Kenteken check RR-154-B

APK geldig tot jan 2027 - 8 eigenaars - 18.150 km (peildatum jul 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-135822
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
RR-154-B
Automerk
BMW
BMW logo
Type
M2 Coupé
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RR-154-B: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Type brandstof
Benzine
BMW M2 Coupé 2018

Betrouwbaarheid BMW M2 Coupé (2018) – Kenteken RR-154-B

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud BMW M2 Coupé (2018) – Kenteken RR-154-B

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud BMW M2 Coupé (2018) – Kenteken RR-154-B

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
57

Veiligheid BMW M2 Coupé (2018) – Kenteken RR-154-B

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties BMW M2 Coupé (2018) – Kenteken RR-154-B

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 45.000 - € 55.000
Nieuwprijs
€ 92.749
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
242 dagen
Eigenaarhistorie
8+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
N55B30A
Vergelijkbare voertuigen in NL
67 voertuigen
Bekeken
154 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW M2 Coupé komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1595 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Uitzonderlijke rijbeleving: directe stuurgedrag, krachtige acceleratie (0-100 km/u in 4,3 sec) en uitstekende wegligging[1][5].
  • Zeldzaamheid en exclusiviteit: de M2 is in beperkte aantallen gebouwd en geniet een sterke reputatie onder autoliefhebbers[5].
  • Goed waardebehoud: door de populariteit en beperkte productie blijft de restwaarde hoog[5].
  • Hoge veiligheid: 5-sterren ANCAP-score en uitgebreide actieve veiligheidsvoorzieningen[7].
  • Sportief design: brede wielkasten, agressieve uitstraling en hoogwaardige afwerking[2].
  • Comfortabele sportstoelen met uitstekende zijsteun, geschikt voor dagelijks gebruik én circuit[2].

Minpunten

  • Stug rijgedrag: het sportieve karakter gaat ten koste van comfort, vooral op slechte wegen[5].
  • Beperkte ruimte op de achterbank en in de kofferbak (14 ft³)[1].
  • Hoge vaste lasten: wegenbelasting en verzekering zijn aanzienlijk door het vermogen.
  • Praktijkverbruik ligt fors hoger dan de fabrieksopgave (11,7 vs 8,5 l/100 km)[7].
  • Kans op dure reparaties bij motor- of transmissieproblemen.
  • Interieurkwaliteit valt tegen vergeleken met andere premiummerken in deze prijsklasse[5].

Uitgebreide analyse

Kenteken RR-154-B is een grijze BMW 2-serie Coupé uit 2018 met een 2979cc motor, specifiek de M2-variant met 7-traps DCT-automaat. Deze sportieve coupé biedt een unieke mix van prestaties, rijplezier en exclusiviteit, maar vraagt ook om een kritische blik op onderhoud en eventuele mankementen. Dit rapport geeft een objectief overzicht voor de Nederlandse autokoper.

De BMW 2-serie Coupé M2 uit 2018 met kenteken RR-154-B is uitgerust met de N55B30T0-motor, een 3.0-liter turbocharged inline-6 met 272 kW (365 pk) en 465 Nm koppel (overboost tot 500 Nm)[1][6]. Deze motorcode is specifiek voor de M2 en onderscheidt zich van de reguliere 2-serie door versterkte onderdelen zoals gesmede drijfstangen en lichtere aluminium ophanging[6]. De motor staat bekend om zijn directe respons en karakteristieke geluid, maar kent ook enkele aandachtspunten.

De M2 met kenteken RR-154-B heeft als standaard transmissie een 7-traps DCT (Dual Clutch Transmission), die snelle schakelingen en een sportieve rijervaring biedt[1][6]. De DCT is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge leeftijd of intensief gebruik gevoelig zijn voor slijtage aan de koppeling en mechatronische unit. Regelmatig onderhoud is essentieel om problemen te voorkomen.

Het praktijkverbruik van de M2 ligt rond de 11,7 l/100 km, terwijl de fabrieksopgave (WLTP) op circa 8,5 l/100 km ligt[7]. De wegenbelasting voor een 272 pk benzineauto in Nederland bedraagt in 2025 circa €2.244 per jaar (tweede helft tarief). De huidige marktwaarde van een 2018 M2 DCT schommelt tussen de €40.000 en €50.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is goed, mede door het beperkte aantal gebouwde exemplaren en de status als ‘laatste echte compacte M’[5].

De grijze BMW 2-serie Coupé met kenteken RR-154-B uit 2018 is een droomauto voor liefhebbers van rijplezier, maar vraagt om een realistische blik op onderhoud en eventuele mankementen. Een grondige APK- en onderhoudshistorie-check is essentieel, evenals een proefrit om de staat van motor, transmissie en ophanging te beoordelen.

Deze grijze BMW 2-serie Coupé met kenteken RR-154-B uit 2018 is een zeldzame, sportieve coupé met uitstekende prestaties en een hoge funfactor. Het is een auto voor de liefhebber die bereid is te investeren in onderhoud en eventuele reparaties. Goed onderhouden exemplaren behouden hun waarde uitstekend en bieden een unieke rij-ervaring.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Variabele lichtverdeling
Xenon verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

DAB-Radio €320
Remassistent Pakket
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay €300
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerassistent €150
Metallic lak €700

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
16 januari 2026
APR 2019

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
2 april 2019
JAN 2018

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
12 januari 2018
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
2 januari 2018
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

14 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 43

21 juli 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 26

2 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

29 december 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

Afbeeldingen

BMW M2 Coupé 2018 – Afbeelding 1
juli 2025

+-7

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 15-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 14-01-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode N55B30A
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 2979 cm3
Aantal cilinders 6 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 370 pk (272 kW)
Trekkracht 465 Nm
Wielaandrijving Onbekend
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet coupe
Aantal zitplaatsen 4 zitplaatsen
Aantal deuren 2 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,47 m
Breedte excl. spiegels 1,85 m
Voertuighoogte 1,41 m
Wielafstand 2,69 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 515 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 4,3 s
Max. snelheid 250 km/u
Verbruik gecombineerd 7,9 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 185 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over BMW M2 Coupé (RR-154-B)

Wat is de APK status van RR-154-B?

De APK van RR-154-B is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RR-154-B een import auto?

Nee, RR-154-B is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RR-154-B gehad?

RR-154-B heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de BMW M2 DCT?

Het praktijkverbruik ligt rond de 11,7 liter per 100 km, terwijl de fabrieksopgave (WLTP) 8,5 liter per 100 km is[7].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 272 pk benzineauto in Nederland?

In 2025 bedraagt de wegenbelasting circa €2.244 per jaar (tweede helft tarief).

Wat is de 0-100 km/u tijd van de M2 DCT?

De 0-100 km/u sprint duurt 4,3 seconden bij de DCT-versie[6].

Wat zijn bekende motorproblemen bij de M2?

Timing chain slijtage, turbo- en injectorproblemen, en olielekkages komen voor, vooral bij oudere of intensief gebruikte exemplaren.

Hoe betrouwbaar is de 7-traps DCT-automaat?

De DCT is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge leeftijd of intensief gebruik gevoelig zijn voor slijtage. Regelmatig onderhoud is belangrijk.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2018 M2 DCT?

De marktwaarde schommelt tussen de €40.000 en €50.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden of gebrekkig onderhoud kan de distributieketen slijten, met motorschade tot gevolg.

Signalen:

Ratelen bij koude motor, check engine light.

Matig risico
Motor

Turbo problemen

De turbo kan na verloop van tijd lekken of vastlopen, vooral bij intensief gebruik of tuning.

Signalen:

Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat.

Laag risico
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defecte injectoren kunnen leiden tot onregelmatig stationair toerental en vermogensverlies.

Signalen:

Trillen, slecht starten, check engine light.

Laag risico
Motor

Olielekken

Olieverlies via pakkingen of klepdeksel komt voor, vooral bij oudere exemplaren.

Signalen:

Olievlekken onder de auto, laag oliepeil.

Matig risico
Transmissie

DCT-problemen

Bij intensief gebruik of gebrekkig onderhoud kunnen schakelproblemen of koppelingsslijtage optreden.

Signalen:

Horten bij schakelen, foutmeldingen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1595 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare BMW M2 Coupé kentekens

Type Plaat