Kenteken check PX-767-N

APK geldig tot jun 2026 - 4 eigenaars - 108.759 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-673186
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
PX-767-N
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Mégane ENERGY TCe 100
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PX-767-N: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Renault Mégane ENERGY TCe 100 2017

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2017) – Kenteken PX-767-N

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
96

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2017) – Kenteken PX-767-N

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2017) – Kenteken PX-767-N

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
83

Veiligheid Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2017) – Kenteken PX-767-N

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
91

Prestaties Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2017) – Kenteken PX-767-N

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 12.000 - € 15.000
Nieuwprijs
€ 23.930
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
98 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H5F F4
Vergelijkbare voertuigen in NL
65 voertuigen
Bekeken
926 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Mégane ENERGY TCe 100 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zuinig en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor voor zijn klasse
  • Handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
  • Lage wegenbelasting dankzij 74 pk motorvermogen
  • Comfortabele rijervaring met goede wegligging
  • Redelijke nieuwprijs en marktwaarde in het segment
  • Ruim interieur en praktische hatchbackvorm

Minpunten

  • Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden
  • Timingketting kan problemen geven zonder tijdig onderhoud
  • Injectoren kunnen verstopt raken bij slecht onderhoud
  • Koppeling slijtage bij intensief gebruik
  • Turbo kan bij slecht onderhoud defect raken
  • Beperkte pk’s vergeleken met sterkere 1.2 TCe varianten

Volledige analyse

Kenteken PX-767-N is een grijze Renault Mégane 1.2 TCe Limited uit 2017 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor die 74 pk levert. Deze handgeschakelde hatchback behoort tot het klein-midden segment en had een nieuwprijs van circa €23.040. In dit rapport vindt u een uitgebreide analyse van de motor, transmissie, verbruik, onderhoudskosten en marktwaarde.

De 1.2 TCe motor in deze Renault Mégane is een 1198cc viercilinder turbobenzinemotor met motorcode H5Ft, bekend uit de Renault Energy TCe-serie. Deze motor levert officieel rond de 74 pk (54 kW) in deze uitvoering, hoewel vergelijkbare 1.2 TCe varianten tot 115 pk gaan. De motor is voorzien van directe injectie en een turbocharger. Bekende problemen bij deze motor zijn matig olieverbruik en soms problemen met de timingketting, vooral bij hogere kilometerstanden. Turboproblemen komen minder vaak voor, maar injectoren kunnen bij slecht onderhoud verstopt raken. Regelmatig onderhoud en tijdige olieverversing zijn cruciaal om deze problemen te beperken.

De handgeschakelde transmissie van deze Mégane is een 5- of 6-versnellingsbak (afhankelijk van uitvoering), over het algemeen betrouwbaar. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 100.000 km, afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en vervanging van koppelingsonderdelen indien nodig. Problemen met schakelen of synchronisatieringen zijn incidenteel gemeld, maar niet structureel.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 74 pk benzinemotor in Nederland valt in een lagere categorie, wat gunstig is voor de maandelijkse kosten. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.2 TCe Limited uit 2016 met kenteken PX-767-N is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op regelmatige olieverversingen en timingkettinginspecties. Controleer ook op eventuele turbo- en injectorproblemen. De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar let op koppeling slijtage. De marktwaarde ligt momenteel gemiddeld voor dit segment, met een goede balans tussen prijs en prestaties. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen.

Deze grijze Renault Mégane met kenteken PX-767-N uit 2017 is een praktische en zuinige hatchback met een betrouwbare 1.2 TCe motor en handgeschakelde transmissie. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals olieverbruik en timingketting, blijft het een aantrekkelijke keuze voor wie een compacte benzineauto zoekt met lage gebruikskosten en een goede wegligging.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 januari 2026
OKT 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 oktober 2017
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

19 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

31 augustus 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 07

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

Afbeeldingen

Renault Mégane ENERGY TCe 100 2017 – Afbeelding 1
januari 2026

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 19-06-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5F F4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1197 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 101 pk (74 kW)
Trekkracht 175 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,36 m
Totale breedte 1,81 m
Voertuighoogte 1,44 m
Afstand tussen assen 2,67 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 577 kg
Trekgewicht N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 12,3 s
Max. snelheid 182 km/u
Verbruik gecombineerd 5,4 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 120 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Mégane ENERGY TCe 100 (PX-767-N)

Wat is de APK status van PX-767-N?

De APK van PX-767-N is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PX-767-N een import auto?

Nee, PX-767-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PX-767-N gehad?

PX-767-N heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Renault Mégane?

De motorcode is H5Ft, een 1198cc viercilinder turbobenzinemotor uit de Renault Energy TCe-serie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde transmissie is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, maar koppeling slijtage kan optreden rond 100.000 km.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan het officiële WLTP-verbruik van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine service tussen €500 en €800, afhankelijk van gebruik en onderhoudsgeschiedenis.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 74 pk benzineauto?

De wegenbelasting valt in een lagere categorie voor benzineauto’s met 74 pk, wat resulteert in relatief lage maandelijkse kosten.

Zijn er bekende motorproblemen waar ik op moet letten?

Ja, vooral timingketting slijtage en olieverbruik zijn bekende aandachtspunten bij deze motor.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timingketting slijtage

De timingketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en een ratelend geluid.

Signalen:

Ratelend geluid uit motor, motorstoringen, vermogensverlies.

Let op
Motor

Olieverbruik

De motor kan meer olie verbruiken dan normaal, vooral bij hogere kilometerstanden.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Let op
Motor

Injectorproblemen

Verstopping of defecten aan brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of sportief rijden.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Hoog risico
Motor

Turbo defecten

Turbo kan defect raken door olieproblemen of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde