Kenteken check RL-828-S

APK geldig tot mrt 2027 - 5 eigenaars - 92.050 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-471153
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
RL-828-S
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Golf Variant 1.4 TSI BMT
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken RL-828-S: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
VW Golf Variant 1.4 TSI BMT 2018

Betrouwbaarheid VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken RL-828-S

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
43

Waardebehoud VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken RL-828-S

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken RL-828-S

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken RL-828-S

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken RL-828-S

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 17.000 - € 20.000
Catalogusprijs
€ 34.988
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
321 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
CZC
Soortgelijke auto's in NL
15 voertuigen
Aantal keren bekeken
587 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Golf Variant 1.4 TSI BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1338 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Zeer ruim en praktisch interieur voor een middenklasse combi
  • Moderne uitrusting (o.a. navigatie, climate control, LED-verlichting)
  • Zuivere en zuinige 1.4 TSI-motor met voldoende trekkracht
  • Goed rijcomfort en stuurgedrag
  • Sterk imago en hoge restwaarde
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met premiummerken

Aandachtspunten

  • DSG-automaat kan bij hoge kilometerstanden storingsgevoelig zijn
  • Timing chain vereist aandacht bij onderhoud
  • Opties als matrix LED en digitale cockpit ontbreken in deze uitvoering
  • Matige geluidsisolatie op snelweg
  • Hogere wegenbelasting dan kleinere modellen
  • Incidenteel elektronische kinderziektes (o.a. infotainment)

Gedetailleerde analyse

Kenteken RL-828-S is een grijze Volkswagen Golf Variant uit 2018 met een 1395cc 1.4 TSI Highline Business R motor, automaat en voorwielaandrijving. Deze combi valt in de categorie ‘klein midden’ en was bij introductie ruim €32.000 nieuw. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, gebruikservaring, kosten en betrouwbaarheid, specifiek toegespitst op deze variant.

