Kenteken check R-252-BK

APK verlopen - 4+ eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-571770
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
R-252-BK
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Kadjar TCe 140 GPF
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-252-BK: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Renault Kadjar TCe 140 GPF 2022

Betrouwbaarheid Renault Kadjar TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-252-BK

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
44

Waardebehoud Renault Kadjar TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-252-BK

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Kadjar TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-252-BK

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
69

Veiligheid Renault Kadjar TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-252-BK

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
95

Prestaties Renault Kadjar TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-252-BK

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 24.000 - € 30.000
Nieuwprijs
€ 37.521
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
46 dagen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5H E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
43 voertuigen
Bekeken
584 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Kadjar TCe 140 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1447 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer zuinige 1.3 TCe benzinemotor met lage vaste lasten
  • Ruim en praktisch interieur, geschikt voor gezinnen
  • Goede uitrusting in Black Edition (o.a. navigatie, climate control, LED-verlichting)
  • Betrouwbare handgeschakelde zesversnellingsbak
  • Scherpe occasionprijs ten opzichte van concurrenten
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met premiummerken

Minpunten

  • Motor van 103 pk voelt soms traag, zeker bij volledige belading
  • Harde rijervaring op grote (19 inch) velgen
  • Matig waardebehoud na 5 jaar
  • Incidenteel turbo- en olieverbruikproblemen bij hoge kilometerstanden
  • Minder krachtig en minder zuinig dan de 1.5 dCi dieselvariant
  • Beperkte trekcapaciteit (max. 1.200 kg)

Uitgebreide analyse

Kenteken R-252-BK is een grijze Renault Kadjar uit 2022 met een 1333cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV werd nieuw aangeboden voor €34.300 en is populair vanwege de ruime afmetingen, moderne uitrusting en zuinige motorisering. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, praktijk, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.

De Renault Kadjar 1.3 TCe Black Edition (2022) is uitgerust met een 1.3-liter viercilinder turbomotor (motorcode: H5Ht, ook bekend als HR13DDT). Deze motor is ontwikkeld in samenwerking met Daimler en wordt ook toegepast in onder andere de Mercedes A-klasse en Nissan Qashqai. Het vermogen bedraagt 103 pk (76 kW), wat lager is dan de 138 pk en 160 pk varianten die in veel internationale reviews worden genoemd[1][2][8]. De motor is voorzien van directe benzine-inspuiting, turbo en een dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC). **Bekende problemen motor:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grootschalige meldingen van voortijdige slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging wordt aanbevolen (categorie: motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij intensief gebruik of onvoldoende onderhoud (categorie: motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen verstoppingen optreden (categorie: motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen bekend, maar controleer het oliepeil regelmatig bij oudere exemplaren (categorie: motor, ernst: yellow).

De grijze Renault Kadjar met kenteken R-252-BK heeft een handgeschakelde zesversnellingsbak. Deze transmissie staat bekend als betrouwbaar en soepel schakelend, zonder grootschalige defecten[2][5]. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€250, een grote beurt €350-€450. APK-kosten bedragen €35-€50 per jaar. Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kan de koppelingsset slijtage vertonen (categorie: transmissie, ernst: yellow).

**Verbruik:** - **WLTP:** Officieel gecombineerd verbruik circa 6,0 l/100 km (ca. 1 op 16,7)[1]. - **Praktijk:** Werkelijk verbruik ligt vaak rond 7,0-7,5 l/100 km (1 op 13-14), afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 103 pk (76 kW) betaal je in Nederland in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs van €34.300 is inmiddels gedaald naar een actuele marktwaarde van €16.000-€19.000 voor een exemplaar uit 2022 met gemiddeld kilometerstand. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor deze klasse; na 5 jaar behoudt de auto circa 50-55% van de nieuwprijs. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Service (klein/groot):** €200-€450 - **Reparaties (gemiddeld):** €300-€600 (afhankelijk van leeftijd en kilometerstand) - **Bandenset:** €400-€600 (per 40.000-50.000 km) - **Remmen:** €250-€400 (per 60.000 km)

De grijze Renault Kadjar met kenteken R-252-BK uit 2022 is een ruim opgezette, zuinige en goed uitgeruste midi-SUV met een betrouwbare technische basis. De 1.3 TCe motor is niet de krachtigste in het segment, maar wel zuinig en geschikt voor dagelijks woon-werkverkeer. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, controleer het oliepeil en laat eventueel de turbo inspecteren bij hoge kilometerstanden. Kies bij voorkeur een exemplaar met kleinere velgen (17 inch) voor een comfortabeler rijgedrag.

Deze grijze Renault Kadjar met kenteken R-252-BK uit 2022 is een praktische en betaalbare keuze in het midden-SUV segment. De auto combineert een zuinige motor, ruim interieur en een degelijke afwerking tegen redelijke onderhoudskosten. Het waardebehoud is gemiddeld en de rij-ervaring is comfortabel, mits gereden op kleinere velgen. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en controleer op veelvoorkomende problemen bij hoge kilometerstanden.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Parkeerassistent
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 maart 2026
APR 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
27 april 2022
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

Afbeeldingen

Renault Kadjar TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 1
Renault Kadjar TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 2
Renault Kadjar TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 3
Renault Kadjar TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 4
Renault Kadjar TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 5

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Niet verzekerd
Verzekeringsstatus: Onverzekerd
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 27-04-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H E4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1333 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 140 pk (103 kW)
Trekkracht 260 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Grijs
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,45 m
Totale breedte 1,84 m
Voertuighoogte 1,6 m
Wielafstand 2,65 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,8 s
Max. snelheid 200 km/u
Verbruik gecombineerd 5,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 141 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Kadjar TCe 140 GPF (R-252-BK)

Wat is de APK status van R-252-BK?

De APK van R-252-BK is verlopen op 27-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is R-252-BK een import auto?

Ja, R-252-BK is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft R-252-BK gehad?

R-252-BK heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de Renault Kadjar 1.3 TCe 103 pk in de praktijk?

Het officiële WLTP-verbruik is circa 6,0 l/100 km, maar in de praktijk verbruiken de meeste eigenaren 7,0-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€450 voor service, €35-€50 voor APK en gemiddeld €300-€600 aan reparaties per jaar. Banden en remmen zijn extra.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde zesbak is betrouwbaar en kent weinig problemen. Alleen bij hoge kilometerstanden kan de koppeling slijtage vertonen.

Wat is de actuele marktwaarde van een Renault Kadjar 1.3 TCe uit 2022?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €16.000 en €19.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 103 pk in Nederland?

In 2025 betaal je circa €88 per maand (€1.056 per jaar) aan wegenbelasting voor deze auto.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1.3 TCe motor?

Incidenteel turbo-problemen en verhoogd olieverbruik bij hoge kilometerstanden. De distributieketting en injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Turbo slijtage

Incidenteel turbo-problemen bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud

Signalen:

Vermogensverlies, blauwe rook uitlaat

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren

Signalen:

Olielampje gaat branden, regelmatig bijvullen nodig

Laag risico
Motor

Distributieketting (timing chain)

Geen grootschalige problemen, maar preventief vervangen bij hoge km

Signalen:

Tikgeluid, motorstoring

Laag risico
Motor

Injector verstopping

Zelden, maar mogelijk bij slechte brandstofkwaliteit

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Laag risico
Chassis

Hard rijgedrag

Harde vering met grote velgen (19 inch)

Signalen:

Ongemakkelijk op slechte wegen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1447 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Kadjar TCe 140 GPF in Nederland

Auto Nummerplaat