Kenteken check RF-683-L

APK verlopen - 9 eigenaars - 219.038 km (peildatum mei 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-066257
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
RF-683-L
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Grand Scénic ENERGY dCi 110
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RF-683-L: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Diesel
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2017

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RF-683-L

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
24

Waardebehoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RF-683-L

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RF-683-L

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
65

Veiligheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RF-683-L

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
78

Prestaties Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RF-683-L

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 15.000 - € 18.000
Catalogusprijs
€ 35.305
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
539 dagen verlopen
Aantal op naam
9+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
K9KF6
Soortgelijke auto's in NL
83 voertuigen
Aantal keren bekeken
689 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1607 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Ruime 7-persoonsindeling, ideaal voor gezinnen.
  • Zuinig en relatief schoon 1.5 dCi dieselmotor (K9K).
  • Betrouwbare handgeschakelde 6-bak met goede schakelbaarheid.
  • Goede veiligheidsuitrusting, inclusief actieve remassistentie.
  • Comfortabele rijpositie en overzichtelijk dashboard.
  • Redelijk lage wegenbelasting voor diesel met 81 pk.

Aandachtspunten

  • Distributieriem vereist periodiek onderhoud, hogere kosten dan ketting.
  • Turbo en injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden problemen geven.
  • Olieverbruik kan toenemen bij slecht onderhoud.
  • Beperkte binnenruimte vergeleken met sommige concurrenten.
  • Handgeschakelde transmissie kan slijten bij intensief stadsgebruik.
  • Hogere onderhoudskosten dan sommige concurrenten in segment.

Gedetailleerde analyse

Kenteken RF-683-L is een zwarte Renault Grand Scénic 1.5 dCi Intens 7p. uit 2017 met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt ruimte voor zeven personen en heeft een nieuwprijs van circa €36.320. De motorcode van deze 1.5 dCi is K9K, een beproefde dieselmotor die in veel Renault-modellen wordt gebruikt.

De 1461cc K9K dieselmotor levert 81 pk (110 pk volgens sommige bronnen, afhankelijk van afstemming) en 260 Nm koppel. Deze motor staat bekend om zijn zuinigheid en relatief lage CO2-uitstoot (rond 104 g/km). Het verbruik volgens WLTP ligt rond de 4,2 l/100 km, in de praktijk is 4,5 tot 5,0 l/100 km realistisch afhankelijk van rijstijl en belading. De motor maakt gebruik van een distributieriem (timing belt) in plaats van een ketting, wat periodiek onderhoud vereist.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan de koppeling en synchronisatieringen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met koppeling vervangen rond 600-900 euro. Er zijn geen wijdverspreide klachten over de bak zelf, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.

De jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Wegenbelasting voor deze 81 pk diesel bedraagt circa €400 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie. Reparaties aan turbo en injectoren komen incidenteel voor, vooral bij hogere kilometerstanden. Olieverbruik is meestal laag, maar kan bij slecht onderhoud toenemen.

Bij aankoop van een Renault Grand Scénic 1.5 dCi Intens 7p. met kenteken RF-683-L is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral distributieriemwissel en turbo-injectie systeem. Controleer op olielekkages en turbo geluiden. De auto is geschikt voor gezinnen die een ruime, zuinige MPV zoeken met 7 zitplaatsen. Let op dat de auto uit 2017 kan afwijken van het bouwjaar 2016 model.

Deze zwarte Renault Grand Scénic met kenteken RF-683-L uit 2017 is een ruime en zuinige MPV met een betrouwbare 1.5 dCi dieselmotor en handgeschakelde transmissie. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen comfort, ruimte en lage gebruikskosten, hoewel aandacht voor distributieriem en turbo essentieel is.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

NOV 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 november 2024
NOV 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 november 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

15 november 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

APK keuring details: Koplampen werken niet goed

24 november 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 39

APK keuring details: Band met laag profiel

Foto's

Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 1
juni 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 2
juni 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 3
juni 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 4
juni 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 5
juni 2024

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Niet verzekerd
Huidige dekking: Geen WA-dekking
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 24-11-2023

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code K9KF6
Motortype Diesel
Cilinderinhoud 1461 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 110 pk (81 kW)
Draaimoment 260 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,64 m
Voertuigbreedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Asafstand 2,8 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 648 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 12,6 s
Topsnelheid 184 km/u
Gemiddeld verbruik 4,0 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 104 g/km
Type brandstof Diesel
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (RF-683-L)

Wat is de APK status van RF-683-L?

De APK van RF-683-L is verlopen op 24-11-2024. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is RF-683-L een import auto?

Nee, RF-683-L is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RF-683-L gehad?

RF-683-L heeft 9 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.5 dCi in deze Renault Grand Scénic?

De motorcode is K9K, een 1461cc 4-cilinder dieselmotor die veel gebruikt wordt in Renault modellen.

Hoeveel verbruikt deze auto gemiddeld in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter diesel per 100 km, iets hoger dan de WLTP waarde van circa 4,2 l/100 km.

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen de €500 en €800.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 81 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €450 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de transmissie?

De handgeschakelde 6-bak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Grand Scénic 1.5 dCi uit 2016?

De marktwaarde ligt gemiddeld tussen €10.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieriem slijtage en breuk

De distributieriem (timing belt) moet tijdig worden vervangen om motorschade te voorkomen.

Herkenningspunten:

Onregelmatig lopen motor, piepende geluiden, motor start niet.

Belangrijk
Motor

Turbo defecten

Turbo kan slijten of vastlopen, vooral bij onvoldoende olieverversing.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid turbo.

Belangrijk
Motor

Injectoren verstopt of defect

Dieselinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot slechte verbranding.

Herkenningspunten:

Ruw stationair draaien, vermogensverlies, rookontwikkeling.

Minimaal
Motor

Olieverbruik toename

Bij onvoldoende onderhoud kan de motor meer olie gaan verbruiken.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Belangrijk
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1607 kg. Dat is 34% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde