Kenteken check R-424-JV
APK geldig tot feb 2028 - 4+ eigenaars - 35.235 km (peildatum feb 2025)
Er zijn 12 aandachtspunten voor R424JV
Basisgegevens
Betrouwbaarheid BMW 530e Touring (2022) – Kenteken R-424-JV
Waardebehoud BMW 530e Touring (2022) – Kenteken R-424-JV
Onderhoud BMW 530e Touring (2022) – Kenteken R-424-JV
Veiligheid BMW 530e Touring (2022) – Kenteken R-424-JV
Prestaties BMW 530e Touring (2022) – Kenteken R-424-JV
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze BMW 530e Touring bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 2035 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Zeer zuinig bij elektrisch rijden en gunstige fiscale behandeling
- Ruim, luxe interieur met veel standaarduitrusting
- Sportieve prestaties dankzij 292 pk en vierwielaandrijving
- Stil en comfortabel rijden
- Goede laadcapaciteit voor een hybride combi
- Betrouwbare techniek met bewezen motor en automaat
Minpunten
- Praktijkverbruik valt tegen bij lege accu
- Accu-veroudering kan leiden tot dure vervanging
- Complexe techniek, hogere reparatiekosten buiten garantie
- Beperkte elektrische actieradius
- Minder aantrekkelijk voor particuliere kopers door waardedaling
- Beperkte laadinfrastructuur voor thuis opladen
Uitgebreide analyse
Kenteken R-424-JV is een blauwe BMW 5-serie Touring uit 2022 met een 1998cc motor, specifiek de 530e xDrive Business Edition Plus. Deze plug-in hybride combi biedt luxe, ruimte en zuinigheid in één pakket. Nieuwprijs was €73.471, wat het tot een aantrekkelijke zakelijke leaseoptie maakte. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 1998cc 4-cilinder benzinemotor in de BMW 5-serie Touring 530e xDrive Business Edition Plus (2022) is een BMW B48B20A, herkenbaar aan de TwinPower Turbo technologie, directe injectie, VALVETRONIC en Double-VANOS[3]. Deze motorcode is essentieel voor onderhoud en eventuele recalls. **Bekende problemen** - **Timing chain (ketting):** De B48-motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid, maar bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud kan de distributieketting slijtage vertonen (categorie: Motor, ernst: orange). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-lekkages of -defecten, vooral bij hoge kilometers of agressief rijgedrag (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Injectoren:** Directe injectie kan leiden tot vervuiling van inlaatkleppen; regelmatig onderhoud is aanbevolen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Over het algemeen laag, maar bij oudere exemplaren of na veel kilometers kan het olieverbruik toenemen (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie** De 8-traps Steptronic automaat is robuust en soepel, maar bij hoge kilometers kunnen versnellingsbakproblemen (schakelstoringen, schokken) voorkomen. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat van dit segment, maar een grote revisie kan €2.000–€3.000 kosten (categorie: Transmissie, ernst: orange).
## Transmissie & Rijgedrag De 530e xDrive beschikt over een geïntegreerde elektromotor in de 8-traps automaat, wat zorgt voor naadloze overgangen tussen elektrisch en benzinerijden[3]. De xDrive all-wheel drive biedt extra grip en stabiliteit, ideaal voor Nederlandse weersomstandigheden. De combinatie van 292 pk systeemvermogen en 420 Nm koppel zorgt voor sportieve prestaties: 0–100 km/u in 6,1 seconden en een topsnelheid van 225 km/u[3][7].
## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **WLTP:** Officieel verbruik is extreem laag (106,9 mpg, ca. 2,2 l/100 km), maar dit is alleen haalbaar bij veel elektrisch rijden en volledig opgeladen accu[7]. - **Praktijk:** Bij gemengd gebruik (elektrisch + benzine) ligt het verbruik tussen de 5–7 l/100 km. Puur op benzine: 7–9 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de accu. **Wegenbelasting** Voor een 135 pk hybride (totale systeemvermogen 292 pk) betaal je in Nederland in 2025 circa €88 per maand aan motorrijtuigenbelasting (MRB). Dit is lager dan een vergelijkbare benzine-auto zonder hybride systeem, dankzij de lagere fiscale cataloguswaarde van de elektromotor. **Marktwaarde & Waardebehoud** De BMW 5-serie Touring 530e xDrive Business Edition Plus uit 2022 met kenteken R-424-JV heeft een huidige marktwaarde van circa €30.000–€38.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is redelijk, maar hybride modellen verliezen sneller waarde dan zuivere benzine- of dieselvarianten door technologische ontwikkelingen en accu-veroudering. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35–€50 - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €250–€600 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Incidenteel €500–€2.000 per jaar voor grotere reparaties (remmen, ophanging, elektronica). - **Accu-onderhoud:** De lithium-ion accu (12 kWh) heeft een fabrieksgarantie van 8 jaar/160.000 km. Vervanging buiten garantie kost €5.000–€8.000.
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig** bij elektrisch rijden en gunstige fiscale behandeling voor zakelijke rijders. - **Ruime, luxe interieur** met hoogwaardige afwerking en veel standaarduitrusting (o.a. navigatie, digitaal dashboard, adaptieve cruise control)[5][6]. - **Sportieve prestaties** dankzij gecombineerd vermogen van 292 pk en vierwielaandrijving[3][7]. - **Stil en comfortabel** rijden, zowel elektrisch als op benzine. - **Goede laadcapaciteit** (tot 1.700 liter bagageruimte) voor een hybride combi. - **Betrouwbare techniek** met bewezen BMW TwinPower Turbo motor en Steptronic automaat. **Nadelen** - **Praktijkverbruik** valt tegen bij lege accu; dan rijdt de auto zwaarder en verbruikt meer benzine. - **Accu-veroudering** kan na 8–10 jaar leiden tot capaciteitsverlies en dure vervanging. - **Complexe techniek** kan leiden tot hogere reparatiekosten buiten garantie. - **Beperkte elektrische actieradius** (ca. 50 km WLTP, in praktijk 30–40 km). - **Minder aantrekkelijk voor particuliere kopers** door hogere aanschafprijs en snellere waardedaling. - **Beperkte laadinfrastructuur** voor thuis opladen kan een uitdaging zijn.
Deze blauwe BMW 5-serie Touring met kenteken R-424-JV uit 2022 is een luxe, ruim opgezette en zuinige hybride combi, ideaal voor zakelijke rijders die waarde hechten aan comfort, prestaties en een gunstige fiscale behandeling. De techniek is over het algemeen betrouwbaar, maar complexe onderdelen zoals de accu en hybride systeem kunnen op termijn voor hogere kosten zorgen. Het praktijkverbruik is afhankelijk van het laadgedrag, en de marktwaarde daalt sneller dan bij conventionele modellen. Voor particuliere kopers is een goede onderhoudshistorie en accu-status essentieel bij aankoop.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 48
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over BMW 530e Touring (R-424-JV)
Wat is de APK status van R-424-JV?
De APK van R-424-JV is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is R-424-JV een import auto?
Ja, R-424-JV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft R-424-JV gehad?
R-424-JV heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 5-serie Touring 530e xDrive?
Bij gemengd gebruik (elektrisch + benzine) 5–7 l/100 km, puur op benzine 7–9 l/100 km. WLTP-cijfer (2,2 l/100 km) is alleen haalbaar bij veel elektrisch rijden[7].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Circa €88 per maand in 2025 voor een 135 pk hybride (292 pk totaal), afhankelijk van gewicht en CO2-uitstoot.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
APK €35–€50, onderhoud €250–€600 per jaar, incidentele reparaties €500–€2.000 per jaar. Accu-vervanging buiten garantie €5.000–€8.000.
Hoe betrouwbaar is de 1998cc motor?
De BMW B48-motor is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven aan de distributieketting, turbo of injectoren.
Wat is de elektrische actieradius in de praktijk?
WLTP: ca. 50 km, praktijk: 30–40 km bij normaal gebruik.
Hoeveel bagageruimte heeft deze Touring?
Maximaal 1.700 liter bij neergeklapte achterbank, vergelijkbaar met conventionele combi’s.
Bekende aandachtspunten
Distributieketting slijtage
Slijtage aan de timing chain bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud
Symptomen:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo-lekkage/defect
Incidenteel turbo-problemen bij hoge kilometers
Symptomen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Vervuiling inlaatkleppen
Vervuiling door directe injectie
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Versnellingsbakproblemen
Schakelstoringen of schokken bij hoge kilometers
Symptomen:
Onregelmatig schakelen, trillingen
Elektronica-storingen
Incidenteel storingen aan hybride systeem of infotainment
Symptomen:
Waarschuwingslampjes, uitval systemen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 2035 kg. Dat is 70% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.