Kenteken check RB-799-S
APK geldig tot feb 2027 - 7 eigenaars - 178.203 km (peildatum feb 2026)
15 punten van aandacht bij kenteken RB799S
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken RB-799-S
Waardebehoud Renault Grand Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken RB-799-S
Onderhoud Renault Grand Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken RB-799-S
Veiligheid Renault Grand Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken RB-799-S
Prestaties Renault Grand Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken RB-799-S
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Grand Scénic ENERGY TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1560 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Ruime 7-persoons indeling, ideaal voor gezinnen.
- Relatief zuinige en moderne 1.2 TCe turbomotor met 130 pk.
- Comfortabele Bose-uitvoering met extra luxe en geluidsisolatie.
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en lage onderhoudskosten.
- Goede veiligheidsuitrusting met actieve systemen zoals noodremassistent.
- Redelijk marktwaarde behoud voor een MPV uit 2016.
Minpunten
- Mogelijke problemen met distributieketting op langere termijn.
- Turbo kan gevoelig zijn voor slijtage bij slecht onderhoud.
- Injectoren kunnen verstopt raken, wat prestatieverlies veroorzaakt.
- Handgeschakelde transmissie kan koppeling slijten bij intensief gebruik.
- Binnenruimte is iets krapper dan sommige concurrenten in MPV-segment.
- Wegenbelasting en verzekering relatief hoog voor benzinemotor met 96 pk.
Uitgebreide analyse
Kenteken RB-799-S is een grijze Renault Grand Scénic 1.2 TCe Bose 7p uit 2017 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt zeven zitplaatsen en is een praktische keuze voor gezinnen die ruimte en comfort zoeken met een relatief zuinige motor.
De 1198cc motor in deze Renault Grand Scénic is de Energy TCe 130, een 1.2-liter viercilinder turbobenzinemotor met ongeveer 130 pk (96 kW) en 205 Nm koppel. De motorcode wordt vaak aangeduid als H5Ht of H5Ht-130, onderdeel van Renaults Energy TCe motorenfamilie. Deze motor staat bekend om zijn relatief goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting en turbo. Het olieverbruik is over het algemeen acceptabel, maar regelmatige controle is aanbevolen om vroegtijdige slijtage te voorkomen.
De handgeschakelde transmissie van deze Grand Scénic is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden afhankelijk van rijstijl en onderhoud. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste bediening. Problemen met schakelen of geluiden zijn meestal gerelateerd aan slijtage van de koppeling of synchronisatieringen.
Het officiële WLTP-verbruik van de 1.2 TCe 130 motor ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 96 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa € 350 tot € 450 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, servicebeurten en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 600 en € 900. Grotere reparaties of turbo-gerelateerde problemen kunnen de kosten verhogen.
Bij aankoop van een Renault Grand Scénic 1.2 TCe Bose 7p met kenteken RB-799-S is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige distributiekettingcontrole en turbo-onderhoud. Controleer op olielekkages en luister naar ongewone motor- of turbogeluiden. De handgeschakelde versnellingsbak moet soepel schakelen zonder geluiden. Let op algemene carrosserieconditie en elektronische functies. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar uit 2016 ligt tussen € 12.000 en € 16.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Deze grijze Renault Grand Scénic met kenteken RB-799-S uit 2017 is een ruime en praktische 7-persoons MPV met een zuinige 1.2 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo, biedt deze uitvoering een goede balans tussen comfort, prestaties en gebruikskosten voor Nederlandse gezinnen.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,278 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 57
APK keuring details: 53
APK keuring details: 15
APK keuring details: 46
APK keuring details: 55
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Renault Grand Scénic ENERGY TCe 130 (RB-799-S)
Wat is de APK status van RB-799-S?
De APK van RB-799-S is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is RB-799-S een import auto?
Nee, RB-799-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft RB-799-S gehad?
RB-799-S heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.2 TCe benzinemotor in deze Renault Grand Scénic?
De motorcode is meestal H5Ht of H5Ht-130, onderdeel van Renaults Energy TCe motorenfamilie.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting kan na circa 150.000 km slijtage vertonen, controle en onderhoud zijn belangrijk om dure motorschade te voorkomen.
Wat is het praktijkverbruik van deze 1.2 TCe motor?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppelingsslijtage kan optreden afhankelijk van rijstijl.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze 96 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen of een kloppend geluid.
Symptomen:
Klopgeluiden uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Turbo slijtage of falen
De turbo kan defect raken door olieverontreiniging of onvoldoende smering, wat leidt tot vermogensverlies.
Symptomen:
Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, piepende geluiden.
Verstopte brandstofinjectoren
Injectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Symptomen:
Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Koppelingsslijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Elektronische storingen Bose-audio
Soms storingen in het Bose-audiosysteem of infotainment, zoals uitval of vastlopen.
Symptomen:
Geen geluid, vastlopen scherm, foutmeldingen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1560 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.