Kenteken check RL-361-G

APK geldig tot nov 2026 - 8 eigenaars - 229.449 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-616493
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
RL-361-G
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane Grandtour ENERGY TCe 130
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RL-361-G: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2018

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken RL-361-G

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken RL-361-G

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
65

Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken RL-361-G

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
66

Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken RL-361-G

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken RL-361-G

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
66

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 15.000 - € 18.000
Catalogusprijs
€ 32.925
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
235 dagen
Aantal op naam
8+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5F F4
Soortgelijke auto's in NL
66 voertuigen
Aantal keren bekeken
407 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1392 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Ruime bagageruimte van 434 liter
  • Redelijke brandstofefficiëntie
  • Comfortabele rijervaring
  • Stijlvol design
  • BOSE geluidssysteem voor een betere audio-ervaring

Aandachtspunten

  • Bekende problemen met timing chain en transmissie
  • Mogelijk hoger olieverbruik
  • Beperkte beenruimte achterin
  • Hoge onderhoudskosten bij problemen

Gedetailleerde analyse

Kenteken RL-361-G is een blauwe Renault Mégane Estate uit 2018 met een 1198cc motor. Deze auto behoort tot de klein middenklasse en is voorzien van een benzinemotor met een vermogen van 96 kW (130 pk) en een automatische transmissie met dubbele koppeling. De nieuwprijs van deze auto was ongeveer €29.540.

De motor van de Renault Mégane Estate 1.2 TCe 130 is een 1198cc viercilinder lijnmotor met een vermogen van 96 kW (130 pk) en een koppel van 205 Nm. De motorcode voor deze motor is H5Ft. Bekende problemen met deze motor zijn onder andere timing chain issues, turbo problemen, en olieverbruik. Injectoren kunnen ook een probleem vormen, maar dit is minder vaak gedocumenteerd.

De transmissie is een 7-versnellings automaat met dubbele koppeling. Bekende defecten aan deze transmissie zijn onder andere problemen met de koppeling en de versnellingsbak zelf, wat kan leiden tot hoge onderhoudskosten. Regelmatig onderhoud is essentieel om deze problemen te voorkomen.

Het brandstofverbruik van de Renault Mégane Estate 1.2 TCe 130 ligt volgens de WLTP-testen rond de 5,5 liter per 100 km in de stad en 4,2 liter per 100 km op de snelweg. In de praktijk kan dit verbruik hoger liggen, afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een auto met 96 pk in Nederland ligt tussen de €190 en €207 per kwartaal.

De huidige marktwaarde van de Renault Mégane Estate 1.2 TCe 130 uit 2016 ligt rond de €11.495, afhankelijk van de staat en kilometerstand van de auto. Het waardebehoud is redelijk, maar de auto kan last hebben van bekende problemen zoals timing chain issues en transmissieproblemen. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, maar kunnen hoger uitvallen als er problemen optreden.

Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken RL-361-G uit 2018 is een solide keuze voor wie een ruime combi zoekt met een redelijke brandstofefficiëntie. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen met de timing chain en transmissie.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
21 januari 2026
JAN 2023

Kilometerstand

XXX,460 km geregistreerd

XXX,460 km
INFO
27 januari 2023
JAN 2023

Kilometerstand

XXX,345 km geregistreerd

XXX,345 km
INFO
10 januari 2023
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
15 januari 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Stadslicht verkeerde kleur of niet toegestaan

APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

Foto's

Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 1
december 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 2
december 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 3
december 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 4
december 2025
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 5
december 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 03-11-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H5F F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 132 pk (97 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Totale hoogte 1,45 m
Asafstand 2,71 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 508 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 11,7 s
Topsnelheid 199 km/u
Brandstofverbruik mix 5,4 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 122 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (RL-361-G)

Wat is de APK status van RL-361-G?

De APK van RL-361-G is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RL-361-G een import auto?

Nee, RL-361-G is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RL-361-G gehad?

RL-361-G heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de Renault Mégane Estate 1.2 TCe 130?

De motorcode is H5Ft.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Mégane Estate 1.2 TCe 130?

Het verbruik ligt rond de 5,5 liter per 100 km in de stad en 4,2 liter per 100 km op de snelweg volgens WLTP-testen.

Wat is de huidige marktwaarde van de Renault Mégane Estate 1.2 TCe 130 uit 2016?

Rond de €11.495, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de bekende problemen met de Renault Mégane Estate 1.2 TCe 130?

Timing chain problemen, turbo issues, en transmissieproblemen.

Wat is de wegenbelasting voor een auto met 96 pk in Nederland?

Tussen de €190 en €207 per kwartaal.

Wat is de capaciteit van de bagageruimte van de Renault Mégane Estate?

434 liter.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing Chain Problemen

De timing chain kan versleten raken, wat leidt tot kostbare reparaties.

Kenmerken:

Geluiden bij het starten, slecht presteren van de motor

Belangrijk
Motor

Turbo Problemen

Turbo's kunnen falen, wat de prestaties van de auto negatief beïnvloedt.

Kenmerken:

Minder vermogen, rook uit de uitlaat

Belangrijk
Transmissie

Transmissie Problemen

Problemen met de dubbele koppeling kunnen leiden tot slecht schakelen.

Kenmerken:

Trillingen bij het schakelen, slecht presteren van de transmissie

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1392 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde