Kenteken check RH-714-D

APK geldig tot sep 2026 - 5 eigenaars - 170.000 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-196128
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
RH-714-D
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Uitvoering
Mégane Grandtour ENERGY dCi 110
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RH-714-D: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Blauw
Type brandstof
Diesel
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RH-714-D

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
74

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RH-714-D

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RH-714-D

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
69

Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RH-714-D

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
95

Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken RH-714-D

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 12.000 - € 15.000
Adviesprijs nieuw
€ 30.535
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
175 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
K9K G6
Vergelijkbare kentekens
376 voertuigen
Bekeken
988 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1434 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 399 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 441 / kwartaal
Zeeland ca. € 428 / kwartaal
Utrecht ca. € 420 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 412 / kwartaal
Gelderland ca. € 433 / kwartaal
Limburg ca. € 424 / kwartaal
Overijssel ca. € 437 / kwartaal
Flevoland ca. € 428 / kwartaal
Drenthe ca. € 441 / kwartaal
Friesland ca. € 445 / kwartaal
Groningen ca. € 449 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer zuinige 1.5 dCi-motor met lage brandstofkosten en lage CO2-uitstoot[8]
  • Ruime kofferbak (524–1595 liter) en praktisch interieur voor gezinsgebruik[4]
  • Comfortabele en stille automaat (EDC) met handmatige schakelmogelijkheid[1]
  • Goede uitrusting in Zen-uitvoering (o.a. climate control, cruise control, parkeersensoren)
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met concurrenten
  • Betrouwbare motor bij goed onderhoud

Waar je op moet letten

  • Matig waardebehoud vergeleken met Duitse/Japanse concurrenten
  • Automaat kan bij lage snelheden schokkerig aanvoelen
  • Elektronica (o.a. infotainment) kan storingsgevoelig zijn
  • Interieurkwaliteit voelt minder premium dan bij Duitse merken
  • Beperkte dealerdekking en lagere restwaarde
  • Wegenbelasting voor diesel relatief hoog in Nederland

Uitgebreide analyse

Kenteken RH-714-D is een blauwe Renault Mégane Estate uit 2017 met een 1461cc motor, automaat en het Zen uitrustingsniveau. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoud, marktwaarde en veelgestelde vragen voor Nederlandse autokopers.

De Renault Mégane Estate 1.5 dCi Zen uit 2016 beschikt over een 1461cc viercilinder turbodiesel (motorcode K9K, Euro 6) met 81 kW (110 pk) en 240 Nm koppel[1][4]. Deze motor is bekend om zijn zuinigheid en betrouwbaarheid, maar kent enkele aandachtspunten. De timing chain (distributieketting) is over het algemeen betrouwbaar, maar kan op hoge kilometerstanden (150.000 km+) slijtage vertonen (categorie: motor, ernst: orange). Turbo’s en injectoren zijn doorgaans degelijk, maar bij intensief gebruik of slecht onderhoud kunnen deze onderdelen problemen geven (categorie: motor, ernst: yellow). Olieverbruik is bij deze motor zelden een groot probleem, mits tijdig onderhoud en het juiste olie-type wordt gebruikt.

De automaat in deze variant is een 6-traps dual-clutch (EDC) met handmatige schakelmogelijkheid[1]. Deze transmissie staat bekend om zijn vlotte schakelingen en lage onderhoudskosten vergeleken met traditionele automaten. Bekende defecten zijn beperkt, maar sommige eigenaren melden schokkerig gedrag bij lage snelheden of na langdurig stilstaan (categorie: transmissie, ernst: yellow). Onderhoudskosten zijn laag: een oliebeurt om de 60.000 km en periodieke software-updates. Grote revisies zijn zelden nodig bij normaal gebruik.

Het praktijkverbruik van de Mégane Estate 1.5 dCi 110 pk automaat ligt rond de 1 op 18 (5,5 l/100 km), terwijl de WLTP-officiële waarde op circa 1 op 27 (3,7 l/100 km) ligt[8]. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand bedraagt €10.000–€13.000, afhankelijk van staat en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een Franse middenklasser. Onderhoudskosten zijn relatief laag: jaarlijkse APK (€35–€50), kleine beurt (€150–€250), grote beurt (€300–€450). Reparatiekosten zijn afhankelijk van het probleem, maar vallen over het algemeen mee. Wegenbelasting voor 81 kW (110 pk) diesel in Nederland bedraagt circa €88 per maand (2025).

Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken RH-714-D uit 2017 is een zuinige, praktische en comfortabele gezinsauto met een ruim interieur en een grote kofferbak (524–1595 liter)[4]. De automaat maakt hem geschikt voor zowel stadsverkeer als lange ritten. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, met name van de transmissie en motor, en controleer op eventuele elektronische storingen (categorie: elektronica, ernst: yellow).

Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken RH-714-D uit 2017 is een betrouwbare, zuinige en praktische keuze in het segment kleine middenklasse-combi’s. De automaat en lage onderhoudskosten maken hem aantrekkelijk voor dagelijks gebruik, maar het waardebehoud blijft achter bij Duitse en Japanse concurrenten. Een goede onderhoudshistorie is essentieel voor een zorgeloos bezit.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Voertuig historie

Gebeurtenissen

SEP 2023

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
7 september 2023
AUG 2023

Kilometerstand

XXX,804 km geregistreerd

XXX,804 km
INFO
19 augustus 2023
NOV 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 november 2017
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

20 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 11

19 augustus 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

4 september 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 42

APK keuring details: De schijf- of trommelrem draait niet soepel

19 oktober 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 49

APK keuring details: Delen van het emissiebestrijdingssysteem ontbreken, Het wiellager heeft te veel speling

Voertuigfoto's

Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 1
augustus 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 2
augustus 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 3
augustus 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 4
augustus 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 5
augustus 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 6
februari 2026
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 7
februari 2026
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 8
februari 2026

+2

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 04-09-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code K9K G6
Brandstoftype Diesel
Cilindervolume 1461 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 110 pk (81 kW)
Maximaal koppel 250 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Blauw
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,63 m
Totale breedte 1,81 m
Hoogte 1,45 m
Wielafstand 2,71 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 612 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 12,7 s
Topsnelheid begrensd 188 km/u
Gecombineerd verbruik 3,7 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 95 g/km
Brandstof Diesel
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (RH-714-D)

Wat is de APK status van RH-714-D?

De APK van RH-714-D is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RH-714-D een import auto?

Nee, RH-714-D is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RH-714-D gehad?

RH-714-D heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Mégane Estate 1.5 dCi 110 pk automaat?

Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 18 (5,5 l/100 km), terwijl de WLTP-officiële waarde circa 1 op 27 (3,7 l/100 km) is[8].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een diesel met 81 kW (110 pk) betaal je in 2025 circa €88 per maand aan wegenbelasting.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

APK: €35–€50, kleine beurt: €150–€250, grote beurt: €300–€450. Reparatiekosten zijn afhankelijk van het probleem.

Hoe betrouwbaar is de automaat in deze Mégane?

De 6-traps dual-clutch automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij lage snelheden schokkerig aanvoelen. Grote defecten zijn zeldzaam bij goed onderhoud[1].

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.5 dCi Zen uit 2016?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €10.000 en €13.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1.5 dCi?

De motor is betrouwbaar, maar op hoge kilometerstanden kunnen de timing chain, turbo en injectoren aandacht vragen. Olieverbruik is zelden een probleem bij goed onderhoud.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Timing chain slijtage

Distributieketting kan op hoge kilometerstanden slijtage vertonen

Symptomen:

Tikgeluid, motorstoring

Gering risico
Motor

Turbo problemen

Turbo kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud defect raken

Symptomen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Gering risico
Motor

Injector storingen

Injectoren kunnen vervuilen of defect raken

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Gering risico
Transmissie

Automaat schokkerig

Dual-clutch automaat kan bij lage snelheden schokkerig aanvoelen

Symptomen:

Hobbelig rijgedrag bij optrekken/afremmen

Gering risico
Elektronica

Elektronica storingen

Infotainment en boordcomputer kunnen storingen geven

Symptomen:

Scherm valt uit, connectiviteitsproblemen

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1434 kg. Dat is 20% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde