Kenteken check R-300-NS
APK geldig tot okt 2026 - 3+ eigenaars - 226.317 km (peildatum okt 2024)
Er zijn 12 aandachtspunten voor R300NS
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken R-300-NS
Waardebehoud VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken R-300-NS
Onderhoud VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken R-300-NS
Veiligheid VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken R-300-NS
Prestaties VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken R-300-NS
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Touran 1.4 TSI komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1516 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Efficiënte en krachtige 1.4 TSI motor met 140 pk en 220 Nm koppel.
- Ruime en praktische MPV met 5 tot 7 zitplaatsen.
- Handgeschakelde versnellingsbak met relatief lage onderhoudskosten.
- Goede wegligging en voorwielaandrijving voor dagelijks gebruik.
- Degelijke bouwkwaliteit en comfortabele uitrusting in Comfortline uitvoering.
- Redelijk zuinig verbruik voor een auto van dit formaat en bouwjaar.
Waar je op moet letten
- Bekende problemen met distributieketting kunnen leiden tot dure reparaties.
- Mogelijk olieverbruik en turbo-onderhoud vereist bij hogere kilometerstanden.
- Handgeschakelde versnellingsbak kan slijtage vertonen aan koppeling.
- Wegenbelasting en onderhoudskosten zijn relatief hoog voor een benzineauto van dit vermogen.
- Interieur en infotainment verouderd vergeleken met nieuwere modellen.
- Beperkte bagageruimte met alle zitplaatsen in gebruik.
Uitgebreide analyse
Kenteken R-300-NS is een grijze Volkswagen Touran 1.4 TSI Comfortline uit 2011, uitgerust met een 1390cc 4-cilinder benzinemotor die 103 kW (140 pk) levert. Deze MPV uit 2010 heeft een handgeschakelde transmissie en voorwielaandrijving, met een nieuwprijs van circa €34.490.
De motorcode van de 1390cc 1.4 TSI motor in de Volkswagen Touran uit 2010 is doorgaans EA111 of EA211, afhankelijk van de exacte uitvoering. Deze 4-cilinder turbomotor levert 103 kW (140 pk) bij 5600 tpm en 220 Nm koppel vanaf 1500 tpm. De motor is voorzien van directe injectie en een dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC). Bekende motorproblemen zijn onder meer kettinggeleider- en kettingslijtage in de distributieketting (timing chain), wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van olieverbruik en problemen met de turbo, zoals lagerschade of turbodrukverlies. Injectorproblemen komen minder vaak voor maar kunnen leiden tot onregelmatige motorloop. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van de distributieketting en olie zijn cruciaal voor betrouwbaarheid.
De handgeschakelde versnellingsbak van deze Touran is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen aan de synchronisatiering en koppelingscomponenten. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief beperkt, maar het vervangen van de koppeling kan tussen de €600 en €900 kosten. Bekende defecten zijn zeldzaam, mits de koppeling tijdig wordt vervangen en de versnellingsbak niet wordt mishandeld. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en relatief lage onderhoudskosten vergeleken met DSG-automaten.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,8 tot 6,2 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 103 kW benzinemotor in Nederland bedraagt circa €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen, vooral bij hogere kilometerstanden.
Bij aankoop van een Volkswagen Touran 1.4 TSI Comfortline uit 2010 met kenteken R-300-NS is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en turbo. Vraag naar bewijs van tijdige olieverversingen en inspecties. Controleer de koppeling en versnellingsbak op soepel schakelen. Let op eventuele motorstoringen of onregelmatigheden in de loop. De marktwaarde ligt momenteel tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat. Deze MPV is geschikt voor gezinnen die een praktische, relatief zuinige en goed uitgeruste auto zoeken met voldoende ruimte.
Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken R-300-NS uit 2011 is een degelijke en praktische MPV met een krachtige en efficiënte 1.4 TSI motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo is het een betrouwbare keuze bij goed onderhoud. De handgeschakelde versnellingsbak zorgt voor een directe rijervaring met relatief lage onderhoudskosten. Met een marktwaarde die redelijk stabiel is en een gunstig verbruik, blijft deze Touran een interessante optie voor Nederlandse autokopers die ruimte en comfort zoeken.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
De parkeerrem werkt niet op 2 wielen, Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: De parkeerrem werkt niet op 2 wielen, Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: 21
APK keuring details: 42
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW Touran 1.4 TSI (R-300-NS)
Wat is de APK status van R-300-NS?
De APK van R-300-NS is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is R-300-NS een import auto?
Ja, R-300-NS is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft R-300-NS gehad?
R-300-NS heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in de Touran 2010?
De motorcode is meestal EA111 of EA211, afhankelijk van de uitvoering, beide 1.4 liter turbo benzinemotoren met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting kan bij onvoldoende onderhoud slijtage vertonen, wat ernstige motorschade kan veroorzaken als het niet tijdig wordt verholpen.
Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Touran 1.4 TSI Comfortline?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,8-6,2 l/100 km.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €600 en €900.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een 103 kW benzineauto ligt ongeveer tussen de €400 en €500 per jaar, afhankelijk van de regio.
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?
De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar slijtage aan de koppeling kan voorkomen, vooral bij intensief stadsgebruik.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Volkswagen Touran?
De marktwaarde ligt tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting en kettingspanners
Versnelde slijtage van de distributieketting en kettingspanners kan leiden tot kettingspanningverlies en motorschade.
Signalen:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, motorlampje brandt.
Turbo problemen
Turbo kan lagerschade oplopen door olievervuiling of onvoldoende smering, wat leidt tot vermogensverlies.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid bij acceleratie.
Olieverbruik
Hoger dan normaal olieverbruik door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Koppeling slijtage
Versnelde slijtage van de koppeling bij intensief stadsverkeer of verkeerd schakelen.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.
Injectoren verstopt of defect
Injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Signalen:
Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1516 kg. Dat is 26% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.