## Motorcode en techniek De 1.4 TSI (EA211-serie) in de Golf Variant 2018 heeft motorcode **CPWA** of **CPWB** (afhankelijk van exacte uitvoering en emissienorm). Dit is een moderne, lichte viercilinder met directe benzine-inspuiting, turbo en 92 pk. De motor staat bekend om zijn zuinigheid en soepele karakter, maar kent ook enkele aandachtspunten. ## Bekende problemen - **Timing chain (distributieketting):** Hoewel de EA211-motor een verbeterde ketting heeft ten opzichte van oudere TSI’s, zijn er meldingen van metaalachtig geratel bij koude start, wat kan wijzen op kettingrek of slijtage aan de spanner[3]. Dit probleem is ‘orange’ (matig ernstig): niet standaard, maar bij langdurig negeren kan motorschade ontstaan. Regelmatige controle en tijdige vervanging zijn aanbevolen. - **Turbo:** Incidenteel zijn er problemen met de turbocharger, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud. Dit uit zich in vermogensverlies of ‘turbo lag’. Ernst: ‘yellow’ (licht). - **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de directe injectoren komen sporadisch voor, vaak door slechte brandstofkwaliteit of onvoldoende onderhoud. Dit kan leiden tot onregelmatig stationair toerental of motorstoringen. Ernst: ‘yellow’. - **Olieverbruik:** De 1.4 TSI uit deze generatie heeft over het algemeen weinig last van olieverbruik, in tegenstelling tot oudere TSI-motoren. Incidenteel olieverbruik kan wijzen op slijtage aan zuigerveren of afdichtingen. Ernst: ‘yellow’. ## Transmissie: DSG-automaat De Golf Variant 1.4 TSI Highline Business R uit 2018 is vaak uitgerust met een 7-traps DSG-automaat (DQ200). Deze transmissie staat bekend om snelle en soepele schakelingen, maar kent enkele bekende aandachtspunten: - **Koppelomvormer en koppelingspakket:** Bij hoge kilometerstanden of zwaar gebruik kunnen schokken of haperingen optreden, vaak door slijtage aan het koppelingspakket of softwareproblemen. Ernst: ‘orange’. - **Onderhoudskosten:** DSG-olie en filter dienen elke 60.000 km vervangen te worden (ca. €250-€350 per beurt). - **Reparatiekosten:** Bij defecten aan de DSG kunnen kosten oplopen tot €1.500-€2.500 voor revisie of vervanging. ## Verbruik: WLTP vs praktijk - **WLTP-verbruik:** Officieel verbruik volgens WLTP-norm is circa 5,5-6,0 l/100 km (afhankelijk van banden en opties). - **Praktijkverbruik:** In de dagelijkse praktijk ligt het verbruik vaak tussen 6,5 en 7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. ## Marktwaarde en waardebehoud - **Huidige marktwaarde (oktober 2025):** Een Golf Variant 1.4 TSI Highline Business R uit 2017 met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) en nette staat wordt aangeboden tussen €14.000 en €18.000. - **Waardebehoud:** Volkswagen Golf modellen behouden over het algemeen hun waarde goed, mede door het sterke imago en betrouwbaarheid. Na 8 jaar is circa 45-55% van de nieuwprijs nog haalbaar. ## Onderhoudskosten per jaar - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200-€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en type beurt. - **Reparaties:** Gemiddeld €300-€600 per jaar (exclusief grote storingen). - **Bandenset:** €400-€600 per 40.000-50.000 km. ## Wegenbelasting 92 pk in Nederland Voor een benzineauto met 92 pk bedraagt de wegenbelasting in 2025 circa **€48 per maand** (regio Midden-Nederland, gewichtsklasse tot 1.250 kg). ## Voor- en nadelen **Voordelen** - Zeer ruim en praktisch interieur voor een middenklasse combi - Moderne uitrusting (o.a. navigatie, climate control, LED-verlichting) - Zuivere en zuinige 1.4 TSI-motor met voldoende trekkracht - Goed rijcomfort en stuurgedrag - Sterk imago en hoge restwaarde - Lage onderhoudskosten vergeleken met premiummerken **Nadelen** - DSG-automaat kan bij hoge kilometerstanden storingsgevoelig zijn - Timing chain vereist aandacht bij onderhoud - Opties als matrix LED en digitale cockpit ontbreken in deze uitvoering - Matige geluidsisolatie op snelweg - Hogere wegenbelasting dan kleinere modellen - Incidenteel elektronische kinderziektes (o.a. infotainment) ## Veelvoorkomende problemen (gedocumenteerd) | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |-------------------------------|-----------|---------|------------------------------------------------------------------------------| | Timing chain rek/slijtage | Motor | Orange | Metaalachtig geratel bij koude start, mogelijk motorschade bij verwaarlozing | | DSG-schokken/haperingen | Transmissie | Orange | Schokken bij het schakelen, vooral bij hoge km of zwaar gebruik | | Turbo vermogensverlies | Motor | Yellow | Incidenteel vermogensverlies door turbo- of wastegate-problemen | | Injector vervuiling/defect | Motor | Yellow | Onregelmatig stationair toerental, storingslampje | | Elektronica infotainment | Elektronica | Yellow | Trage reactie of bevriezing van het scherm | ## Veelgestelde vragen **1. Hoe zuinig is de Golf Variant 1.4 TSI in de praktijk?** In de praktijk verbruikt deze auto gemiddeld 6,5-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **2. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** Reken op €200-€400 voor regulier onderhoud, €300-€600 voor reparaties en €48 per maand aan wegenbelasting. **3. Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat?** De DSG is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schokken of haperingen optreden. Regelmatig onderhoud is essentieel. **4. Moet ik rekening houden met timing chain problemen?** Ja, hoewel minder vaak dan bij oudere TSI’s, kan kettingrek voorkomen. Let op metaalachtig geratel bij koude start en laat dit tijdig controleren. **5. Wat is de actuele marktwaarde van deze auto?** Tussen €14.000 en €18.000 voor een net exemplaar uit 2017 met gemiddelde kilometerstand. **6. Hoe hoog is de wegenbelasting voor 92 pk?** Circa €48 per maand in 2025 (regio Midden-Nederland). ## YouTube video’s (array) ["https://www.youtube.com/watch?v=L5EvMjoeMvU", "https://www.youtube.com/watch?v=YtTOGPo4IsE", "https://www.youtube.com/watch?v=uRHiTBfYTeY"] ## Bronnen - Honest John Forum: Gebruikerservaringen en problemen met VAG TSI/TFSI motoren[6] - YouTube: Uitleg over timing chain problemen en reparaties bij TSI-motoren[1][3] - YouTube: Praktijktest en verbruik van de Golf Variant 1.4 TSI[2] - Officiële Volkswagen technische specificaties en onderhoudsadviezen (raadpleeg altijd de dealer voor jouw RL-828-S) ## Conclusie Deze grijze Volkswagen Golf Variant met kenteken RL-828-S uit 2018 is een praktische, zuinige en comfortabele middenklasse combi met een moderne uitrusting. De 1.4 TSI-motor is over het algemeen betrouwbaar, maar vereist aandacht voor de timing chain en DSG-automaat bij hogere kilometerstanden. Onderhoudskosten zijn redelijk en de restwaarde is sterk. Voor de Nederlandse autokoper is dit een verstandige keuze, mits onderhoudshistorie en technische staat goed zijn. Laat bij aanschaf altijd een onafhankelijke keuring uitvoeren en check de onderhoudshistorie van RL-828-S.

De 7-traps DSG-automaat (DQ200) in de Golf Variant 1.4 TSI Highline Business R biedt snelle en soepele schakelingen, wat het rijcomfort ten goede komt. Echter, bij hogere kilometerstanden of zwaar gebruik kunnen schokken of haperingen optreden, vaak door slijtage aan het koppelingspakket of softwareproblemen. Regelmatig onderhoud (olie en filter elke 60.000 km) is essentieel om problemen te voorkomen. Reparatiekosten bij defecten kunnen hoog oplopen, dus let op onderhoudshistorie en eventuele storingscodes bij aanschaf van RL-828-S.

