Kenteken check R-852-TX

APK geldig tot nov 2026 - 4 eigenaars - 33.933 km (peildatum okt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-030073
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
R-852-TX
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane Grandtour TCe 140 GPF
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken R-852-TX: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-852-TX

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
62

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-852-TX

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-852-TX

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
67

Veiligheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-852-TX

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken R-852-TX

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
79

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 24.000 - € 29.000
Catalogusprijs
€ 33.759
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
261 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5H E4
Aantal in Nederland
184 voertuigen
Aantal keren bekeken
107 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1390 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Moderne en efficiënte 1.3 TCe 140 pk turbomotor met goede prestaties
  • Ruime en praktische Estate uitvoering met 521 liter bagageruimte
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en betrouwbaarheid
  • Redelijk zuinig verbruik in praktijk rond 6,5-7,0 l/100 km
  • Goede veiligheidsuitrusting en moderne technologie in Techno uitvoering
  • Redelijk marktwaarde behoud voor een 2020 model

Aandachtspunten

  • Turbo kan na hoge kilometerstanden onderhoud vereisen
  • Kleine turbo-lag merkbaar bij snel accelereren
  • Olieverbruik kan bij sommige exemplaren iets hoger zijn
  • Koppeling slijtage mogelijk bij intensief stadsgebruik
  • Wegenbelasting voor benzineauto is hoger dan dieselalternatieven
  • Beperkte sportieve rijbeleving door focus op comfort

Gedetailleerde analyse

Kenteken R-852-TX is een grijze Renault Mégane Estate 1.3 TCe 140 Techno uit 2022, voorzien van een 1330cc 4-cilinder benzinemotor met 103 pk en handgeschakelde transmissie. Deze combi in het klein-midden segment heeft een nieuwprijs van circa €32.965 en is populair vanwege zijn praktische ruimte en moderne techniek.

De motorcode van de 1330cc 1.3 TCe benzinemotor in deze Renault Mégane Estate is meestal de H5Ht of H5Ht-1, een moderne viercilinder turbomotor ontwikkeld in samenwerking met Daimler. Deze motor levert 140 pk (103 kW) en 240 Nm koppel. Bekende problemen zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van turbo-onderhoud en incidenteel olieverbruik. Timing chain problemen zijn bij deze motor niet wijdverbreid, mede dankzij een ketting met levenslange smering. Injectoren kunnen na hoge kilometerstanden onderhoud vereisen, maar dit is niet structureel. Over het algemeen is de motor betrouwbaar mits goed onderhoud[2][4][8].

De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze uitvoering is over het algemeen robuust en betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van defecten, maar bij intensief stadsgebruik kan slijtage aan de koppeling optreden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en eventueel koppeling vervangen na circa 150.000 km. Er zijn geen structurele problemen met de versnellingsbak bekend[9].

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,9 liter per 100 km, maar praktijkverbruik ligt vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor deze 103 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtage onderdelen kunnen de kosten verhogen. De marktwaarde van een 2020 model ligt anno 2025 gemiddeld tussen €15.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand en staat[6][8][9].

Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.3 TCe 140 Techno met kenteken R-852-TX is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op regelmatige olie- en distributiekettingcontroles. Controleer de turbo op eventuele speling en luister naar ongewone geluiden. De handgeschakelde versnellingsbak moet soepel schakelen zonder hakken. Let op het olieverbruik en eventuele motorstoringen. Een proefrit op verschillende wegen geeft een goed beeld van het rijgedrag en eventuele turbo-lag. Deze auto is geschikt voor wie een praktische, zuinige en moderne combi zoekt met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik.

Deze grijze Renault Mégane Estate met kenteken R-852-TX uit 2022 is een betrouwbare en praktische combi met een moderne 1.3 TCe 140 pk motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een gunstig verbruik en redelijke onderhoudskosten is het een goede keuze in het segment klein-midden. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en turbo-conditie voor optimale tevredenheid.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Android Auto / Apple CarPlay
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Mistlampen Pakket
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

FEB 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 februari 2025
NOV 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
28 november 2022
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

Foto's

Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 1
oktober 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 2
oktober 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 3
oktober 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 4
oktober 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 5
oktober 2024

+-3

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 28-11-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5H E4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1333 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 140 pk (103 kW)
Draaimoment 260 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,45 m
Asafstand 2,71 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 9,7 s
Topsnelheid 205 km/u
Brandstofverbruik mix 5,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 129 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (R-852-TX)

Wat is de APK status van R-852-TX?

De APK van R-852-TX is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is R-852-TX een import auto?

Nee, R-852-TX is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft R-852-TX gehad?

R-852-TX heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe 140 pk motor?

De motorcode is meestal H5Ht of H5Ht-1, een moderne 1.3 liter viercilinder turbomotor ontwikkeld met Daimler.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain is ontworpen voor levenslange werking en staat bekend als betrouwbaar zonder veel voorkomende problemen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Mégane Estate?

In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP waarde van 5,9 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met weinig meldingen van defecten.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Turbo slijtage en onderhoud

Na circa 100.000 km kunnen turbo's speling ontwikkelen of minder efficiënt worden, wat leidt tot vermogensverlies.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Minimaal
Motor

Injectoren verstopping

Injectoren kunnen na langdurig gebruik vervuild raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerig lopen, verminderde prestaties, verhoogd brandstofverbruik.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik hoger dan normaal

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, mogelijk door zuigerveren of turbo.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook bij acceleratie.

Belangrijk
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsverkeer kan de koppeling sneller slijten en vervangen moeten worden.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen (sporadisch)

Soms meldingen van storingen in boordcomputer of sensoren, meestal tijdelijk.

Kenmerken:

Waarschuwingslampjes, onregelmatige werking van systemen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1390 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde