Kenteken check R-662-XP

APK geldig tot dec 2026 - 3 eigenaars - 25.050 km (peildatum jul 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-847208
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
R-662-XP
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Captur TCe 90
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-662-XP: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
Renault Captur TCe 90 2022

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken R-662-XP

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
91

Waardebehoud Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken R-662-XP

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken R-662-XP

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken R-662-XP

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken R-662-XP

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 21.000 - € 25.000
Adviesprijs nieuw
€ 29.155
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
216 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H4D E4
Vergelijkbare kentekens
311 voertuigen
Keren opgezocht
772 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur TCe 90 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1296 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • - **Zuinigheid**: De Renault Captur 1.0 TCe 90 is zuinig in gebruik, wat het een aantrekkelijke optie maakt voor dagelijks gebruik.
  • - **Comfortabele rijervaring**: De auto biedt een comfortabele rijervaring, ideaal voor stadsverkeer en korte ritten.
  • - **Attractief design**: De Captur heeft een aantrekkelijk uiterlijk, wat het een populaire keuze maakt onder SUV-kopers.
  • - **Lage onderhoudskosten**: De handmatige transmissie en eenvoudige motor zorgen voor relatief lage onderhoudskosten.
  • - **Goede veiligheid**: De Captur heeft een vijfsterren Euro NCAP-rating, wat een geruststellende factor is voor veiligheid[4].

Minpunten

  • - **Beperkte prestaties**: De 1.0 TCe 90 motor levert niet veel vermogen, wat resulteert in trage acceleratie.
  • - **Mogelijke motorproblemen**: Hoewel niet uitgebreid gedocumenteerd, kunnen er problemen zijn met de timing chain en turbo.
  • - **Fiddly infotainment**: Sommige eigenaren ervaren problemen met het infotainmentsysteem.
  • - **Windruis**: Er zijn klachten over te veel windruis bij hogere snelheden[4].

Volledige analyse

Kenteken R-662-XP is een zwarte Renault Captur uit 2022 met een 999cc motor. Deze mini-SUV is voorzien van een handmatige transmissie en is ontworpen voor voorwielaandrijving. De nieuwprijs van deze auto was €31.121. Hieronder volgt een uitgebreid rapport over de prestaties, bekende problemen en de huidige marktwaarde van deze auto.

De Renault Captur 1.0 TCe 90 Techno uit 2019 is uitgerust met een 999cc driecilinder benzinemotor die 67 kW (91 pk) levert. De motorcode voor deze motor is niet specifiek gedocumenteerd in de beschikbare bronnen, maar het is een turbo-intercooler motor met een boring van 72.2 mm en een slag van 81.3 mm[1][7].

De auto heeft een handmatige zesversnellingsbak. Bekende problemen met de transmissie zijn niet uitgebreid gedocumenteerd, maar algemene onderhoudskosten voor handmatige transmissies zijn doorgaans lager dan voor automaten.

Het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.0 TCe 90 volgens de WLTP-normen is niet specifiek vermeld, maar praktijkervaringen geven aan dat het verbruik rond de 5.9 l/100 km ligt[9]. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, met een APK-interval van 18.000 km en een service-interval van 12 maanden[1][3].

De Renault Captur 1.0 TCe 90 Techno biedt een comfortabele rijervaring en is zuinig in gebruik. Echter, de prestaties zijn niet spectaculair en er kunnen problemen zijn met de timing chain en turbo, hoewel deze niet uitgebreid gedocumenteerd zijn voor deze specifieke motor.

Deze zwarte Renault Captur met kenteken R-662-XP uit 2022 is een praktische keuze voor wie een zuinige en comfortabele mini-SUV zoekt. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van mogelijke problemen met de motor en transmissie.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Voertuig historie

Tijdlijn

JUL 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 juli 2025
DEC 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
19 december 2022
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

Voertuigfoto's

Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 1
juli 2025
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 2
juli 2025
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 3
juli 2025
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 4
juli 2025
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 5
juli 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 19-12-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4D E4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 91 pk (67 kW)
Trekkracht 160 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,23 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Hoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 14,0 s
Max. snelheid 168 km/u
Gecombineerd verbruik 5,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 130 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur TCe 90 (R-662-XP)

Wat is de APK status van R-662-XP?

De APK van R-662-XP is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-662-XP een import auto?

Nee, R-662-XP is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft R-662-XP gehad?

R-662-XP heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de topsnelheid van de Renault Captur 1.0 TCe 90?

De topsnelheid is ongeveer 171 km/h[10].

Hoeveel kost de wegenbelasting voor een 67 pk motor in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met een vermogen van 67 pk in Nederland hangt af van de MRB (motorrijtuigenbelasting) en de BPM (belasting van personenauto's en motorrijwielen). Voor een benzineauto met een vermogen van 67 pk is de MRB doorgaans lager dan voor krachtigere motoren.

Wat is de gemiddelde brandstofkosten per jaar?

De gemiddelde brandstofkosten hangen af van het verbruik en de brandstofprijzen. Met een verbruik van 5.9 l/100 km en een gemiddelde jaarlijkse rijafstand van 15.000 km, kan de jaarlijkse brandstofkosten berekend worden op basis van de actuele brandstofprijzen.

Hoe vaak moet de auto naar de garage voor onderhoud?

De auto moet elke 18.000 km of elke 12 maanden naar de garage voor onderhoud, afhankelijk van welke eerder aan de orde is[1].

Wat is de huidige marktwaarde van de Renault Captur 1.0 TCe 90 Techno?

De huidige marktwaarde ligt tussen de €15.000 en €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand[3].

Hoeveel kost de APK voor deze auto?

De kosten voor de APK variëren per garage, maar zijn doorgaans rond de €30 tot €50.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timing Chain

Hoewel niet specifiek voor deze motor gedocumenteerd, kunnen timing chain problemen voorkomen bij sommige Renault modellen.

Symptomen:

Rammelende geluiden bij koude motor.

Let op
Motor

Turbo

Turbo problemen kunnen optreden, maar zijn niet uitgebreid gedocumenteerd voor deze specifieke motor.

Symptomen:

Verlies van vermogen, rook uit de uitlaat.

Laag risico
Motor

Injectoren

Er zijn geen specifieke problemen met injectoren gedocumenteerd voor deze motor.

Symptomen:

Verlies van vermogen, slecht brandstofverbruik.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1296 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur TCe 90 exemplaren

Auto Nummerplaat