Kenteken check RX-992-P

APK geldig tot feb 2027 - 7 eigenaars - 60.481 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-352572
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
RX-992-P
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Captur ENERGY TCe 120
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken RX-992-P: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Brandstoftype
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-992-P

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
89

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-992-P

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-992-P

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-992-P

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken RX-992-P

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 15.000 - € 18.000
Nieuwprijs
€ 27.455
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
348 dagen
Eigenaarhistorie
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5F G4
Vergelijkbare kentekens
95 voertuigen
Bekeken
940 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1270 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Compact en wendbaar mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer en parkeren
  • Zuinig 1.2 TCe turbomotor met goede balans tussen vermogen en verbruik
  • Comfortabele rijervaring met prettige handling en voorwielaandrijving
  • Redelijk complete uitrusting in Edition One uitvoering
  • Relatief lage wegenbelasting en onderhoudskosten
  • Goede marktwaarde en populair model in Nederland

Waar je op moet letten

  • Mogelijke problemen met distributieketting (timing chain) bij hogere kilometerstanden
  • Turbo en injectoren kunnen na verloop van tijd onderhoud of reparatie vereisen
  • Kleine brandstoftank (ca. 45 liter) beperkt actieradius
  • Handgeschakelde transmissie kan koppeling slijten bij intensief stadsgebruik
  • Infotainmentsysteem kan verouderd aanvoelen
  • Beperkte bagageruimte vergeleken met grotere SUV's

Uitgebreide analyse

Kenteken RX-992-P is een witte Renault Captur 1.2 TCe Edition One uit 2018 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 88 pk levert. Deze compacte SUV met handgeschakelde transmissie is een populaire keuze in Nederland vanwege zijn praktische formaat en zuinige motor.

De 1197cc motor in deze Renault Captur is de Energy TCe 120, met motorcode H5Ft (ook wel bekend als H5F). Dit is een 1.2-liter turbocharged viercilinder benzinemotor die ongeveer 88-120 pk levert, afhankelijk van afstemming. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, met een koppel van circa 205 Nm. De motor maakt gebruik van directe injectie en turbo, wat zorgt voor een goede balans tussen vermogen en brandstofverbruik.

De handgeschakelde transmissie van deze Captur is een 5- of 6-versnellingsbak (afhankelijk van uitvoering), die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar sommige eigenaren melden slijtage aan de koppeling bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen na 100.000+ km. De handling van de Captur is comfortabel en wendbaar, met voorwielaandrijving en een licht sportief stuurgevoel.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0-5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0-6,5 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120-€140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en slijtage onderdelen liggen gemiddeld tussen €400 en €600. Reparaties aan motor en turbo zijn zeldzaam maar kunnen kostbaar zijn als ze voorkomen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Edition One uit 2017 met kenteken RX-992-P is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral of de distributieketting (timing chain) in goede staat is. Controleer ook op eventuele turbo- en injectorproblemen. Deze auto is geschikt voor wie een compacte, zuinige SUV zoekt met een prettige rijervaring. Let op dat de kilometerstand en onderhoud goed zijn bijgehouden om dure reparaties te voorkomen.

Deze witte Renault Captur met kenteken RX-992-P uit 2018 is een praktische en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 1.2 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen rijplezier, comfort en lage gebruikskosten, hoewel aandacht voor bekende motor- en turbo-gerelateerde problemen gewenst is.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Lane Change Assistant Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer €900
Metallic lak €590

Voertuig historie

Tijdlijn

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
9 december 2025
SEP 2019

Kilometerstand

XXX,987 km geregistreerd

XXX,987 km
INFO
20 september 2019
FEB 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
23 februari 2018
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

27 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 58

12 februari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 49

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Voertuigfoto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 1
december 2025
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 2
december 2025
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 3
december 2025
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 4
december 2025
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 5
december 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 23-02-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5F G4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1197 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 118 pk (87 kW)
Trekkracht 205 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,12 m
Totale breedte 1,78 m
Hoogte 1,57 m
Afstand tussen assen 2,61 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 532 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,9 s
Topsnelheid begrensd 182 km/u
Gecombineerd verbruik 5,6 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 127 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (RX-992-P)

Wat is de APK status van RX-992-P?

De APK van RX-992-P is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is RX-992-P een import auto?

Nee, RX-992-P is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft RX-992-P gehad?

RX-992-P heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode is H5Ft, een 1197cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde 5- of 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met weinig bekende defecten, mits goed onderhouden.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €400 en €600.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat zijn de meest voorkomende motorproblemen?

Distributieketting slijtage, turbo problemen en injector defecten zijn de meest gemelde motorproblemen.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorstoringen.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Let op
Motor

Turbo problemen

De turbo kan olie lekkage of slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies en rook uit de uitlaat.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Injector defecten

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Symptomen:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, mogelijk door zuigerveren of klepafdichtingen.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten en vervangen moeten worden.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1270 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur ENERGY TCe 120 exemplaren

Type Plaat