Kenteken check RV-776-R

APK verlopen - 9 eigenaars - 297.803 km (peildatum nov 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-260992
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
RV-776-R
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Grand Scénic ENERGY dCi 110
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RV-776-R: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Type brandstof
Diesel
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2018

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken RV-776-R

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
34

Waardebehoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken RV-776-R

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken RV-776-R

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
65

Veiligheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken RV-776-R

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
78

Prestaties Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken RV-776-R

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 17.000 - € 21.000
Adviesprijs nieuw
€ 39.000
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
441 dagen verlopen
Eigenaarhistorie
9+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
K9KF6
Vergelijkbare kentekens
16 voertuigen
Keren opgezocht
316 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1615 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Ruime 7-persoonsindeling ideaal voor gezinnen.
  • Zuinig en betrouwbaar 1.5 dCi dieselmotor (K9K).
  • Automatische 6-traps EDC transmissie voor comfortabel rijden.
  • Moderne veiligheidsvoorzieningen zoals actieve noodrem en rijstrookassistent.
  • Gunstig brandstofverbruik rond 4,5-5,5 l/100 km in praktijk.
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede wegligging voor een MPV.

Waar je op moet letten

  • Distributieriem vereist periodiek onderhoud, hoge kosten bij verzuim.
  • Mogelijke turbo- en injectorproblemen bij hogere kilometerstanden.
  • Automaat kan bij hoge km-standen schokkerig schakelen.
  • Relatief hoge wegenbelasting voor diesel in Nederland.
  • Grote wielen kunnen oneffenheden in het wegdek benadrukken.
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grotere reparaties.

Volledige analyse

Kenteken RV-776-R is een grijze Renault Grand Scénic 1.5 dCi Intens 7p. uit 2018 met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor en automatische transmissie. Deze MPV biedt zeven zitplaatsen en werd nieuw geleverd voor circa €38.520. De 1.5 dCi motor is bekend onder de motorcode K9K en levert 81 pk, wat zorgt voor een zuinige en praktische rijervaring.

De 1461cc 4-cilinder dieselmotor (motorcode K9K) in deze Renault Grand Scénic is een beproefde krachtbron die bekend staat om zijn degelijkheid en relatief laag brandstofverbruik. De motor levert 81 pk en 260 Nm koppel, wat voldoende is voor een MPV van dit formaat. De motor maakt gebruik van een distributieriem (timing belt) in plaats van een ketting, wat betekent dat periodiek onderhoud aan de distributieriem essentieel is om ernstige motorschade te voorkomen. Bekende motorproblemen zijn onder andere slijtage aan de distributieriem, mogelijke turbo defecten en injectieproblemen. Olieverbruik is over het algemeen laag, mits goed onderhouden.

De automatische transmissie in deze uitvoering is een 6-traps EDC (Efficient Dual Clutch) versnellingsbak. Deze automaat biedt soepel schakelen en draagt bij aan het brandstofzuinige karakter van de auto. Bekende defecten aan deze transmissie zijn relatief zeldzaam, maar kunnen bestaan uit schokkerig schakelen of problemen met de koppeling in de bak bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van transmissievloeistof zijn aan te raden om dure reparaties te voorkomen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,2 liter diesel per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 4,5 en 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 81 pk dieselauto in Nederland bedraagt circa €400 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900 per jaar. Grotere reparaties zoals turbo of injectoren kunnen hogere kosten met zich meebrengen, maar zijn niet frequent bij goed onderhoud.

Bij aankoop van een Renault Grand Scénic 1.5 dCi Intens 7p. met kenteken RV-776-R en bouwjaar 2018 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige vervanging van de distributieriem en transmissievloeistof. Controleer ook op eventuele turbo- of injectieproblemen en vraag naar de historie van eventuele storingen. De automaat moet soepel schakelen zonder schokken. Deze auto is geschikt voor gezinnen die een ruime, praktische MPV zoeken met een zuinige dieselmotor en automatische transmissie.

Deze grijze Renault Grand Scénic met kenteken RV-776-R uit 2018 is een ruime en praktische 7-persoons MPV met een betrouwbare 1.5 dCi dieselmotor (K9K) en een efficiënte automatische transmissie. Met een gunstig brandstofverbruik en moderne veiligheidsvoorzieningen is het een goede keuze voor gezinnen die comfort en zuinigheid waarderen. Let bij aankoop op distributieriemonderhoud en transmissieconditie om onaangename verrassingen te voorkomen.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Voertuig historie

Tijdlijn

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
5 maart 2025
JUN 2020

Kilometerstand

XXX,088 km geregistreerd

XXX,088 km
INFO
17 juni 2020
APR 2020

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
8 april 2020
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
21 februari 2018
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: Het voertuig mist de kentekenplaat, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

15 februari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

8 februari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 28

APK keuring details: Koplampen werken niet goed

29 december 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 13

Voertuigfoto's

Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 1
november 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 2
november 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 3
november 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 4
november 2024
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 5
november 2024

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 21-02-2024

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code K9KF6
Brandstoftype Diesel
Cilindervolume 1461 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 110 pk (81 kW)
Maximaal koppel 260 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 7 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,64 m
Totale breedte 1,87 m
Hoogte 1,65 m
Wielafstand 2,8 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading 648 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 12,6 s
Max. snelheid 184 km/u
Gecombineerd verbruik 4,0 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 104 g/km
Brandstof Diesel
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (RV-776-R)

Wat is de APK status van RV-776-R?

De APK van RV-776-R is verlopen op 21-02-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is RV-776-R een import auto?

Nee, RV-776-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RV-776-R gehad?

RV-776-R heeft 9 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.5 dCi motor in deze Renault Grand Scénic?

De motorcode is K9K, een 1461cc 4-cilinder dieselmotor die veel gebruikt wordt in Renault modellen.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze auto?

De 6-traps EDC automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van transmissievloeistof.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Grand Scénic 1.5 dCi?

In de praktijk ligt het verbruik meestal tussen 4,5 en 5,5 liter diesel per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Welke onderhoudskosten kan ik verwachten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Wat zijn de bekende motorproblemen bij deze 1.5 dCi motor?

Belangrijke problemen zijn distributieriemslijtage, turbo defecten en injectieproblemen, vooral bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 81 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €450 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieriem slijtage

De distributieriem (timing belt) moet tijdig vervangen worden om breuk en motorschade te voorkomen.

Symptomen:

Onregelmatig lopen motor, motor start niet, klapperende geluiden.

Let op
Motor

Turbo defecten

Turbo kan slijten of vastlopen, vooral bij onvoldoende onderhoud of lange ritten zonder opwarm- en afkoelfase.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid.

Let op
Motor

Injectieproblemen

Verstopping of defecten aan dieselinjectoren kunnen leiden tot slechte verbranding.

Symptomen:

Ruw lopende motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Let op
Transmissie

Automaat schakelt schokkerig

De EDC automaat kan bij hoge kilometerstanden schokkerig schakelen door slijtage aan koppelingen.

Symptomen:

Schokken bij schakelen, vertraging in respons.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Soms storingen in boordcomputer of sensoren, vooral bij oudere exemplaren.

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, onregelmatige werking van systemen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1615 kg. Dat is 35% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde