Kenteken check R-087-FB

APK geldig tot mrt 2027 - 3+ eigenaars - 92.797 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-324519
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
R-087-FB
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur ENERGY TCe 120
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-087-FB: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2015

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2015) – Kenteken R-087-FB

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
54

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2015) – Kenteken R-087-FB

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2015) – Kenteken R-087-FB

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2015) – Kenteken R-087-FB

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2015) – Kenteken R-087-FB

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 13.000 - € 16.000
Oorspronkelijke prijs
€ 26.585
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
344 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H5F G4
Soortgelijke auto's in NL
752 voertuigen
Populariteit
253 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1259 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Compact en wendbaar mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer.
  • Relatief zuinige 1.2 TCe turbomotor met 88 pk.
  • Automatische transmissie voor comfortabel rijden.
  • Goede uitrusting in Dynamique uitvoering.
  • Redelijk marktwaarde en betaalbare wegenbelasting.
  • Praktisch interieur met voldoende ruimte voor zijn klasse.

Nadelen

  • Bekende problemen met distributieketting (timing chain) die dure reparaties kan veroorzaken.
  • Mogelijk overmatig olieverbruik bij oudere motoren.
  • Soms problemen met turbo en injectoren.
  • Automaat kan schokkerig schakelen bij hogere kilometerstanden.
  • Werkelijk brandstofverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers.
  • Onderhoud en reparaties kunnen bij problemen kostbaar zijn.

Diepgaande beoordeling

Kenteken R-087-FB is een zwarte Renault Captur 1.2 TCe Dynamique uit 2015 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving had een nieuwprijs van circa €25.370 en is populair vanwege zijn compacte formaat en praktische inzetbaarheid.

De 1197cc motor in deze Renault Captur is de 1.2 TCe benzinemotor met motorcode H5Ft (of varianten daarvan). Deze 4-cilinder turbomotor levert 88 pk en is bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar ook om enkele terugkerende problemen. Een veelvoorkomend en serieus probleem is de timing chain (distributieketting) die kan gaan rammelen, uitrekken of zelfs slippen, wat kan leiden tot motorschade. Dit probleem komt vooral voor bij modellen rond 2013 en wordt veroorzaakt door slijtage van de kettingspanner en oliedrukproblemen. Daarnaast melden eigenaren soms overmatig olieverbruik en problemen met de turbo, zoals vermogensverlies of rookontwikkeling. Injectoren kunnen ook defect raken, wat leidt tot slechte verbranding en verhoogd brandstofverbruik.

De automatische transmissie in deze Captur is een conventionele automaat (meestal een 4- of 6-traps automaat afhankelijk van uitvoering). Bekende defecten zijn minder frequent dan bij de motor, maar gebruikers melden soms schokkerig schakelen of vertraging bij acceleratie. Onderhoud is relatief eenvoudig, maar het vervangen van de transmissievloeistof en periodieke controles zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen. Reparatiekosten kunnen variëren van enkele honderden tot meer dan duizend euro bij grote problemen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0-5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak hoger, rond 6,5-7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland ligt ongeveer tussen de €100 en €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Timing chain reparaties of turbo-onderhoud kunnen de kosten flink verhogen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Dynamique uit 2013 met kenteken R-087-FB is het cruciaal om de staat van de distributieketting te laten controleren, bijvoorbeeld door te luisteren naar kettinggerammel of foutcodes uit te lezen. Vraag naar onderhoudshistorie en of de kettingspanner of ketting al is vervangen. Controleer ook het olieverbruik en de werking van de turbo. Een proefrit moet soepel verlopen zonder schokken in de automaat. Let op eventuele motorstoringen of waarschuwingslampjes. De marktwaarde ligt momenteel rond de €7.000 tot €10.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.

Deze zwarte Renault Captur met kenteken R-087-FB uit 2015 is een compacte en praktische mini-SUV met een zuinige 1.2 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel hij aantrekkelijk is qua prijs en gebruiksgemak, moet men alert zijn op de bekende motorproblemen zoals de distributieketting en turbo. Goed onderhoud en een grondige check bij aankoop zijn essentieel om onaangename verrassingen te voorkomen.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Lane Change Assistant Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €590

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
16 maart 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,797 km geregistreerd

XXX,797 km
INFO
9 februari 2024
AUG 2022

Kilometerstand

XXX,305 km geregistreerd

XXX,305 km
INFO
5 augustus 2022
DEC 2015

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 december 2015
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: Achter mistlamp werkt niet goed

10 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

14 maart 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

3 augustus 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

Beeldmateriaal

Renault Captur ENERGY TCe 120 2015 – Afbeelding 1
februari 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2015 – Afbeelding 2
februari 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2015 – Afbeelding 3
februari 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2015 – Afbeelding 4
februari 2024
Renault Captur ENERGY TCe 120 2015 – Afbeelding 5
februari 2024

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 14-03-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code H5F G4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 118 pk (87 kW)
Max. koppel 205 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Zwart
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,12 m
Breedte 1,78 m
Totale hoogte 1,57 m
Wielbasis 2,61 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 538 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 10,6 s
Maximumsnelheid 192 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 125 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (R-087-FB)

Wat is de APK status van R-087-FB?

De APK van R-087-FB is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-087-FB een import auto?

Ja, R-087-FB is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft R-087-FB gehad?

R-087-FB heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2013?

De motorcode is meestal H5Ft, een 1197cc 4-cilinder turbomotor met 88 pk.

Hoe herken ik problemen met de distributieketting?

Let op ratelende geluiden bij koude start, motorstoringslampje en vermogensverlies. Een diagnose met foutcodes P0011, P0014 kan wijzen op kettingproblemen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt vaak tussen 6,5 en 7,5 liter per 100 km, hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld tussen €500 en €800 inclusief APK, service en kleine reparaties. Grote reparaties zoals distributiekettingvervanging kunnen duizenden euro's kosten.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een benzineauto met 88 pk ligt de wegenbelasting in Nederland ongeveer tussen €100 en €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Is de automatische transmissie betrouwbaar?

Over het algemeen betrouwbaar, maar er kunnen schokkerige schakelingen optreden bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud is belangrijk.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting (Timing Chain) problemen

Rammelen, uitrekken of slippen van de distributieketting door versleten kettingspanner en oliedrukproblemen.

Kenmerken:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Aandacht vereist
Motor

Overmatig olieverbruik

Motor verbruikt meer olie dan normaal, mogelijk door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, motorstoringen.

Aandacht vereist
Motor

Turbo problemen

Turbo kan defect raken door slijtage of slechte smering, wat leidt tot vermogensverlies.

Kenmerken:

Verminderde acceleratie, rook uit uitlaat, waarschuwingslampje.

Laag
Motor

Injectorfouten

Defecte of verstopte brandstofinjectoren veroorzaken slechte verbranding.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair draaien, verhoogd brandstofverbruik, motorstoringen.

Aandacht vereist
Transmissie

Automatische transmissie schokkerig schakelen

Versleten onderdelen of softwareproblemen kunnen zorgen voor haperingen bij schakelen.

Kenmerken:

Schokken bij versnellen, vertraging bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1259 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY TCe 120 modellen

Model Kenteken