Kenteken check R-201-HV
APK geldig tot sep 2026 - 6 eigenaars - 156.110 km (peildatum jul 2025)
13 punten van aandacht bij kenteken R201HV
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz A 180 (2022) – Kenteken R-201-HV
Waardebehoud Mercedes-Benz A 180 (2022) – Kenteken R-201-HV
Onderhoud Mercedes-Benz A 180 (2022) – Kenteken R-201-HV
Veiligheid Mercedes-Benz A 180 (2022) – Kenteken R-201-HV
Prestaties Mercedes-Benz A 180 (2022) – Kenteken R-201-HV
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Mercedes-Benz A 180 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1380 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Comfortabele interieur
- Goede veiligheidsvoorzieningen
- Redelijke brandstofefficiëntie
- Betrouwbare automatische transmissie
- Ruime kofferbakruimte
Aandachtspunten
- Mogelijke hogere onderhoudskosten op lange termijn
- Beperkte veelzijdigheid in vergelijking met concurrenten
- Geen uitgebreide opties voor aanpassingen
Gedetailleerde analyse
Kenteken R-201-HV is een witte Mercedes-Benz A-klasse uit 2022 met een 1332cc motor. Deze auto is een voorwielaangedreven hatchback met een automatische transmissie en een maximumvermogen van 100 kW (136 pk). De nieuwprijs van deze auto was €36.495. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste kenmerken en problemen van deze auto.
De motor van de Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution is een 1332cc viercilinder benzinemotor met een vermogen van 100 kW (136 pk) en een koppel van 200 Nm. De motorcode voor deze motor is niet specifiek vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een variant van de M 282 motorfamilie. Bekende problemen met deze motor zijn onder andere olieverbruik en mogelijke timing chain issues, hoewel deze laatste minder vaak voorkomen bij de A-klasse. Turbo- en injectorproblemen zijn niet specifiek gedocumenteerd voor deze motorvariant.
De automatische transmissie van de Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van trage schakelacties. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, maar kunnen hoger uitvallen als er defecten optreden.
Het brandstofverbruik van de Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution is volgens de WLTP-normen ongeveer 5,5 liter per 100 km in de stad en 4,2 liter per 100 km op de snelweg. In de praktijk kan dit verbruik hoger liggen, afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €20.000 tot €25.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, inclusief APK en servicebeurten, en liggen rond de €500 tot €800 per jaar.
De Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution is een solide keuze voor wie een comfortabele en betrouwbare auto zoekt. Voordelen zijn onder andere de ruime interieur, goede veiligheidsvoorzieningen en een redelijke brandstofefficiëntie. Nadelen zijn de mogelijke hogere onderhoudskosten op lange termijn en het feit dat de auto niet zo veelzijdig is als sommige concurrenten.
Deze witte Mercedes-Benz A-klasse met kenteken R-201-HV uit 2022 is een betrouwbare keuze voor dagelijks gebruik, maar het is belangrijk om rekening te houden met de mogelijke onderhoudskosten en brandstofverbruik.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Foto's
+2
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Mercedes-Benz A 180 (R-201-HV)
Wat is de APK status van R-201-HV?
De APK van R-201-HV is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is R-201-HV een import auto?
Nee, R-201-HV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft R-201-HV gehad?
R-201-HV heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de top snelheid van de Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution?
De top snelheid is ongeveer 215 km/h.
Wat is het gemiddelde brandstofverbruik?
Het gemiddelde brandstofverbruik ligt rond de 5,5 liter per 100 km in de stad en 4,2 liter per 100 km op de snelweg.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
De onderhoudskosten liggen gemiddeld rond de €500 tot €800 per jaar.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde ligt rond de €20.000 tot €25.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.
Hoeveel wegenbelasting betaal je in Nederland voor deze auto?
De wegenbelasting voor een auto met een vermogen van 100 pk in Nederland is afhankelijk van de provincie en de MRB (Motorrijtuigenbelasting). Voor een benzineauto met een CO2-uitstoot van ongeveer 120 g/km ligt de MRB rond de €40 per maand.
Wat is de motorcode van de 1332cc motor?
De exacte motorcode voor de 1332cc motor in de Mercedes-Benz A-klasse 180 Business Solution is niet specifiek vermeld in de beschikbare bronnen, maar het behoort tot de M 282 motorfamilie.
Mogelijke gebreken
Olieverbruik
Motor
Kenmerken:
Verhoogd olieverbruik
Timing Chain Issues
Motor
Kenmerken:
Geluiden of trillingen bij het starten
Trage Schakelacties
Transmissie
Kenmerken:
Vertraagde schakelingen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1380 kg. Dat is 15% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.