Kenteken check RP-481-K

APK geldig tot nov 2026 - 11 eigenaars - 48.147 km (peildatum sep 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-890692
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
RP-481-K
Merk voertuig
VW
VW logo
Type
up! 1.0 BMT
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RP-481-K: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Rood
Brandstoftype
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2018

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-481-K

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
73

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-481-K

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-481-K

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
88

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-481-K

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-481-K

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 12.000 - € 14.000
Nieuwprijs
€ 15.511
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
205 dagen
Eigenaarhistorie
11+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
CHY
Vergelijkbare kentekens
170 voertuigen
Bekeken
942 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW up! 1.0 BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (11 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 978 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig in verbruik en lage wegenbelasting
  • Compact, wendbaar en makkelijk te parkeren
  • Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo
  • Lage onderhoudskosten bij normaal gebruik
  • Euro 6, toegang tot alle milieuzones
  • Redelijk waardebehoud voor mini-klasse

Minpunten

  • Automaat (ASG) schakelt schokkerig en traag
  • Beperkte trekkracht en topsnelheid
  • Kleine bagageruimte
  • Geluid en comfort op snelweg matig
  • Incidenteel elektronische storingen
  • Kans op distributieketting- en koppelingsproblemen bij hoge km’s

Volledige analyse

Kenteken RP-481-K is een rode Volkswagen Up! uit 2018 met een 999cc motor, automaat en 44pk. Dit kentekenrapport geeft een volledig beeld van deze populaire mini-hatchback, specifiek voor de Nederlandse markt. Lees alles over techniek, praktijk, kosten en bekende problemen.

## Motor & Techniek De Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! uit 2016 heeft een 999cc driecilinder benzinemotor (motorcode: EA211, type CHYA of CHYB voor de 44pk variant)[3]. Deze motor is eenvoudig van opzet, zonder turbo, en levert 44 kW (60 pk) bij 5000-6000 toeren[1][3]. De motor is voorzien van een distributieketting (timing chain), wat doorgaans minder onderhoud vraagt dan een distributieriem, maar niet geheel onderhoudsvrij is. De motor is betrouwbaar, maar er zijn enkele aandachtspunten. **Bekende problemen motor:** - **Distributieketting slijtage (orange):** Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan de ketting oprekken, wat tot motorschade kan leiden als niet tijdig vervangen. Regelmatige olieverversing is cruciaal. - **Olielekkages (yellow):** Vooral bij oudere exemplaren kunnen pakkingen en afdichtingen gaan lekken. Dit is meestal geen groot probleem, maar wel vervelend. - **Injectorproblemen (yellow):** Incidenteel melden eigenaren storingen aan de brandstofinjectoren, vaak door vervuiling. Goede brandstofkwaliteit en periodiek onderhoud helpen. - **Geen turbo:** Deze 44pk variant heeft géén turbo, dus turbo-problemen komen hier niet voor[3]. - **Olieverbruik:** Normaal gesproken verbruikt deze motor weinig olie, maar bij slijtage of lekkages kan dit toenemen. De motor voldoet aan Euro 6-norm en is daarmee geschikt voor alle Nederlandse milieuzones[5].

## Transmissie & Rijgedrag Deze Up! is leverbaar met een 5-traps handgeschakelde versnellingsbak of een 5-traps automatische transmissie (ASG, Automated Shift Gearbox)[2][5]. De automaat is een geautomatiseerde handbak, niet een traditionele automaat. Dit type transmissie is eenvoudig en licht, maar kent enkele nadelen: **Bekende problemen transmissie:** - **Schokkerig schakelen (orange):** De ASG kan hortend en schokkerig schakelen, vooral bij koud starten of in de stad. Dit is een bekend punt van kritiek bij eigenaren. - **Koppelingsslijtage (yellow):** Net als bij een handbak slijt de koppeling, maar bij de ASG is vervanging complexer en duurder. - **Software-updates (yellow):** Soms zijn software-updates nodig voor soepeler schakelgedrag. **Onderhoudskosten transmissie:** Vervanging van de koppeling bij de ASG kost al snel €800-€1200, afhankelijk van de garage. Regelmatig olie verversen en software-updates houden de transmissie soepel. APK en kleine servicebeurten zijn betaalbaar (€100-€200 per jaar), maar grote reparaties kunnen oplopen.

## Praktijk, Verbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Het officiële gecombineerde verbruik is 4,1 l/100km (WLTP)[1]. In de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 5,0-5,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[4]. Op de snelweg is 1 op 20 haalbaar, in de stad loopt het verbruik op. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 44pk betaal je in Nederland in 2025 €28 per maand wegenbelasting (€336 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs was €14.230. Een exemplaar uit 2016 met gemiddeld kilometerstand (130.000 km) heeft nu een marktwaarde van circa €7.500-€8.500, afhankelijk van staat en onderhoud[1]. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een mini-klasse auto. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Kleine beurt:** €100-€150 - **Grote beurt:** €200-€300 - **Bandenset:** €250-€350 (elke 3-5 jaar) - **Remmen:** €150-€300 (elke 2-4 jaar) - **Onverwachte reparaties:** Budget €200-€500 per jaar Gemiddeld zijn de vaste kosten laag, maar incidentele grote reparaties (transmissie, distributieketting) kunnen oplopen.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik en belasting**[1][4] - **Compact en wendbaar, ideaal voor de stad**[4] - **Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo**[3] - **Lage onderhoudskosten bij normaal gebruik**[1] - **Euro 6, toegang tot alle milieuzones**[5] - **Goede inruilwaarde voor een mini-klasse auto**[1] **Nadelen** - **Automaat (ASG) schakelt schokkerig en traag**[4] - **Beperkte trekkracht en topsnelheid**[3] - **Kleine bagageruimte (251 liter)**[2] - **Geluid en comfort op snelweg matig**[4] - **Incidenteel elektronische storingen (o.a. boordcomputer)** - **Kans op distributieketting- en koppelingsproblemen bij hoge km’s**

Deze rode Volkswagen Up! met kenteken RP-481-K uit 2018 is een zuinige, betrouwbare en compacte stadswagen met lage vaste lasten. De automaat is eenvoudig, maar niet altijd soepel. Grote reparaties kunnen duur uitvallen, maar bij normaal onderhoud is dit een prima tweede auto voor woon-werkverkeer en de stad. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, staat van de distributieketting en het schakelgedrag van de automaat.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Remassistent Pakket
Mistlampen Pakket
Bochtverlichting Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning €560
Parkeerhulp €300
Navigatie €300
Lichtmetalen velgen €630
Leer €795
Metallic lak €465

Voertuig historie

Gebeurtenissen

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
27 november 2025
APR 2023

Kilometerstand

XXX,789 km geregistreerd

XXX,789 km
INFO
15 april 2023
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 januari 2018
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

12 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 48

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

APK keuring details: Band met laag profiel

Voertuigfoto's

VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 1
september 2025
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 2
september 2025
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 3
september 2025
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 4
september 2025
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 5
september 2025

+-3

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 12-11-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CHY
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 60 pk (44 kW)
Trekkracht 95 Nm
Wielaandrijving Onbekend
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Rood
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 3,6 m
Breedte excl. spiegels 1,65 m
Hoogte 1,5 m
Afstand tussen assen 2,41 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 390 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 15,3 s
Max. snelheid 162 km/u
Gecombineerd verbruik 4,1 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 95 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over VW up! 1.0 BMT (RP-481-K)

Wat is de APK status van RP-481-K?

De APK van RP-481-K is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RP-481-K een import auto?

Nee, RP-481-K is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RP-481-K gehad?

RP-481-K heeft 11 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! 44pk in Nederland?

In 2025 betaal je €28 per maand (€336 per jaar) wegenbelasting voor deze auto.

Wat is het praktijkverbruik van deze Up!?

Officieel 4,1 l/100km, in de praktijk 5,0-5,5 l/100km afhankelijk van rijstijl[1][4].

Hoe betrouwbaar is de motor op lange termijn?

De motor is over het algemeen betrouwbaar, maar let op distributieketting en olielekkages bij hoge kilometerstanden.

Wat zijn de bekende problemen met de automaat (ASG)?

De ASG schakelt schokkerig en traag, vooral bij koud starten. Koppelingsslijtage en software-updates zijn aandachtspunten.

Hoeveel kost een grote beurt aan deze Up!?

Een grote beurt kost €200-€300 bij een erkende garage.

Wat is de huidige marktwaarde van een Up! 1.0 BMT move up! uit 2016?

Circa €7.500-€8.500 bij gemiddelde kilometerstand en goede staat[1].

Veel voorkomende klachten

Let op
Motor

Distributieketting slijtage

Ketting kan oprekken bij hoge km’s, risico op motorschade

Symptomen:

Motorgeluid, storingslampje

Gering risico
Motor

Olielekkages

Pakkingen en afdichtingen kunnen gaan lekken

Symptomen:

Olievlekken onder auto, oliepeil daalt

Gering risico
Motor

Injectorproblemen

Vervuiling of storing brandstofinjectoren

Symptomen:

Onregelmatig stationair, storingslampje

Let op
Transmissie

Schokkerig schakelen automaat

ASG schakelt hortend, vooral bij koud starten

Symptomen:

Schokken bij optrekken, traag schakelen

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen

Incidenteel problemen met boordcomputer of sensoren

Symptomen:

Storingslampjes, onverklaarbare meldingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 978 kg. Dat is 19% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde