Kenteken check R-043-ZP

APK geldig tot nov 2027 - 2+ eigenaars - 79.697 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-446893
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
R-043-ZP
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Touran 1.5 TSI OPF ACT
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-043-ZP: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
VW Touran 1.5 TSI OPF ACT 2022

Betrouwbaarheid VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2022) – Kenteken R-043-ZP

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
72

Waardebehoud VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2022) – Kenteken R-043-ZP

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2022) – Kenteken R-043-ZP

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
67

Veiligheid VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2022) – Kenteken R-043-ZP

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (2022) – Kenteken R-043-ZP

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
79

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 36.000 - € 44.000
Catalogusprijs
€ 48.727
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
616 dagen
Aantal op naam
2+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
DPC
Soortgelijke auto's in NL
9 voertuigen
Aantal keren bekeken
867 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze VW Touran 1.5 TSI OPF ACT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1563 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer ruim en flexibel interieur met 7 zitplaatsen en grote kofferbak
  • Comfortabele en rustige rij-ervaring, ideaal voor lange ritten
  • Redelijk zuinig verbruik voor een MPV van dit formaat
  • Moderne veiligheidsvoorzieningen en optionele rijassistenten
  • Degelijke Duitse bouwkwaliteit en betrouwbare techniek
  • Highline-uitvoering biedt veel luxe opties en comfort

Aandachtspunten

  • Lager waardebehoud vergeleken met SUV’s of premium modellen
  • Niet sportief, gericht op comfort en praktijk
  • DSG-onderhoud en eventuele reparaties kunnen duur uitvallen
  • Mogelijkheid tot carbon buildup in de motor bij korte ritten
  • Infotainmentsysteem is niet het modernste
  • Veel concurrentie op de tweedehandsmarkt van jongere MPV’s en SUV’s

Gedetailleerde analyse

Kenteken R-043-ZP is een grijze Volkswagen Touran uit 2022 met een 1498cc motor, 110pk, benzine en automaat. Deze midi-MPV is populair bij Nederlandse gezinnen vanwege de ruime zitplaatsen, praktische indeling en degelijke Duitse bouwkwaliteit. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen.

## Motorcode & Technische Specificaties De Volkswagen Touran 1.5 TSI Highline 7p uit 2022 met kenteken R-043-ZP is uitgerust met een 1.5 TSI (EA211) benzinemotor met een cilinderinhoud van 1498cc en een vermogen van 110pk (81kW)[2][5]. De motorcode voor deze 1.5 TSI is **EA211 EVO**. Deze motor is voorzien van turbo, directe injectie en variabele kleptiming (ACT), wat zorgt voor een goede balans tussen prestaties en verbruik[2]. De automaat is een 7-traps DSG (Dual Clutch Gearbox), een bekende en veelgebruikte transmissie bij Volkswagen[2]. ## Bekende Problemen ### Motor - **Timing chain (distributieketting):** De 1.5 TSI (EA211) heeft een kettingaandrijving. Hoewel deze over het algemeen betrouwbaar is, zijn er incidentele meldingen van kettinggeruis of slijtage, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud. **Ernst: orange** (matig, regelmatig onderhoud is belangrijk). - **Turbo:** De turbo is relatief betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven (olielekkage, lagerslijtage). **Ernst: yellow** (licht, zelden bij deze motor). - **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van inlaatkleppen (carbon buildup), wat prestatieverlies en onregelmatig stationair toerental kan veroorzaken. **Ernst: orange** (matig, vooral bij korte ritten). - **Olieverbruik:** De 1.5 TSI staat niet bekend om excessief olieverbruik, in tegenstelling tot oudere 1.4 TSI-motoren. Incidenteel olieverbruik kan voorkomen, maar is geen structureel probleem. **Ernst: yellow** (licht). ### Transmissie - **DSG-automaat:** De 7-traps DSG is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden of zwaar gebruik problemen geven met de koppeling of mechatronische unit (schakelproblemen, trillingen). Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel. **Ernst: orange** (matig, afhankelijk van gebruik en onderhoud). ### Elektronica & Chassis - **Elektronica:** Incidenteel meldingen van storingen in het infotainmentsysteem of sensoren. **Ernst: yellow** (licht). - **Chassis:** Geen structurele problemen bekend. Slijtage aan ophanging (schokdempers, lagers) kan optreden bij hoge kilometerstanden. **Ernst: yellow** (licht).

## Transmissie: Automaat & Onderhoud De 7-traps DSG-automaat in de grijze Volkswagen Touran met kenteken R-043-ZP biedt soepele schakelingen en een comfortabele rijervaring. Onderhoudskosten zijn relatief laag vergeleken met traditionele automaten, maar de DSG vereist wel periodieke olieverversing (elke 60.000 km). Gemiddelde onderhoudskosten voor een grote beurt liggen rond de €400-€600, afhankelijk van de dealer. Kleine beurten (jaarlijks of elke 15.000 km) kosten circa €200-€300. Reparaties aan de DSG (koppeling, mechatronica) kunnen fors oplopen (€1.500-€3.000), maar zijn zeldzaam bij goed onderhoud.

## Verbruik, Wegenbelasting & Marktwaarde ### Verbruik - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP ligt rond de 6,5 l/100km (ca. 15,4 km/l)[8]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, afhankelijk van rijstijl en gebruik (7,0-7,5 l/100km of 13,3-14,3 km/l is realistisch voor een MPV van dit formaat). ### Wegenbelasting Voor een benzineauto van 110pk in Nederland betaal je in 2025 circa **€88 per maand** aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). Dit is gebaseerd op het gewicht en de brandstofsoort. ### Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van deze Touran Highline 7p was €49.861. In 2025 ligt de actuele marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand tussen de **€15.000 en €20.000**, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is redelijk voor een MPV, maar lager dan bij SUV’s of premium modellen.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Ruimte & Flexibiliteit:** 7 zitplaatsen, grote kofferbak (834 liter, maximaal 1.857 liter)[2]. - **Comfort:** Goede wegligging, rustige motor, comfortabele stoelen. - **Onderhoud:** Moderne motor en DSG zijn relatief onderhoudsarm bij tijdige service. - **Verbruik:** Redelijk zuinig voor een MPV van dit formaat. - **Veiligheid:** Uitgerust met meerdere airbags, ESP, en optionele rijassistenten. - **Opties:** Highline-uitvoering biedt luxe opties zoals climatronic, led-verlichting, parkeersensoren en navigatie. **Nadelen** - **Waardebehoud:** Lager dan bij SUV’s of premium modellen. - **Rij-ervaring:** Niet sportief, gericht op comfort en praktijk. - **Onderhoudskosten DSG:** Hoger dan handgeschakelde modellen bij problemen. - **Carbon buildup:** Mogelijkheid tot vervuiling inlaatkleppen bij korte ritten. - **Infotainment:** Niet het modernste systeem, maar wel gebruiksvriendelijk[3]. - **Tweedehandsmarkt:** Veel concurrentie van jongere MPV’s en SUV’s.

Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken R-043-ZP uit 2022 is een degelijke, ruim opgezette gezinsauto met een moderne 1.5 TSI-motor en comfortabele DSG-automaat. De auto is zuinig, onderhoudsarm en biedt veel praktische voordelen voor gezinnen. Let bij aankoop op het onderhoud van de motor en transmissie, en overweeg een uitgebreide keuring. De auto is een verstandige keuze voor wie ruimte, comfort en betrouwbaarheid zoekt, maar verwacht geen spectaculair waardebehoud of sportieve rij-ervaring.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant €155
Zij-airbags achter €375
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €985
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €320
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €580
Verkeersbordenherkenning €320
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €225
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €215
Navigatie €965
Leer €2305
Metallic lak €710
Trailer Assist €525
Runflat €255

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
1 november 2025
JAN 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 januari 2022
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

18 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

Foto's

VW Touran 1.5 TSI OPF ACT 2022 – Afbeelding 1
november 2025

+-7

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 18-11-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code DPC
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1498 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 150 pk (110 kW)
Draaimoment 250 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,83 m
Hoogte incl. dakrails 1,67 m
Asafstand 2,79 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 8,9 s
Topsnelheid 209 km/u
Brandstofverbruik mix 5,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 146 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Touran 1.5 TSI OPF ACT (R-043-ZP)

Wat is de APK status van R-043-ZP?

De APK van R-043-ZP is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-043-ZP een import auto?

Ja, R-043-ZP is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft R-043-ZP gehad?

R-043-ZP heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Touran 1.5 TSI Highline 7p?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 7,0 en 7,5 l/100km (13,3-14,3 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel WLTP-verbruik is 6,5 l/100km[8].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 110pk betaal je in 2025 circa €88 per maand aan motorrijtuigenbelasting.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €200-€300, grote beurt: €400-€600. APK: €35-€50. Reparaties (DSG, motor) kunnen fors oplopen, maar zijn zeldzaam bij goed onderhoud.

Hoe betrouwbaar is de 1.5 TSI-motor?

De 1.5 TSI (EA211 EVO) is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Let op mogelijke carbon buildup en incidentele kettingproblemen.

Wat is de actuele marktwaarde van deze Touran?

Tussen de €15.000 en €20.000 voor een goed onderhouden exemplaar uit 2022 met gemiddelde kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de DSG-automaat?

De 7-traps DSG is betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden of zwaar gebruik problemen geven. Regelmatige olieverversing is essentieel.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain (distributieketting)

Incidenteel geruis of slijtage bij hoge kilometerstanden

Kenmerken:

Geruis, motorstoring

Belangrijk
Motor

Carbon buildup inlaatkleppen

Vervuiling door directe injectie, vooral bij korte ritten

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, prestatieverlies

Belangrijk
Transmissie

DSG-problemen

Schakelproblemen, trillingen bij hoge kilometerstanden

Kenmerken:

Haperende schakelingen, trillingen

Minimaal
Motor

Turbo-gerelateerde problemen

Incidenteel olielekkage of lagerslijtage

Kenmerken:

Olielampje, vermogensverlies

Minimaal
Elektronica

Elektronica-storingen

Incidenteel storingen in infotainment of sensoren

Kenmerken:

Foutmeldingen, uitval systemen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1563 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke VW Touran 1.5 TSI OPF ACT modellen

Voertuig Registratie