Kenteken check RV-550-R

APK verlopen - 5+ eigenaars - 195.894 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-322682
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
RV-550-R
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Mégane ENERGY dCi 110
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken RV-550-R: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Diesel
Renault Mégane ENERGY dCi 110 2014

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2014) – Kenteken RV-550-R

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
52

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2014) – Kenteken RV-550-R

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2014) – Kenteken RV-550-R

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
64

Veiligheid Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2014) – Kenteken RV-550-R

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
91

Prestaties Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2014) – Kenteken RV-550-R

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 6.000 - € 7.000
Adviesprijs nieuw
€ 27.302
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
47 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
K9K A6
Vergelijkbare voertuigen in NL
267 voertuigen
Keren opgezocht
926 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Mégane ENERGY dCi 110 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1290 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 342 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 378 / kwartaal
Zeeland ca. € 367 / kwartaal
Utrecht ca. € 360 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 353 / kwartaal
Gelderland ca. € 371 / kwartaal
Limburg ca. € 364 / kwartaal
Overijssel ca. € 374 / kwartaal
Flevoland ca. € 367 / kwartaal
Drenthe ca. € 378 / kwartaal
Friesland ca. € 382 / kwartaal
Groningen ca. € 385 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zuinig en betrouwbaar 1.5 dCi dieselmotor (K9K) met 81 pk
  • Comfortabele Bose-uitvoering met goede geluidsinstallatie
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe controle en efficiëntie
  • Redelijke onderhoudskosten en goede beschikbaarheid van onderdelen
  • Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik
  • Degelijke bouwkwaliteit en ruime binnenruimte voor segment

Waar je op moet letten

  • Bekende problemen met distributieketting bij hoge kilometerstanden
  • Turbo kan slijtage vertonen, wat dure reparaties kan veroorzaken
  • Injectoren kunnen verstopt raken of defect raken
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
  • Wegenbelasting voor diesel is relatief hoog in Nederland
  • Elektronische storingen komen sporadisch voor

Uitgebreide analyse

Kenteken RV-550-R is een grijze Renault Mégane 1.5 dCi Bose uit 2014 met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor die 81 pk levert. Deze compacte hatchback met voorwielaandrijving en handgeschakelde versnellingsbak was nieuwprijs €27.590 en staat bekend om zijn zuinige motor en comfortabele uitrusting.

De 1461cc motor in deze Renault Mégane is de K9K motorcode, een 4-cilinder dieselmotor die 81 pk (60 kW) levert. Deze motor is bekend om zijn degelijkheid en relatief laag brandstofverbruik. De motor levert een koppel van ongeveer 240 Nm, wat zorgt voor voldoende trekkracht in het dagelijkse verkeer. De K9K motor is een van de meest gebruikte dieselmotoren van Renault en wordt geprezen om zijn efficiëntie, maar kent ook enkele bekende problemen zoals kettingslijtage en turbo-issues bij hogere kilometerstanden.

De handgeschakelde transmissie van deze Mégane is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond de 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodiek olie verversen en eventueel koppeling vervangen. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en betere brandstofefficiëntie ten opzichte van automaten.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 3,8 tot 4,2 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 4,5 tot 5,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 81 pk diesel in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €800 per jaar. Grotere reparaties zoals turbo- of injectorenproblemen kunnen hogere kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.5 dCi Bose uit 2013 met kenteken RV-550-R is het belangrijk om te letten op de onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en turbo. Controleer of de koppeling recent is vervangen en of er geen olieverbruik of rookontwikkeling is. De Bose-uitvoering biedt een goede uitrusting en comfort, wat het een aantrekkelijke keuze maakt. Let op eventuele elektronische storingen en de staat van de remmen en ophanging.

Deze grijze Renault Mégane met kenteken RV-550-R uit 2014 is een zuinige en comfortabele hatchback met een betrouwbare 1461cc dieselmotor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals kettingslijtage en turbo-onderhoud, biedt deze Mégane een goede balans tussen rijplezier, comfort en lage gebruikskosten voor Nederlandse autokopers.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €570

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 november 2025
OKT 2018

Kilometerstand

XXX,460 km geregistreerd

XXX,460 km
INFO
18 oktober 2018
SEP 2014

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
20 september 2014
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: Overmatige vloeistoflekkage aanwezig

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Remlicht functioneert niet naar behoren, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

31 maart 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 31

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Remlicht functioneert niet naar behoren

APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is ondeugdelijk bevestigd

2 februari 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

Afbeeldingen

Renault Mégane ENERGY dCi 110 2014 – Afbeelding 1
november 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Niet verzekerd
Verzekeringsstatus: Onverzekerd
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
APK verloopt:
Vorige APK: 29-04-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode K9K A6
Brandstoftype Diesel
Cilindervolume 1461 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 110 pk (81 kW)
Trekkracht 260 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,3 m
Totale breedte 1,81 m
Voertuighoogte 1,47 m
Wielafstand 2,64 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 623 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 12,1 s
Topsnelheid begrensd 190 km/u
Verbruik gecombineerd 3,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 90 g/km
Brandstofsoort Diesel
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Mégane ENERGY dCi 110 (RV-550-R)

Wat is de APK status van RV-550-R?

De APK van RV-550-R is verlopen op 29-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is RV-550-R een import auto?

Ja, RV-550-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft RV-550-R gehad?

RV-550-R heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.5 dCi motor in de Renault Mégane 2013?

De motorcode is K9K, een 1461cc 4-cilinder dieselmotor met 81 pk.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met slijtage aan de koppeling als meest voorkomende onderhoudspunt.

Wat is het praktijkverbruik van deze Mégane 1.5 dCi?

In de praktijk ligt het verbruik rond 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 3,8-4,2 l/100 km.

Welke onderhoudskosten kan ik verwachten per jaar?

Gemiddeld liggen de kosten rond €600 tot €800 per jaar inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Wat zijn de meest voorkomende motorproblemen?

Distributieketting slijtage, turbo slijtage, defecte injectoren en verhoogd olieverbruik zijn de belangrijkste aandachtspunten.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.

Signalen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Ernstig
Motor

Turbo slijtage

De turbo kan slijtage vertonen door olieproblemen of hoge belasting, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Signalen:

Verminderde acceleratie, blauwe rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Injectoren defect

Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen zorgen voor onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Signalen:

Schokkerige motor, startproblemen, verhoogde rookuitstoot.

Matig risico
Motor

Olieverbruik

Olieverbruik kan toenemen door slijtage van motoronderdelen, wat regelmatig bijgevuld moet worden om motorschade te voorkomen.

Signalen:

Lage oliepeil, blauwe rook, olielampje brandt.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Sporadische storingen in het elektrische systeem kunnen leiden tot problemen met dashboard, sensoren of centrale vergrendeling.

Signalen:

Onregelmatige werking van dashboardlampjes, storingen in elektronica.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2014) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1290 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde