Kenteken check R-469-RT

APK geldig tot nov 2026 - 3+ eigenaars - 129.157 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-687705
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
R-469-RT
Merk
BMW
BMW logo
Modeltype
318i Touring
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-469-RT: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
BMW 318i Touring 2018

Betrouwbaarheid BMW 318i Touring (2018) – Kenteken R-469-RT

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud BMW 318i Touring (2018) – Kenteken R-469-RT

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud BMW 318i Touring (2018) – Kenteken R-469-RT

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid BMW 318i Touring (2018) – Kenteken R-469-RT

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties BMW 318i Touring (2018) – Kenteken R-469-RT

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 19.000 - € 23.000
Catalogusprijs
€ 48.639
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
218 dagen
Aantal op naam
3+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
B38B15A
Aantal in Nederland
183 voertuigen
Aantal keren bekeken
719 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 318i Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1565 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinige en soepele driecilinder benzinemotor
  • Ruime en praktische kofferbak
  • Luxe uitrusting in High Executive uitvoering
  • Goed rijgedrag en comfortabele wegligging
  • Betrouwbare 8-traps automaat
  • Sterk merkimago en goed waardebehoud

Aandachtspunten

  • Minder krachtig dan viercilinder- of dieselmotoren
  • Gedateerd interieur vergeleken met nieuwere concurrenten
  • Hogere wegenbelasting dan vergelijkbare diesels
  • Incidenteel technische problemen (timing chain, turbo, injectoren)
  • Praktijkverbruik hoger dan fabrieksopgave
  • Minder ruimte op de achterbank dan sommige concurrenten

Gedetailleerde analyse

Kenteken R-469-RT is een witte BMW 3-serie Touring uit 2018 met een 1499cc motor, 100pk en een 8-traps automaat. Deze High Executive uitvoering biedt luxe, ruimte en een efficiënte driecilinder benzinemotor. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze populaire middenklasse combi.

De BMW 3-serie Touring 318i High Executive (2018) is uitgerust met de B38A15M0 motor: een 1.5-liter driecilinder turbo benzinemotor met directe inspuiting, 100 kW (136 pk) en 220 Nm koppel[2]. Deze motorcode is specifiek voor de 1499cc variant en wordt ook gebruikt in de MINI Cooper en BMW 2-serie Active Tourer[3]. De motor staat bekend om zijn soepele karakter en lage verbruik, maar heeft enkele aandachtspunten. **Bekende problemen** zijn onder meer: - **Timing chain**: Incidenteel meldingen van slijtage of geluid, vooral bij hoge kilometerstanden (categorie: orange). - **Turbo**: Zelden problemen, maar bij intensief gebruik of slecht onderhoud kan de turbo vroegtijdig slijten (categorie: yellow). - **Injectoren**: Incidenteel storingen door vervuiling, vooral bij korte ritten (categorie: yellow). - **Olieverbruik**: Over het algemeen laag, maar sommige eigenaren melden iets hoger verbruik dan gemiddeld (categorie: yellow).

De 8-traps Steptronic automaat in de witte BMW 3-serie Touring met kenteken R-469-RT is betrouwbaar en soepel, maar niet helemaal zonder problemen. **Bekende defecten** zijn schakelproblemen bij koude starts (vaak opgelost met software-update) en incidenteel slijtage aan de versnellingsbak bij hoge kilometerstanden (categorie: yellow). Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat in deze klasse: een grote beurt (inclusief olie, filters en inspectie) kost circa €400-€600 per jaar, afhankelijk van het merkdealer of onafhankelijke garage. APK-kosten bedragen €35-€50 per jaar.

**Verbruik**: Officieel (WLTP) staat een gemiddeld verbruik van 5,0-4,6 l/100 km (47-51 mpg)[8]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak rond de 6,0-7,0 l/100 km (39-47 mpg)[3]. **Wegenbelasting**: Voor een benzineauto met 100pk betaal je in Nederland circa €243-€268 per kwartaal[2]. **Marktwaarde**: De nieuwprijs van deze High Executive was €45.340. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand ligt tussen de €12.000 en €18.000, afhankelijk van uitvoering, staat en onderhoudshistorie. **Waardebehoud**: De BMW 3-serie Touring behoudt zijn waarde redelijk goed in vergelijking met concurrenten, mede door het sterke merk en de praktische uitvoering.

**Voordelen**: - Zeer zuinige en soepele driecilinder benzinemotor[1][3]. - Ruime en praktische kofferbak, ideaal voor gezinnen. - Luxe uitrusting in High Executive uitvoering (o.a. navigatie, lederen bekleding, climate control). - Goed rijgedrag en comfortabele wegligging. - Betrouwbare 8-traps automaat met lage onderhoudskosten. - Sterk merkimago en goed waardebehoud. **Nadelen**: - Minder krachtig dan viercilinder- of dieselmotoren in het segment. - Interieur voelt gedateerd vergeleken met nieuwere concurrenten[5]. - Hogere wegenbelasting dan vergelijkbare diesels. - Incidenteel technische problemen (zie hierboven). - Praktijkverbruik ligt hoger dan de fabrieksopgave. - Minder ruimte op de achterbank dan sommige concurrenten.

Deze witte BMW 3-serie Touring met kenteken R-469-RT uit 2018 is een zuinige, praktische en comfortabele middenklasse combi met een luxe uitrusting. De B38-motor en 8-traps automaat zijn over het algemeen betrouwbaar, maar vragen om regelmatig onderhoud. De auto behoudt zijn waarde goed en is populair op de Nederlandse occasionmarkt. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en controleer de bekende aandachtspunten.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging
Runflat

Bijbestelde opties

Head-up-Display €980
High-beam Assistant €130
DAB-Radio €320
Precrash-systeem Pakket
Remassistent Pakket
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €560
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay €300
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerassistent €350
Navigatie €1490
Leer €1950
Metallic lak €900

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
9 december 2025
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
23 februari 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

13 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

25 november 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

Beeldmateriaal

BMW 318i Touring 2018 – Afbeelding 1
november 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 25-11-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code B38B15A
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1499 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 136 pk (100 kW)
Draaimoment 220 Nm
Tractie achterwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,43 m
Asafstand 2,81 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 595 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 9,3 s
Topsnelheid 210 km/u
Gemiddeld verbruik 5,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 124 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over BMW 318i Touring (R-469-RT)

Wat is de APK status van R-469-RT?

De APK van R-469-RT is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-469-RT een import auto?

Ja, R-469-RT is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft R-469-RT gehad?

R-469-RT heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de BMW 3-serie Touring 318i High Executive?

In de praktijk verbruikt deze auto gemiddeld 6,0-7,0 l/100 km (39-47 mpg), terwijl de fabrieksopgave 5,0-4,6 l/100 km (47-51 mpg) is[3][8].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een benzineauto met 100pk betaal je in Nederland circa €243-€268 per kwartaal[2].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Een grote beurt kost €400-€600 per jaar, APK €35-€50 per jaar. Reparatiekosten zijn afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?

De automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar incidenteel zijn er schakelproblemen bij koude starts (vaak opgelost met software-update).

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde (2025) ligt tussen de €12.000 en €18.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Zijn er bekende motorproblemen?

Incidenteel zijn er meldingen van timing chain slijtage, turbo- en injectorproblemen, en iets hoger olieverbruik dan gemiddeld.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain slijtage

Incidenteel meldingen van slijtage of geluid, vooral bij hoge kilometerstanden

Kenmerken:

Ratelen bij koude motor, storingslampje

Minimaal
Motor

Turbo problemen

Zelden, maar bij intensief gebruik of slecht onderhoud kan de turbo vroegtijdig slijten

Kenmerken:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Minimaal
Motor

Injector storingen

Incidenteel storingen door vervuiling, vooral bij korte ritten

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, storingslampje

Minimaal
Motor

Oliewissel interval

Sommige eigenaren melden iets hoger olieverbruik dan gemiddeld

Kenmerken:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen

Minimaal
Transmissie

Automaat schakelproblemen

Incidenteel schakelproblemen bij koude starts, vaak opgelost met software-update

Kenmerken:

Haperen bij schakelen, storingslampje

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1565 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

BMW 318i Touring in Nederland

Voertuig Registratie