Kenteken check RP-555-T
APK geldig tot sep 2026 - 5 eigenaars - 139.995 km (peildatum mrt 2026)
13 punten van aandacht bij kenteken RP555T
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-555-T
Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-555-T
Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-555-T
Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-555-T
Prestaties VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken RP-555-T
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW up! 1.0 BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 934 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Zeer zuinige 999cc 3-cilinder motor met BMT-technologie voor laag brandstofverbruik.
- Betrouwbare en eenvoudige motor zonder turbo, weinig bekende motorproblemen.
- Handgeschakelde 5-versnellingsbak is robuust en onderhoudsvriendelijk.
- Compact formaat (3,6 meter) ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
- Lage wegenbelasting en relatief lage onderhoudskosten.
- Goede marktwaarde en waardebehoud voor een stadsauto.
Nadelen
- Beperkte motorvermogen (44 kW / 60 pk) wat minder geschikt is voor snelweggebruik.
- Interieur en afwerking zijn eenvoudig, minder luxe dan duurdere modellen.
- Rijcomfort kan wat stug zijn door compacte ophanging en lichte carrosserie.
- Beperkte bagageruimte (213-251 liter) voor langere reizen.
- Geen turbo betekent minder trekkracht bij lage toerentallen.
- Pop-up achterruiten achterin minder praktisch dan rolluiken.
Diepgaande beoordeling
Kenteken RP-555-T is een witte Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! uit 2018 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Deze compacte hatchback is populair in Nederland vanwege zijn zuinigheid en wendbaarheid in de stad.
De motorcode voor de 999cc 3-cilinder MPI benzinemotor in deze Volkswagen Up! is doorgaans de EA211. Deze motor levert 44 kW (60 pk) bij 5000-6000 rpm en 95 Nm koppel bij 3000-4300 rpm. Het is een betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo, wat de kans op dure reparaties beperkt. Bekende motorproblemen zoals kettingproblemen of overmatig olieverbruik zijn bij deze motorvariant zeldzaam, mede dankzij de BMT (BlueMotion Technology) die zorgt voor een efficiënte verbranding en minder slijtage.
De handgeschakelde 5-versnellingsbak is robuust en past goed bij de motor. Er zijn weinig meldingen van transmissieproblemen bij deze variant. Regelmatig onderhoud zoals olie verversen is belangrijk om slijtage te voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn laag, en de bediening wordt als soepel en direct ervaren, wat bijdraagt aan het rijplezier in stedelijke omgevingen.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,1 tot 4,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 5 tot 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 44 pk (ongeveer 32 kW) benzineauto in Nederland is relatief laag, ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond de €400 tot €600.
De Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! uit 2016 is een uitstekende keuze voor wie zoekt naar een compacte, zuinige en betrouwbare stadsauto. Let bij aankoop op een volledige onderhoudshistorie en controleer op slijtage aan koppeling en remmen. De marktwaarde ligt momenteel rond de €7.000 tot €9.000 voor goed onderhouden exemplaren met circa 100.000 tot 130.000 km. Door het lage verbruik en wegenbelasting is het een betaalbare auto in gebruik.
Deze witte Volkswagen Up! met kenteken RP-555-T uit 2018 is een praktische en zuinige stadsauto met een betrouwbare 999cc motor en handgeschakelde transmissie. Met een gunstig verbruik, lage onderhoudskosten en goede marktwaarde is het een verstandige keuze voor Nederlandse autokopers die een compacte benzineauto zoeken.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,578 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 15
APK keuring details: 35
APK keuring details: 54
Foto's
+2
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW up! 1.0 BMT (RP-555-T)
Wat is de APK status van RP-555-T?
De APK van RP-555-T is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is RP-555-T een import auto?
Nee, RP-555-T is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft RP-555-T gehad?
RP-555-T heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! uit 2016?
Het WLTP-verbruik ligt rond de 4,1 tot 4,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.
Hoeveel pk heeft de 999cc motor in deze Volkswagen Up!?
De motor levert 44 kW, wat overeenkomt met 60 pk.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen de €400 en €600.
Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?
Ja, de 5-versnellingsbak is robuust en kent weinig bekende problemen bij goed onderhoud.
Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van een Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! uit 2016?
De marktwaarde ligt tussen de €7.000 en €9.000 voor goed onderhouden exemplaren met circa 100.000 tot 130.000 km.
Veelvoorkomende problemen
Kettingproblemen motor
Bij deze 999cc MPI motor zijn kettingproblemen zeer zeldzaam, maar bij slecht onderhoud kan de distributieketting slijten.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid bij koude start, motorstoringen.
Olieverbruik
Normaal olieverbruik is laag, maar bij hoge kilometerstand kan iets verhoogd olieverbruik optreden.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage
Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten.
Herkenningspunten:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Elektronische storingen
Sporadische storingen in boordcomputer of sensoren, meestal eenvoudig te resetten.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, onregelmatige meterwaarden.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 934 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.