Kenteken check R-316-JS
APK geldig tot dec 2026 - 5+ eigenaars - 181.755 km (peildatum jan 2026)
13 punten van aandacht bij kenteken R316JS
Kerninfo
Betrouwbaarheid Renault Clio Grandtour TCe 100 (2011) – Kenteken R-316-JS
Waardebehoud Renault Clio Grandtour TCe 100 (2011) – Kenteken R-316-JS
Onderhoud Renault Clio Grandtour TCe 100 (2011) – Kenteken R-316-JS
Veiligheid Renault Clio Grandtour TCe 100 (2011) – Kenteken R-316-JS
Prestaties Renault Clio Grandtour TCe 100 (2011) – Kenteken R-316-JS
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Clio Grandtour TCe 100 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1195 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Compacte en praktische stationwagen met voldoende laadruimte voor zijn klasse
- Moderne 1.2 TCe turbomotor met goede balans tussen vermogen (74 pk) en zuinigheid
- Handgeschakelde 5-versnellingsbak is betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk
- Relatief lage wegenbelasting en brandstofverbruik voor een benzineauto
- Goede veiligheidsuitrusting en bouwkwaliteit voor een auto uit 2009
- Betaalbare onderhoudskosten bij regulier onderhoud
Aandachtspunten
- Timing chain kan vroeg slijten, wat dure motorschade kan veroorzaken
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij oudere motoren
- Turbo kan defect raken bij slecht onderhoud of lange stilstand
- Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorproblemen veroorzaakt
- Koppeling slijtage bij intensief stadsgebruik
- Beperkte prestaties vergeleken met nieuwere modellen
Gedetailleerde analyse
Kenteken R-316-JS is een grijze Renault Clio Estate 1.2 TCE Collection uit 2011 met een 1149cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte stationwagen combineert praktische ruimte met een zuinige en relatief krachtige motor voor zijn klasse, met een nieuwprijs van circa €16.690.
De 1149cc motor in deze Clio Estate is een 1.2 TCe turbomotor met vier cilinders, bekend onder de motorcode H5F. Deze motor levert ongeveer 74 pk (54 kW) en 145 Nm koppel. Het is een moderne, directe injectie turbomotor die relatief zuinig is maar gevoelig kan zijn voor bepaalde problemen zoals kettingslijtage en olieverbruik. De timing chain is een aandachtspunt; hoewel deze ketting normaal gesproken lang meegaat, zijn er meldingen van voortijdige slijtage die tot motorschade kan leiden als het niet tijdig wordt verholpen. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen defect raken door onvoldoende onderhoud of olieverversing. Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.
De handgeschakelde transmissie van deze Clio Estate is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling komt voor, vooral bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en vervanging van de koppeling als belangrijkste kostenpost. Problemen met schakelen of synchronisatie zijn niet frequent gemeld bij deze variant.
Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,2 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 6 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 74 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Grotere reparaties zoals turbo- of motoronderhoud kunnen hogere kosten met zich meebrengen.
Bij aankoop van een Renault Clio Estate 1.2 TCE Collection uit 2009 met kenteken R-316-JS is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, vooral met betrekking tot de timing chain en turbo. Controleer op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De handgeschakelde versnellingsbak is betrouwbaar, maar let op slijtage van de koppeling. Deze grijze auto uit 2011 biedt een goede balans tussen ruimte, prestaties en zuinigheid, mits goed onderhouden.
Deze grijze Renault Clio Estate met kenteken R-316-JS uit 2011 is een praktische en zuinige stationwagen met een moderne 1.2 TCe motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals de timing chain en olieverbruik, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een compacte, handgeschakelde benzinecombi.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
De band heeft onvoldoende profiel, Speling in stuur of fuseekogel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Speling in stuur of fuseekogel
Speling in stuur of fuseekogel
APK keuring details: Speling in stuur of fuseekogel
APK keuring details: 30
APK keuring details: 30
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Renault Clio Grandtour TCe 100 (R-316-JS)
Wat is de APK status van R-316-JS?
De APK van R-316-JS is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is R-316-JS een import auto?
Ja, R-316-JS is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft R-316-JS gehad?
R-316-JS heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Renault Clio Estate?
De motorcode is H5F, een 1149cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met als meest voorkomende onderhoudsbehoefte de koppeling die na verloop van tijd vervangen moet worden.
Wat is het gemiddelde brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond de 6 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,2 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen de €500 en €800, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Zijn er bekende motorproblemen waar ik op moet letten?
Ja, vooral de timing chain kan vroeg slijten, en er kunnen problemen zijn met olieverbruik en turbo, vooral bij slecht onderhoud.
Mogelijke gebreken
Timing chain slijtage
De ketting die de nokkenas aandrijft kan voortijdig slijten of rekken, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt vervangen.
Herkenningspunten:
Onregelmatige motorloop, ratelende geluiden bij koude start, motorstoringslampje.
Olieverbruik
De motor kan bij hogere kilometerstanden meer olie verbruiken dan normaal, wat regelmatig bijvullen vereist.
Herkenningspunten:
Lage oliepeil waarschuwingen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Turbo defecten
De turbo kan falen door olieverontreiniging of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, fluitend geluid bij accelereren, rook uit uitlaat.
Injectieverstopping
De brandstofinjectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit of lange stilstand.
Herkenningspunten:
Schokkerige motorloop, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Koppeling slijtage
De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of onjuist gebruik.
Herkenningspunten:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van verbrande koppeling.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1195 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.
Verder kijken & Vergelijken
Renault Clio Grandtour TCe 100 in Nederland
| Voertuig | Registratie |
|---|---|