Kenteken check PV-849-K

APK geldig tot sep 2026 - 4 eigenaars - 63.590 km (peildatum aug 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-492300
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
PV-849-K
Automerk
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Logan MCV TCe 90
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PV-849-K: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Blauw
Brandstoftype
Benzine
Dacia Logan MCV TCe 90 2017

Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV TCe 90 (2017) – Kenteken PV-849-K

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
61

Waardebehoud Dacia Logan MCV TCe 90 (2017) – Kenteken PV-849-K

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Dacia Logan MCV TCe 90 (2017) – Kenteken PV-849-K

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
86

Veiligheid Dacia Logan MCV TCe 90 (2017) – Kenteken PV-849-K

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
95

Prestaties Dacia Logan MCV TCe 90 (2017) – Kenteken PV-849-K

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 9.000 - € 11.000
Adviesprijs nieuw
€ 14.925
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
134 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H4B B4
Vergelijkbare kentekens
550 voertuigen
Bekeken
430 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Dacia Logan MCV TCe 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1146 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer ruime en praktische MPV met veel laadruimte.
  • Lage aanschafprijs en uitstekende prijs-kwaliteitverhouding.
  • Zuinig brandstofverbruik (WLTP ca. 4,5-5,0 l/100 km).
  • Betrouwbare 898cc 3-cilinder turbomotor met timing chain (minder onderhoud).
  • Lage wegenbelasting en onderhoudskosten in Nederland.
  • Eenvoudige techniek zorgt voor betaalbaar onderhoud.

Waar je op moet letten

  • Basisuitvoering met weinig luxe en comfortvoorzieningen.
  • Mogelijke lichte problemen met motormanagement en katalysator.
  • Kwaliteit van interieur en afwerking is eenvoudig, soms geluidshinder.
  • Handgeschakelde versnellingsbak kan slijtage aan koppeling vertonen.
  • Beperkte dynamiek en rijplezier, vooral bij hogere snelheden.
  • Enkele meldingen van roestvorming bij oudere exemplaren.

Uitgebreide analyse

Kenteken PV-849-K is een blauwe Dacia Logan MCV 0.9 TCe Laureate uit 2017 met een 898cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt veel ruimte en een scherpe nieuwprijs van €14.290, gericht op praktische en betaalbare mobiliteit.

De 898cc 3-cilinder turbomotor van deze Logan MCV, vaak aangeduid met motorcode H4B, levert 66 pk. Deze motor is onderdeel van Renaults Energy TCe-serie en staat bekend om zijn compacte formaat en relatief zuinig brandstofverbruik. De timing chain (ketting) wordt gebruikt in plaats van een distributieriem, wat doorgaans minder onderhoud vereist. Er zijn echter meldingen van lichte problemen met de kettingspanner, maar ernstige timing chain defecten zijn zeldzaam. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven. Injectoren en olieverbruik zijn normaal gesproken geen groot probleem, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.

De handgeschakelde versnellingsbak van de Logan MCV 0.9 TCe is een vijfversnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn incidentele meldingen van slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen, vooral bij intensief stadsgebruik of onzorgvuldig schakelen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met koppeling vervanging rond de €400-€600 wanneer nodig. De handling is eenvoudig en gericht op comfort, met voorwielaandrijving en een vrij neutrale wegligging passend bij een MPV.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 66 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Dacia staat bekend om lage onderhoudskosten en eenvoudige techniek, wat dit model betaalbaar houdt in gebruik.

De huidige marktwaarde van een Dacia Logan MCV 0.9 TCe Laureate uit 2016 ligt in Nederland tussen de €6.000 en €8.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Dit model biedt een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding met veel ruimte en lage gebruikskosten. Let bij aankoop op onderhoudsboekje, eventuele roestplekken (vooral onderzijde en wielkasten), en controleer op motorstoringen zoals katalysatorproblemen of motormanagementstoringen. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen.

Deze blauwe Dacia Logan MCV met kenteken PV-849-K uit 2017 is een praktische en betaalbare MPV met een zuinige 898cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende kleine aandachtspunten zoals mogelijke lichte motor- en transmissieproblemen, biedt deze auto een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding en lage gebruikskosten, ideaal voor gezinnen of zakelijke rijders die veel ruimte zoeken.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Parkeerhulp €200
Navigatie €250
Lichtmetalen velgen €300
Leer €500
Metallic lak €470

Voertuig historie

Gebeurtenissen

SEP 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 september 2024
SEP 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 september 2017
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

27 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 35

APK keuring details: De band is beschadigd, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

APK keuring details: De schijf- of trommelrem draait niet soepel

Voertuigfoto's

Dacia Logan MCV TCe 90 2017 – Afbeelding 1
Dacia Logan MCV TCe 90 2017 – Afbeelding 2
Dacia Logan MCV TCe 90 2017 – Afbeelding 3
Dacia Logan MCV TCe 90 2017 – Afbeelding 4
Dacia Logan MCV TCe 90 2017 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 29-09-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4B B4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 898 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 90 pk (66 kW)
Trekkracht 140 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Blauw
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,49 m
Totale breedte 1,73 m
Hoogte 1,59 m
Afstand tussen assen 2,63 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 515 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 11,1 s
Max. snelheid 175 km/u
Gecombineerd verbruik 4,9 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 142 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Dacia Logan MCV TCe 90 (PV-849-K)

Wat is de APK status van PV-849-K?

De APK van PV-849-K is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PV-849-K een import auto?

Nee, PV-849-K is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PV-849-K gehad?

PV-849-K heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 898cc motor in de Dacia Logan MCV 2016?

De motorcode is H4B, een 898cc 3-cilinder turbomotor uit de Renault Energy TCe-serie.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain is over het algemeen betrouwbaar en onderhoudsarm, maar de kettingspanner kan soms lichte problemen geven.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

In de praktijk ligt het verbruik rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van 4,5 tot 5,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €400 en €600 inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

Ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Dacia Logan MCV 0.9 TCe Laureate uit 2016?

De marktwaarde ligt tussen de €6.000 en €8.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Katalysator en motorstoringen

Veelvoorkomende storing aan katalysator die leidt tot motorstoringen en waarschuwingslampjes.

Symptomen:

Vermogensverlies, waarschuwingslampje motor, verhoogde uitstoot.

Laag risico
Motor

Lichte problemen met timing chain spanner

Soms geluiden of lichte slijtage aan de kettingspanner van de timing chain.

Symptomen:

Tikkend geluid bij koude start, motorgeluiden.

Let op
Transmissie

Slijtage koppeling en synchronisatieringen

Versnelvingen kunnen moeilijker gaan bij intensief gebruik, koppeling slijt sneller.

Symptomen:

Schakelproblemen, slippen van koppeling.

Let op
Carrosserie

Roestvorming onderzijde en wielkasten

Roest kan ontstaan bij onvoldoende behandeling of beschadiging van lak.

Symptomen:

Roestplekken zichtbaar, lakafbladdering.

Let op
Elektronica

Elektronische storingen motormanagement

Foutmeldingen en onregelmatig stationair draaien door ECU problemen.

Symptomen:

Onregelmatig stationair, motorlampje aan, soms 'limp mode'.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1146 kg. Dat is 5% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Dacia Logan MCV TCe 90 in Nederland

Type Nummerplaat