Kenteken check R-191-KF

APK geldig tot okt 2026 - 2+ eigenaars - 90.723 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-376814
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
R-191-KF
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic ENERGY TCe 160
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-191-KF: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Brandstoftype
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 160 2018

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 160 (2018) – Kenteken R-191-KF

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
83

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 160 (2018) – Kenteken R-191-KF

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 160 (2018) – Kenteken R-191-KF

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 160 (2018) – Kenteken R-191-KF

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 160 (2018) – Kenteken R-191-KF

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
79

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 20.000 - € 25.000
Nieuwprijs
€ 35.675
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
219 dagen
Eigenaarhistorie
2+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5H A4
Vergelijkbare voertuigen in NL
99 voertuigen
Keren opgezocht
168 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic ENERGY TCe 160 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1505 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Ruim en praktisch interieur, geschikt voor gezinnen
  • Modern Bose-audiosysteem als standaard
  • Goede actieve veiligheid (noodremassistentie, rijstrookassistent)
  • Comfortabele automaat (EDC) met soepele schakelingen
  • Euro 6-motor, toegankelijk voor alle Nederlandse steden
  • Redelijk zuinige benzinemotor vergeleken met oudere diesels

Waar je op moet letten

  • Matig waardebehoud vergeleken met SUV’s
  • Incidentele elektronische storingen (infotainment, parkeersensoren)
  • Hoger praktijkverbruik dan WLTP-cijfers
  • Onderhoud en reparaties bij merkdealer relatief duur
  • Beperkte trekhaakcapaciteit (max. 1200 kg)
  • Geen hybride of plug-in variant beschikbaar

Volledige analyse

Kenteken R-191-KF is een witte Renault Scénic uit 2018 met een 1330cc benzinemotor, automaat en het luxe Bose-audiosysteem. Deze MPV combineert ruimte, comfort en moderne techniek, maar kent ook specifieke aandachtspunten voor de Nederlandse autokoper. Dit rapport geeft een volledig beeld van deze populaire midi-MPV.

## Motor & Identificatie De Renault Scénic 1.3 TCe Bose uit 2016 beschikt over een 1.3-liter viercilinder turbomotor met een vermogen van 120 pk (88 kW). De motorcode voor deze 1330cc motor is **H5Ht** (ook wel bekend als M282, een samenwerking tussen Renault-Nissan en Daimler)[2][7]. Deze motor is technisch verwant aan de 1.3 TCe 140, maar heeft een iets lager vermogen. De motor is voorzien van directe injectie, turbo en intercooler, en voldoet aan de Euro 6-norm. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging zijn aanbevolen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud (categorie: Motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen kunnen deze duur zijn om te vervangen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Geen algemeen bekend probleem, maar controleer bij aankoop op olieverbruik en onderhoudshistorie (categorie: Motor, ernst: yellow).

## Transmissie & Rijgedrag Deze Scénic is leverbaar met een **zesversnellings handgeschakelde bak** of een **zevenversnellings dual-clutch automaat (EDC)**. De automaat biedt soepele schakelingen en past goed bij het comfortabele karakter van de MPV[5]. **Bekende defecten:** - **Automaat (EDC):** Incidentele meldingen van schokkerig schakelen of softwareproblemen, vooral bij koude motor. Regelmatige software-updates en tijdige olieverversing zijn belangrijk (categorie: Transmissie, ernst: orange). - **Onderhoudskosten:** Jaarlijkse onderhoudsbeurt bij een merkdealer kost gemiddeld €250-€350. APK (€35-€50) en kleine reparaties vallen hierbuiten. Grote reparaties (bijv. automaatrevisie) kunnen oplopen tot €2000+. De voorwielaangedreven Scénic rijdt comfortabel en stabiel, met onafhankelijke voorwielophanging en een torsiebalk achter. Het Bose-audiosysteem (9 speakers) en de ruime interieurindeling zijn pluspunten voor gezinnen.

## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** ca. 5,8 l/100 km (1 op 17,2) - **Praktijk:** ca. 7,0-8,0 l/100 km (1 op 14-12,5), afhankelijk van rijstijl en gebruik **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Nieuwprijs:** €35.520 - **Huidige marktwaarde (2025):** €10.000-€14.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitvoering - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; vergelijkbaar met andere midi-MPV’s, maar lager dan SUV’s of elektrische modellen **Wegenbelasting (120 pk, benzine, 2025):** - **Per kwartaal:** ca. €90-€100 (jaarlijks €360-€400) - **Berekend op basis van gewicht en CO2-uitstoot; exact bedrag afhankelijk van provincie**

## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - Ruim en praktisch interieur, geschikt voor gezinnen - Modern Bose-audiosysteem als standaard - Goede actieve veiligheid (o.a. noodremassistentie, rijstrookassistent)[2][7] - Comfortabele automaat (EDC) met soepele schakelingen[5] - Euro 6-motor, toegankelijk voor alle Nederlandse steden - Redelijk zuinige benzinemotor vergeleken met oudere diesels **Nadelen:** - Matig waardebehoud vergeleken met SUV’s - Incidentele elektronische storingen (infotainment, parkeersensoren) - Hoger praktijkverbruik dan WLTP-cijfers - Onderhoud en reparaties bij merkdealer relatief duur - Beperkte trekhaakcapaciteit (max. 1200 kg) - Geen hybride of plug-in variant beschikbaar

Deze witte Renault Scénic met kenteken R-191-KF uit 2018 is een praktische en comfortabele midi-MPV met een moderne benzinemotor en luxe uitrusting. De auto is geschikt voor gezinnen die ruimte, comfort en veiligheid zoeken, maar kent ook aandachtspunten op het gebied van onderhoud, verbruik en elektronica. Een grondige APK- en onderhoudscheck bij aankoop is aanbevolen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 maart 2026
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 februari 2018
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

27 september 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 58

19 oktober 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

Afbeeldingen

Renault Scénic ENERGY TCe 160 2018 – Afbeelding 1
december 2025
Renault Scénic ENERGY TCe 160 2018 – Afbeelding 2
december 2025
Renault Scénic ENERGY TCe 160 2018 – Afbeelding 3
december 2025
Renault Scénic ENERGY TCe 160 2018 – Afbeelding 4
december 2025
Renault Scénic ENERGY TCe 160 2018 – Afbeelding 5
december 2025

+-3

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 15-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 19-10-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H A4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1330 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 163 pk (120 kW)
Trekkracht 270 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,41 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Voertuighoogte 1,65 m
Afstand tussen assen 2,73 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,1 s
Topsnelheid begrensd 200 km/u
Verbruik gecombineerd 5,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 122 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 160 (R-191-KF)

Wat is de APK status van R-191-KF?

De APK van R-191-KF is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-191-KF een import auto?

Ja, R-191-KF is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft R-191-KF gehad?

R-191-KF heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Scénic 1.3 TCe 120pk automaat?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 7,0 en 8,0 l/100 km (1 op 14-12,5), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik is ca. 5,8 l/100 km (1 op 17,2).

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 120 pk betaal je in 2025 ongeveer €90-€100 per kwartaal (jaarlijks €360-€400), afhankelijk van de provincie.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Jaarlijkse onderhoudsbeurt bij een merkdealer kost gemiddeld €250-€350. APK en kleine reparaties zijn hierbovenop. Grote reparaties (bijv. automaat) kunnen oplopen tot €2000+.

Hoe betrouwbaar is de 1.3 TCe-motor?

De motor is over het algemeen betrouwbaar, maar controleer altijd op onderhoudshistorie. Incidentele problemen met turbo en injectoren komen voor, maar zijn niet structureel.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.3 TCe Bose uit 2016?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitvoering.

Zijn er bekende problemen met de automaat (EDC)?

Er zijn incidentele meldingen van schokkerig schakelen en softwareproblemen. Regelmatige software-updates en tijdige olieverversing zijn belangrijk.

Bekende aandachtspunten

Gering risico
Motor

Timing chain (distributieketting)

Geen structureel probleem, maar tijdige vervanging aanbevolen

Signalen:

Geluid, slijtage

Let op
Motor

Turbo

Incidentele storingen bij hoge kilometerstanden

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Gering risico
Motor

Injectoren

Geen structureel probleem, maar duur bij vervanging

Signalen:

Onregelmatig stationair, storingslampje

Let op
Transmissie

Automaat (EDC)

Schokkerig schakelen, softwareproblemen

Signalen:

Onregelmatig schakelgedrag, storingsmeldingen

Gering risico
Elektronica

Elektronica (infotainment, sensoren)

Incidentele storingen

Signalen:

Beeldscherm uitval, parkeersensoren werken niet

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde