Kenteken check RK-264-G

APK geldig tot aug 2026 - 4 eigenaars - 59.414 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-569712
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
RK-264-G
Automerk
Citroen
Citroen logo
Uitvoering
C1 VTi 68
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RK-264-G: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Citroen C1 VTi 68 2017

Betrouwbaarheid Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken RK-264-G

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
83

Waardebehoud Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken RK-264-G

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken RK-264-G

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
88

Veiligheid Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken RK-264-G

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
95

Prestaties Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken RK-264-G

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 9.000 - € 11.000
Nieuwprijs
€ 15.705
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
165 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
1KR
Vergelijkbare kentekens
331 voertuigen
Bekeken
88 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Citroen C1 VTi 68 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 930 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer lage vaste lasten (wegenbelasting, verzekering, verbruik)
  • Betrouwbare, eenvoudige techniek met distributieketting
  • Lage onderhoudskosten en goedkope onderdelen
  • Compact en wendbaar in de stad
  • Goede zichtbaarheid en lichte bediening
  • Ruim aanbod op de occasionmarkt

Waar je op moet letten

  • Beperkt vermogen (51pk), weinig trekkracht op snelweg
  • Eenvoudig interieur met harde plastics
  • Beperkte bagageruimte en krappe achterbank
  • Geen cruise control of geavanceerde rijhulpen
  • Gevoelig voor roest bij slecht onderhoud (vooral onderstel)
  • Gebrek aan luxe en comfort ten opzichte van grotere modellen

Uitgebreide analyse

Kenteken RK-264-G is een grijze Citroen C1 uit 2017 met een 998cc 3-cilinder benzinemotor (51pk), handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze compacte hatchback is populair vanwege de lage kosten, maar hoe presteert hij in de praktijk? Dit rapport geeft een volledig beeld voor de Nederlandse autokoper.

De 998cc 3-cilinder benzinemotor in de Citroen C1 2017 met kenteken RK-264-G heeft als motorcode **1KRFE** of **CFB1KR** (afhankelijk van de exacte uitvoering)[2][8]. Deze motor is bekend van de B-Zero-samenwerking met Peugeot en Toyota en wordt al sinds 2005 toegepast. De motor is eenvoudig, licht en zuinig, maar niet krachtig. De 51pk (38kW) is voldoende voor de stad, maar op de snelweg merk je het gebrek aan vermogen. De motor heeft een distributieketting (timing chain), geen turbo en eenvoudige injectoren. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans laag, maar controleer bij oudere exemplaren altijd op lekkages en slijtage van de ketting.

De handgeschakelde 5-bak in de Citroen C1 2017 met kenteken RK-264-G is betrouwbaar en licht in bediening. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen de koppelingsdrager en versnellingsbaklagers slijtage vertonen. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €150-€200, een grote beurt (om de 2-3 jaar) €250-€350. APK-kosten zijn standaard (€35-€50 per jaar). Reparaties aan de versnellingsbak zijn uitzonderlijk, maar bij problemen zijn onderdelen goedkoop en ruim voorradig.

De Citroen C1 1.0 e-VTi uit 2017 met kenteken RK-264-G valt in de laagste wegenbelastingschijf in Nederland: **€0 per kwartaal** (tot 2025, daarna mogelijk €22 per kwartaal voor benzineauto’s, afhankelijk van beleid). Verzekering is zeer voordelig (WA vaak onder €20 per maand). Brandstofverbruik volgens WLTP is circa **4,3 l/100km** (66 mpg), in de praktijk ligt dit bij gemengd gebruik tussen de **5,0 en 5,5 l/100km** (55-51 mpg)[5]. Onderhoudskosten zijn laag: reken op **€200-€400 per jaar** inclusief APK, kleine/grote beurt en incidentele reparaties.

De huidige marktwaarde van een grijze Citroen C1 1.0 e-VTi Airscape Shine uit 2017 met kenteken RK-264-G ligt (oktober 2025) tussen de **€4.000 en €6.000**, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is matig: na 10 jaar is circa 30-40% van de nieuwprijs over. Deze auto is vooral interessant als tweedehands stadsauto voor lage vaste lasten.

Deze grijze Citroen C1 met kenteken RK-264-G uit 2017 is een ideale keuze voor wie zoekt naar een zuinige, betrouwbare en goedkope stadsauto. De techniek is eenvoudig, onderhoud is voordelig en de auto is fiscaal aantrekkelijk. Let wel op de beperkte ruimte, het gebrek aan vermogen en eventuele slijtage bij hoge kilometerstanden.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Extra opties

DAB-Radio Pakket
Mistlampen €190
Airconditioning €890
Parkeerhulp €300
Radio €350
Navigatie €350
Lichtmetalen velgen €600
Metallic lak €490

Voertuig historie

Gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
4 februari 2026
DEC 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
15 december 2017
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

27 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

5 november 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 28

Voertuigfoto's

Citroen C1 VTi 68 2017 – Afbeelding 1
februari 2026

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 27-08-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code 1KR
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 998 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 69 pk (51 kW)
Trekkracht 95 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 3,47 m
Breedte excl. spiegels 1,62 m
Hoogte 1,46 m
Wielafstand 2,34 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 325 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 14,3 s
Topsnelheid begrensd 160 km/u
Gecombineerd verbruik 3,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 88 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Citroen C1 VTi 68 (RK-264-G)

Wat is de APK status van RK-264-G?

De APK van RK-264-G is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RK-264-G een import auto?

Nee, RK-264-G is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RK-264-G gehad?

RK-264-G heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Citroen C1 1.0 e-VTi?

In de praktijk verbruikt de C1 1.0 e-VTi gemiddeld 5,0-5,5 l/100km bij gemengd gebruik. Volgens WLTP is het officiële verbruik 4,3 l/100km[5].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto met 51pk betaal je in 2025 €0 per kwartaal. Vanaf 2026 kan dit veranderen, afhankelijk van het overheidsbeleid.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€400 per jaar voor APK, kleine/grote beurt en incidentele reparaties.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde 5-bak is zeer betrouwbaar. Incidenteel slijtage aan koppelingsdrager of lagers bij hoge kilometerstanden.

Wat is de actuele marktwaarde van een Citroen C1 1.0 e-VTi uit 2014?

Tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de turbo of injectoren?

Deze motor heeft geen turbo. Problemen met injectoren zijn zeldzaam, maar kunnen voorkomen bij slechte brandstofkwaliteit of veroudering.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Distributieketting slijtage

Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan de distributieketting rekken of lawaai maken. Vervanging is kostbaar.

Symptomen:

Tikgeluid bij koude motor, vermogensverlies

Laag risico
Transmissie

Koppelingsdrager slijtage

De koppelingsdrager kan bij intensief stadsgebruik slijten, wat leidt tot zwaarder schakelen.

Symptomen:

Moeilijk schakelen, piepend geluid bij indrukken koppeling

Laag risico
Motor

Olielekken

Olielekken bij klepdeksel of carter kunnen voorkomen, vooral bij oudere exemplaren.

Symptomen:

Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt sneller

Laag risico
Elektronica

Elektrische storingen

Incidenteel problemen met elektrische ramen, centrale vergrendeling of dashboardverlichting.

Symptomen:

Ramen werken niet altijd, dashboardlampjes branden niet

Let op
Chassis

Roest onderstel

Bij slecht onderhoud kan roest ontstaan aan onderstel en wielkasten.

Symptomen:

Zichtbare roest, vooral bij oudere auto’s in kustgebieden

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 930 kg. Dat is 23% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Andere Citroen C1 VTi 68 exemplaren

Auto Nummerplaat