Kenteken check R-615-PS

APK geldig tot jul 2026 - 6+ eigenaars - 79.800 km (peildatum jun 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-993525
Gegenereerd op 15 mei 2026

Kerninfo

Registratie
R-615-PS
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane ENERGY TCe 100
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-615-PS: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
Renault Mégane ENERGY TCe 100 2016

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2016) – Kenteken R-615-PS

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
84

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2016) – Kenteken R-615-PS

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2016) – Kenteken R-615-PS

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
85

Veiligheid Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2016) – Kenteken R-615-PS

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
93

Prestaties Renault Mégane ENERGY TCe 100 (2016) – Kenteken R-615-PS

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 11.000 - € 14.000
Catalogusprijs
€ 20.290
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
109 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5F F4
Soortgelijke auto's in NL
96 voertuigen
Aantal keren bekeken
249 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane ENERGY TCe 100 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Zuinig en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor met 74 pk voor stads- en snelwegritten
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten
  • Compacte hatchback met praktische binnenruimte en goede zichtbaarheid
  • Redelijk complete uitrusting in Life-uitvoering voor de prijs
  • Goede balans tussen comfort en handling voor dagelijks gebruik
  • Lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik in de praktijk

Aandachtspunten

  • Bekende problemen met timing chain kunnen leiden tot dure motorschade
  • Incidenteel olieverbruik en injectorproblemen gemeld
  • Koppeling kan bij intensief gebruik sneller slijten
  • Rijcomfort in basisuitvoering kan wat stug zijn door eenvoudige ophanging
  • Beperkte motorvermogen (74 pk) voor zwaardere belading of heuvelachtig terrein
  • Minder geavanceerde technologieën vergeleken met nieuwere modellen

Gedetailleerde analyse

Kenteken R-615-PS is een witte Renault Mégane uit 2016 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Dit model, de 1.2 TCe Life uit 2016, valt in het segment van de kleine middenklasse hatchbacks en had een nieuwprijs van circa €20.740.

De 1198cc motor in deze Renault Mégane is een 1.2 TCe turbomotor met motorcode H5Ft. Deze viercilinder levert 74 pk (55 kW) in deze Life-uitvoering. De motor is voorzien van directe injectie en turbo, wat zorgt voor een goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik. Bekende motorproblemen zijn onder andere kettingaandrijving (timing chain) slijtage, wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade indien niet tijdig gesignaleerd. Daarnaast zijn er meldingen van olieverbruik en problemen met injectoren, hoewel deze minder frequent voorkomen. De turbo zelf is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden met tijdige olieverversingen.

De handgeschakelde transmissie van deze Mégane 1.2 TCe is een 5- of 6-versnellingsbak (afhankelijk van uitvoering), die over het algemeen als betrouwbaar wordt beschouwd. Wel zijn er incidentele meldingen van versnellingsbakgeluiden en slijtage aan de koppeling bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar het vervangen van de koppeling kan tussen de €500 en €800 kosten. Regelmatig onderhoud en soepel schakelen verlengen de levensduur.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 74 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Grote onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten tijdelijk verhogen.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.2 TCe Life uit 2016 met kenteken R-615-PS is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de timing chain en olieverversingen. Vraag naar eventuele reparaties aan de motor en transmissie. Controleer ook de staat van de koppeling en remmen. Deze auto is geschikt voor wie een compacte, zuinige en praktische hatchback zoekt met een goede prijs-kwaliteitverhouding. Let op dat het model geen grote sportieve prestaties levert, maar comfortabel en betrouwbaar is bij goed onderhoud.

Deze witte Renault Mégane met kenteken R-615-PS uit 2016 is een praktische en zuinige hatchback met een 1198cc 4-cilinder turbomotor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende motor- en transmissieproblemen biedt deze auto een goede balans tussen rijcomfort, prestaties en onderhoudskosten, mits goed onderhouden. Voor Nederlandse autokopers is het een verstandige keuze binnen het segment kleine middenklasse.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Metallic lak €650

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
17 juni 2025
NOV 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
28 november 2016
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

12 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 42

APK keuring details: Lichtbeeld dimlicht klopt niet

Beeldmateriaal

Renault Mégane ENERGY TCe 100 2016 – Afbeelding 1
Renault Mégane ENERGY TCe 100 2016 – Afbeelding 2
Renault Mégane ENERGY TCe 100 2016 – Afbeelding 3
Renault Mégane ENERGY TCe 100 2016 – Afbeelding 4
Renault Mégane ENERGY TCe 100 2016 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 15-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 03-07-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H5F F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 101 pk (74 kW)
Draaimoment 175 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,36 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,44 m
Asafstand 2,67 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 577 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 12,3 s
Topsnelheid 182 km/u
Brandstofverbruik mix 5,4 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 120 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane ENERGY TCe 100 (R-615-PS)

Wat is de APK status van R-615-PS?

De APK van R-615-PS is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-615-PS een import auto?

Ja, R-615-PS is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft R-615-PS gehad?

R-615-PS heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Renault Mégane?

De motorcode is H5Ft, een 1198cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain kan bij onvoldoende onderhoud slijtage vertonen, wat ernstige motorschade kan veroorzaken. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van kettingspanners zijn essentieel.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €500 en €800.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 74 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde bak is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn meldingen van koppeling slijtage en soms versnellingsbakgeluiden bij intensief gebruik.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing chain slijtage

De kettingaandrijving kan uitrekken of spannen verliezen, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk ernstige motorschade.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren verbruiken meer olie dan normaal, wat kan leiden tot motorproblemen bij onvoldoende bijvullen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Belangrijk
Motor

Injectorproblemen

Defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en vermogensverlies.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Belangrijk
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsverkeer kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbakgeluiden

Soms hoorbare geluiden uit de handgeschakelde versnellingsbak door slijtage of onvoldoende smering.

Herkenningspunten:

Knarsetanden bij schakelen, ratelende geluiden.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde