.
- Goede wegligging en rijcomfort voor een auto in deze klasse.
- Redelijk marktwaarde behoud gezien leeftijd en segment.
Minpunten
- Bekende problemen met rekbare distributieketting die tijdig onderhoud vereist.
- Turbo kan slijtage vertonen bij hoge kilometerstanden.
- Injectoren kunnen defect raken, wat dure reparaties kan veroorzaken.
- Olieverbruik neemt toe bij oudere motoren zonder goed onderhoud.
- Handgeschakelde versnellingsbak kan slijtage vertonen aan koppeling en synchronisatieringen.
- Wegenbelasting voor diesel is relatief hoog in Nederland.
Uitgebreide analyse
Kenteken PV-735-G is een blauwe Renault Scénic 1.9 dCi Dynamique uit 2011 met een 1870cc 4-cilinder dieselmotor die 96 pk levert. Deze MPV uit 2009 heeft een handgeschakelde transmissie en een nieuwprijs van circa €32.490. De auto is populair vanwege zijn praktische ruimte en zuinige dieselmotor.
De motorcode van de 1870cc 1.9 dCi dieselmotor in deze Renault Scénic is doorgaans de F9Q, een 4-cilinder common rail turbodiesel met 96 pk (70 kW) en 300 Nm koppel. Deze motor staat bekend om zijn degelijkheid, maar kent enkele bekende problemen zoals een rekbare distributieketting die kan leiden tot timing issues, turbo slijtage en problemen met de brandstofinjectoren. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, vooral als onderhoud niet tijdig is uitgevoerd.
De handgeschakelde versnellingsbak van de Scénic 1.9 dCi is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan de koppeling en synchronisatieringen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar het vervangen van de koppeling kan tussen de €400 en €700 kosten. Regelmatig onderhoud en juiste rijstijl verlengen de levensduur van de bak.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 96 pk diesel in Nederland bedraagt circa €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900.
Bij aankoop van een Renault Scénic 1.9 dCi Dynamique uit 2009 met kenteken PV-735-G is het belangrijk om te letten op een goed gedocumenteerd onderhoudsboekje, vooral met aandacht voor distributieketting en turbo. Controleer op olielekkages en luister naar onregelmatigheden in de motorloop. Een proefrit is essentieel om de staat van de handgeschakelde versnellingsbak te beoordelen. De marktwaarde ligt momenteel tussen €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.
Deze blauwe Renault Scénic met kenteken PV-735-G uit 2011 is een praktische en relatief zuinige MPV met een betrouwbare 1.9 dCi dieselmotor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo, biedt deze auto een goede balans tussen comfort, ruimte en gebruikskosten voor Nederlandse gezinnen.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
Speling in stuur of fuseekogel
APK keuring details: Speling in stuur of fuseekogel
APK keuring details: 52
Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
APK keuring details: Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
APK keuring details: 35
APK keuring details: 07
APK keuring details: 37
Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan, Verlichting niet symmetrisch geplaatst, Band met laag profiel
APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan, Verlichting niet symmetrisch geplaatst, Band met laag profiel
Voertuigfoto's
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Renault Scénic dCi 130 (PV-735-G)
Wat is de APK status van PV-735-G?
De APK van PV-735-G is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is PV-735-G een import auto?
Ja, PV-735-G is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft PV-735-G gehad?
PV-735-G heeft 10+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.9 dCi motor in deze Renault Scénic?
De motorcode is F9Q, een 1.9-liter 4-cilinder common rail turbodiesel met 96 pk en 300 Nm koppel.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting kan na circa 150.000 tot 200.000 km uitrekken, wat onderhoud of vervanging noodzakelijk maakt om motorschade te voorkomen.
Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.9 dCi?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, servicebeurten en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk diesel in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie waar de auto geregistreerd staat.
Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.9 dCi Dynamique uit 2009?
De marktwaarde ligt tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en algemene staat.
Bekende aandachtspunten
Distributieketting rekbaarheid en slijtage
De distributieketting kan uitrekken waardoor de timing van de motor niet meer klopt, wat kan leiden tot motorstoringen.
Symptomen:
Onregelmatige motorloop, motorlampje brandt, startproblemen.
Turbo slijtage en defecten
De turbo kan slijtage vertonen door hoge belasting en onvoldoende olieverversing, wat leidt tot vermogensverlies.
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid bij accelereren.
Defecte brandstofinjectoren
Injectoren kunnen verstopt of defect raken, wat leidt tot slechte verbranding en motorstoringen.
Symptomen:
Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Olieverbruik toename
Bij hogere kilometerstanden kan de motor meer olie verbruiken door slijtage aan zuigerveren.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage handgeschakelde transmissie
De koppeling kan verslijten, vooral bij intensief stadsverkeer of verkeerd gebruik.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.