Kenteken check RH-644-R
APK verlopen - 7+ eigenaars - 159.840 km (peildatum jul 2025)
17 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken RH644R
Basis informatie
Betrouwbaarheid BMW 218d Active Tourer (2015) – Kenteken RH-644-R
Waardebehoud BMW 218d Active Tourer (2015) – Kenteken RH-644-R
Onderhoud BMW 218d Active Tourer (2015) – Kenteken RH-644-R
Veiligheid BMW 218d Active Tourer (2015) – Kenteken RH-644-R
Prestaties BMW 218d Active Tourer (2015) – Kenteken RH-644-R
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze BMW 218d Active Tourer bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1450 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zeer zuinige dieselmotor (praktijk 5,0–5,5 l/100 km)
- Ruim en praktisch interieur, geschikt voor gezinnen
- Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
- Comfortabele en stille rij-ervaring
- Goede basisuitrusting in Essential-uitvoering
- Euro 6-norm voor toegang tot milieuzones
Minpunten
- Minder sportief rijgedrag door voorwielaandrijving
- Beperkte opties voor trekhaak en vierwielaandrijving
- Interieurkwaliteit is goed, maar niet premium
- Beperkte laadruimte vergeleken met grotere MPV’s
- Relatief hoge wegenbelasting voor een compacte auto
- Waardebehoud is gemiddeld, snellere afschrijving dan klassieke BMW’s
Uitgebreide analyse
Kenteken RH-644-R is een zwarte BMW 2-serie Active Tourer uit 2015 met een 1995cc motor. Dit model, de 218d Essential, is een voorwielaangedreven midi-MPV met een 4-cilinder dieselmotor van 110 pk, handgeschakelde versnellingsbak en een nieuwprijs van €35.789. In dit rapport vind je een volledige analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen.
## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De BMW 2-serie Active Tourer 218d Essential uit 2014 is voorzien van een 1995cc viercilinder dieselmotor (motorcode: B47D20). Deze motor levert 110 kW (150 pk) en een koppel van 330 Nm, beschikbaar vanaf 1750 toeren[2][3]. De motor voldoet aan de Euro 6-norm en is transversaal geplaatst, wat typisch is voor BMW’s UKL2-platform (gedeeld met de MINI)[6]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij vroege exemplaren van de B47-motor zijn incidenteel problemen met de distributieketting gemeld, vooral bij onregelmatig onderhoud. Ernst: **orange** (matig, regelmatig onderhoud is cruciaal). - **Turbo:** De turbo’s op deze motoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden of gebrekkig onderhoud kunnen problemen ontstaan. Ernst: **yellow** (licht, zelden bij goed onderhoud). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij diesels altijd alert zijn op vervuiling of lekkage bij hoge leeftijd. Ernst: **yellow** (licht). - **Olieverbruik:** Geen structureel olieverbruik gemeld bij deze motor, mits tijdig onderhouden. Ernst: **yellow** (licht). **Transmissie:** De handgeschakelde versnellingsbak (6-bak) is robuust en kent weinig bekende mankementen. Onderhoudskosten zijn laag; alleen tijdige vervanging van koppelingsonderdelen bij hoge kilometerstanden. Geen structurele defecten bekend.
## Transmissie & Rijgedrag De zwarte BMW 2-serie Active Tourer 218d Essential met kenteken RH-644-R is voorwielaangedreven en beschikt over een handgeschakelde 6-versnellingsbak. Het rijgedrag is comfortabel en geschikt voor dagelijks gebruik, mede dankzij de onafhankelijke wielophanging aan voor- en achterzijde[6]. Het stuurgedrag is minder sportief dan bij traditionele BMW’s, maar wel precies en voorspelbaar. Het chassis biedt voldoende stabiliteit, ook bij hogere snelheden.
## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave:** 4,1 l/100 km (gecombineerd)[2]. - **Praktijk:** Gebruikers melden een reëel verbruik tussen de 5,0 en 5,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[4]. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een dieselauto van 110 pk (81 kW) uit 2014 bedraagt de wegenbelasting circa €88 per maand (€1.056 per jaar), afhankelijk van provincie en gewicht. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 (jaarlijks). - **Onderhoudsbeurt:** €200–€400 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en werkplaats). - **Reparaties:** Geen structurele problemen, incidentele kosten voor remmen, banden en kleine mankementen. **Marktwaarde & waardebehoud:** De huidige marktwaarde van een zwarte BMW 2-serie Active Tourer 218d Essential uit 2015 met kenteken RH-644-R ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment; na 10 jaar blijft circa 30–40% van de nieuwprijs over.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinige dieselmotor** met laag praktijkverbruik en hoge actieradius[2][4]. - **Ruim en praktisch interieur**, geschikt voor gezinnen en langere ritten. - **Betrouwbare handgeschakelde transmissie** met lage onderhoudskosten. - **Comfortabele en stille rij-ervaring** voor een compacte MPV. - **Goede uitrusting** in Essential-uitvoering (airco, cruise control, centrale vergrendeling). - **Euro 6-norm** (toegang tot milieuzones in veel steden). **Nadelen** - **Minder sportief rijgedrag** dan traditionele BMW’s door voorwielaandrijving[6]. - **Beperkte opties voor trekhaak en vierwielaandrijving** in deze uitvoering. - **Interieurkwaliteit** is goed, maar niet premium zoals bij duurdere BMW’s. - **Beperkte laadruimte** vergeleken met grotere MPV’s. - **Wegenbelasting** is relatief hoog voor een compacte auto. - **Residual value** daalt sneller dan bij klassieke BMW-modellen.
Deze zwarte BMW 2-serie Active Tourer met kenteken RH-644-R uit 2015 is een praktische en zuinige gezinsauto met een betrouwbare dieselmotor en lage gebruikskosten. Het model biedt veel ruimte en comfort, maar mist het sportieve karakter van traditionele BMW’s. De onderhoudskosten zijn laag en structurele mankementen zijn zeldzaam, mits tijdig onderhouden. De marktwaarde is redelijk, maar het waardebehoud is gemiddeld voor het segment. Voor gezinnen die een zuinige, betrouwbare en comfortabele auto zoeken, is de 218d Essential een verstandige keuze.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Kilometerstand
XXX,690 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,767 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
APK keuring details: 51
APK keuring details: 26
APK keuring details: 07
APK keuring details: 04
De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, De band heeft onvoldoende profiel, Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, De band heeft onvoldoende profiel, Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 30
APK keuring details: 59
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over BMW 218d Active Tourer (RH-644-R)
Wat is de APK status van RH-644-R?
De APK van RH-644-R is verlopen op 20-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is RH-644-R een import auto?
Ja, RH-644-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft RH-644-R gehad?
RH-644-R heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoe zuinig is de BMW 2-serie Active Tourer 218d Essential in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 5,5 l/100 km, terwijl de fabrieksopgave 4,1 l/100 km is[2][4].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €200–€400 per jaar voor onderhoud, exclusief banden, remmen en incidentele reparaties.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
Zeer betrouwbaar, weinig bekende mankementen. Alleen koppelingsonderdelen kunnen bij hoge kilometerstanden vervangen moeten worden.
Wat is de huidige marktwaarde van dit model?
Tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) voor een diesel van 110 pk uit 2014.
Zijn er bekende motorproblemen bij deze uitvoering?
Geen structurele problemen, alleen incidenteel issues met de distributieketting bij onregelmatig onderhoud. Turbo en injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar.
Bekende aandachtspunten
Timing chain (distributieketting)
Incidenteel problemen bij onregelmatig onderhoud
Signalen:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo
Zelden problemen, alleen bij slecht onderhoud of hoge km-stand
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Geen structurele problemen, mogelijk vervuiling bij ouderdom
Signalen:
Onregelmatig stationair, startproblemen
Olieverbruik
Geen structureel olieverbruik bekend
Signalen:
Geen
Elektronica
Incidenteel storingen in boordcomputer of sensoren
Signalen:
Waarschuwingslampjes, storingen in displays
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1450 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke BMW 218d Active Tourer modellen
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|