De totale kosten van eigendom voor de Golf Variant 1.4 TSI Highline Business R zijn overzichtelijk: - **Wegenbelasting:** ca. €48 per maand - **Verzekering:** afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats, gemiddeld €40-€60 per maand - **Onderhoud:** €200-€400 per jaar (regulier), €300-€600 (reparaties) - **Brandstof:** bij 15.000 km/jaar en 7,0 l/100 km: ca. €1.800 per jaar (prijspeil 2025) - **APK:** €35-€50 per jaar Deze kosten zijn vergelijkbaar met andere middenklasse benzine-combi’s en liggen lager dan bij premiummerken.

Bij aanschaf van RL-828-S is het verstandig om: - De onderhoudshistorie grondig te controleren, met name op DSG-onderhoud en motorreparaties - Een proefrit te maken en te letten op schokken bij het schakelen, metaalachtig geratel bij koude start en storingslampjes - Een onafhankelijke keuring (bijv. ANWB of BOVAG) te laten uitvoeren - De marktwaarde te vergelijken met vergelijkbare modellen via platforms als Autoscout, Gaspedaal of Marktplaats Met deze checks koop je een grijze Volkswagen Golf Variant 2018 met kenteken RL-828-S met meer zekerheid en minder verrassingen.

Deze grijze Volkswagen Golf Variant met kenteken RL-828-S uit 2018 is een veelzijdige, zuinige en comfortabele gezinsauto met een sterk imago en goede restwaarde. Let bij aanschaf op onderhoudshistorie, technische staat en bekende aandachtspunten zoals de timing chain en DSG-automaat. Met regelmatig onderhoud en tijdige reparaties is RL-828-S een verstandige en betrouwbare keuze voor de Nederlandse autokoper.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Speed-Limiter Pakket
High-beam Assistant Pakket
Zij-airbags achter €375
Precrash-systeem €155
Variabele lichtverdeling Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €320
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €370
Verkeersbordenherkenning €320
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €215
Navigatie €1005
eCall €320
Leer €1725
Metallic lak €565
Trailer Assist €525

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 maart 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,050 km geregistreerd

XXX,050 km
INFO
12 januari 2024
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 februari 2018
JAN 2018

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
25 januari 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

5 maart 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 49

11 maart 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Beeldmateriaal

VW Golf Variant 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 1
VW Golf Variant 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 2
VW Golf Variant 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 3
VW Golf Variant 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 4
VW Golf Variant 1.4 TSI BMT 2018 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Dekkingsstatus: Niet verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 11-03-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code CZC
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1395 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 125 pk (92 kW)
Draaimoment 200 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,57 m
Voertuigbreedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,48 m
Asafstand 2,62 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 595 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 9,5 s
Topsnelheid 205 km/u
Brandstofverbruik mix 5,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 120 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (RL-828-S)

Wat is de APK status van RL-828-S?

De APK van RL-828-S is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RL-828-S een import auto?

Nee, RL-828-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RL-828-S gehad?

RL-828-S heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Golf Variant 1.4 TSI in de praktijk?

In de praktijk verbruikt deze auto gemiddeld 6,5-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€400 voor regulier onderhoud, €300-€600 voor reparaties en €48 per maand aan wegenbelasting.

Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat?

De DSG is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schokken of haperingen optreden. Regelmatig onderhoud is essentieel.

Moet ik rekening houden met timing chain problemen?

Ja, hoewel minder vaak dan bij oudere TSI’s, kan kettingrek voorkomen. Let op metaalachtig geratel bij koude start en laat dit tijdig controleren.

Wat is de actuele marktwaarde van deze auto?

Tussen €14.000 en €18.000 voor een net exemplaar uit 2017 met gemiddelde kilometerstand.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 92 pk?

Circa €48 per maand in 2025 (regio Midden-Nederland).

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain rek/slijtage

Metaalachtig geratel bij koude start, mogelijk motorschade bij verwaarlozing

Kenmerken:

Geratel, storingslampje, vermogensverlies

Belangrijk
Transmissie

DSG-schokken/haperingen

Schokken bij het schakelen, vooral bij hoge km of zwaar gebruik

Kenmerken:

Haperende schakelingen, storingslampje

Minimaal
Motor

Turbo vermogensverlies

Incidenteel vermogensverlies door turbo- of wastegate-problemen

Kenmerken:

Vermogensverlies, storingslampje

Minimaal
Motor

Injector vervuiling/defect

Onregelmatig stationair toerental, storingslampje

Kenmerken:

Trillen, motorstoring

Minimaal
Elektronica

Elektronica infotainment

Trage reactie of bevriezing van het scherm

Kenmerken:

Infotainment werkt traag of niet

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1338 kg. Dat is 12% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Golf Variant 1.4 TSI BMT exemplaren

Voertuig Registratie