Kenteken check PZ-764-B

APK verlopen - 7 eigenaars - 201.026 km (peildatum jan 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-826249
Gegenereerd op 15 mei 2026

Kerninfo

Registratie
PZ-764-B
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane ENERGY dCi 110 ECO2
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PZ-764-B: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Diesel
Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 2017

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 (2017) – Kenteken PZ-764-B

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
25

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 (2017) – Kenteken PZ-764-B

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 (2017) – Kenteken PZ-764-B

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
66

Veiligheid Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 (2017) – Kenteken PZ-764-B

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
78

Prestaties Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 (2017) – Kenteken PZ-764-B

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 11.000 - € 13.000
Catalogusprijs
€ 30.220
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
440 dagen verlopen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
K9K F6
Soortgelijke auto's in NL
173 voertuigen
Aantal keren bekeken
641 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 342 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 378 / kwartaal
Zeeland ca. € 367 / kwartaal
Utrecht ca. € 360 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 353 / kwartaal
Gelderland ca. € 371 / kwartaal
Limburg ca. € 364 / kwartaal
Overijssel ca. € 374 / kwartaal
Flevoland ca. € 367 / kwartaal
Drenthe ca. € 378 / kwartaal
Friesland ca. € 382 / kwartaal
Groningen ca. € 385 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinige 1.5 dCi dieselmotor (K9K 656) met laag brandstofverbruik (3,3-4,0 l/100 km)
  • Relatief lage wegenbelasting voor 81 pk diesel in Nederland
  • Comfortabele en ruime cabine met goede beenruimte achterin
  • Degelijke bouwkwaliteit en moderne veiligheidsvoorzieningen
  • Gunstige CO2-uitstoot (circa 86 g/km) en milieuklasse
  • Redelijk gunstige onderhoudskosten voor een dieselauto

Aandachtspunten

  • Distributieketting kan bij hoge kilometerstanden problemen geven
  • Handgeschakelde versnellingsbak voelt soms rubberig en onprecies aan
  • Turbo en injectoren kunnen slijtagegevoelig zijn
  • Rijcomfort kan stug zijn, vooral met grotere wielen
  • Hoge overbrengingsverhoudingen maken rijden bij lage toeren minder soepel
  • Beperkte dynamiek, vooral in Eco2 Life uitvoering met 81 pk

Gedetailleerde analyse

Kenteken PZ-764-B is een blauwe Renault Mégane uit 2017 met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor (type 1.5 dCi Eco2 Life) en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback uit 2016 heeft een nieuwprijs van circa €24.140 en is voorzien van voorwielaandrijving.

De motorcode van de 1461cc 1.5 dCi dieselmotor in deze Renault Mégane is K9K 656. Deze 4-cilinder turbodiesel levert 81 pk (60 kW) in de Eco2 Life uitvoering, met een koppel van ongeveer 260 Nm. De motor staat bekend om zijn zuinigheid en relatief lage CO2-uitstoot (rond 86 g/km volgens WLTP). In de praktijk ligt het verbruik rond de 3,3 tot 4,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De motor is robuust maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting, turbo en injectoren bij hogere kilometerstanden.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is standaard bij deze uitvoering. Hoewel over het algemeen betrouwbaar, melden eigenaren soms een rubberige, minder precieze schakeling en hoge overbrengingsverhoudingen die het rijden bij lage toeren minder soepel maken. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt, maar bij slijtage kunnen reparaties relatief kostbaar zijn. Regelmatig onderhoud en juiste bediening verlengen de levensduur.

De jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Renault Mégane 1.5 dCi liggen gemiddeld tussen de €400 en €700, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Wegenbelasting voor een 81 pk diesel in Nederland bedraagt circa €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van provincie. De auto heeft een gunstig brandstofverbruik wat de gebruikskosten verlaagt. Reparaties aan motoronderdelen zoals turbo of injectoren kunnen incidenteel hogere kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.5 dCi Eco2 Life (2016) met kenteken PZ-764-B is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op distributiekettinggeluiden, turbo-prestaties en injectoren. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. Door het goede brandstofverbruik en relatief lage wegenbelasting is dit een aantrekkelijke keuze voor wie zoekt naar een zuinige, compacte dieselauto. Let op dat de transmissie soms wat onprecies kan zijn en dat het rijcomfort met 18-inch wielen wat stug kan aanvoelen.

Deze blauwe Renault Mégane met kenteken PZ-764-B uit 2017 is een zuinige en praktische compacte hatchback met een betrouwbare 1.5 dCi dieselmotor (K9K 656). De handgeschakelde transmissie vraagt wel om aandacht voor soepel schakelen. Met een gunstig verbruik en redelijke onderhoudskosten is het een goede keuze voor Nederlandse autokopers die een betaalbare dieselauto zoeken, mits goed onderhouden en gecontroleerd op bekende aandachtspunten.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Collision Warning Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JUL 2022

Kilometerstand

XXX,667 km geregistreerd

XXX,667 km
INFO
26 juli 2022
DEC 2021

Kilometerstand

XXX,478 km geregistreerd

XXX,478 km
INFO
5 december 2021
NOV 2021

Kilometerstand

XXX,456 km geregistreerd

XXX,456 km
INFO
19 november 2021
OKT 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 oktober 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

24 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 26

27 september 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 43

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

Beeldmateriaal

Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 2017 – Afbeelding 1
Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 2017 – Afbeelding 2
Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 2017 – Afbeelding 3
Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 2017 – Afbeelding 4
Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 2017 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Niet verzekerd
Huidige dekking: Niet verzekerd
Laatst gecontroleerd: 15-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 24-01-2024

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code K9K F6
Motortype Diesel
Cilinderinhoud 1461 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 110 pk (81 kW)
Draaimoment 260 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,36 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Totale hoogte 1,44 m
Asafstand 2,67 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 531 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 11,2 s
Topsnelheid 188 km/u
Brandstofverbruik mix 3,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 87 g/km
Energiebron Diesel
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane ENERGY dCi 110 ECO2 (PZ-764-B)

Wat is de APK status van PZ-764-B?

De APK van PZ-764-B is verlopen op 24-01-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is PZ-764-B een import auto?

Nee, PZ-764-B is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PZ-764-B gehad?

PZ-764-B heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.5 dCi motor in de Renault Mégane 2016?

De motorcode is K9K 656, een 1461cc 4-cilinder turbodiesel met ongeveer 81 pk in de Eco2 Life uitvoering.

Hoeveel brandstof verbruikt deze Renault Mégane in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt tussen 3,3 en 4,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Wat zijn de bekende motorproblemen bij deze auto?

Belangrijke problemen zijn distributiekettingslijtage, turbo defecten, injectorproblemen en soms verhoogd olieverbruik.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar kan rubberig en onprecies aanvoelen; onderhoud is belangrijk.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €400 en €700 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel bedraagt de wegenbelasting voor deze diesel in Nederland?

De wegenbelasting voor een 81 pk dieselauto ligt ongeveer tussen de €400 en €500 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringen, startproblemen.

Belangrijk
Motor

Turbo defecten

De turbo kan olie-lekkages of lagerschade ontwikkelen, vooral bij onvoldoende onderhoud of veel korte ritten.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Belangrijk
Motor

Injector problemen

Injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot slechte verbranding en motorstoringen.

Kenmerken:

Ruw stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.

Minimaal
Transmissie

Schakelbak onprecies

De handgeschakelde versnellingsbak kan een rubberig schakelpookgevoel geven en minder nauwkeurige schakelgangen.

Kenmerken:

Moeilijk schakelen, schakelgeluiden.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde