Kenteken check S-031-JT

APK geldig tot feb 2027 - 4 eigenaars - 36.804 km (peildatum feb 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-849947
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
S-031-JT
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Grand Scénic ENERGY dCi 110
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-031-JT: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken S-031-JT

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
68

Waardebehoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken S-031-JT

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken S-031-JT

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
55

Veiligheid Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken S-031-JT

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (2023) – Kenteken S-031-JT

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
79

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 25.000 - € 30.000
Oorspronkelijke prijs
€ 41.939
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
338 dagen
Aantal eigenaren
4+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H5H E4
Soortgelijke auto's in NL
78 voertuigen
Populariteit
973 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1580 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 428 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 473 / kwartaal
Zeeland ca. € 459 / kwartaal
Utrecht ca. € 450 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 441 / kwartaal
Gelderland ca. € 464 / kwartaal
Limburg ca. € 455 / kwartaal
Overijssel ca. € 468 / kwartaal
Flevoland ca. € 459 / kwartaal
Drenthe ca. € 473 / kwartaal
Friesland ca. € 477 / kwartaal
Groningen ca. € 482 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • **Ruimte en comfort**: De Renault Grand Scénic biedt veel ruimte voor passagiers en bagage.
  • **Brandstofefficiëntie**: De 1.3 TCe motor is relatief zuinig met een verbruik van ongeveer 6.0 l/100 km.
  • **Veiligheid**: De auto is uitgerust met moderne veiligheidsfuncties zoals auto-emergency braking en lane departure warning.
  • **Flexibiliteit**: Beschikbaar met 5 tot 7 zitplaatsen.
  • **Prijs-kwaliteitverhouding**: De auto biedt veel waarde voor zijn prijs.

Nadelen

  • **Onderhoudskosten**: Hoewel de onderhoudskosten gemiddeld zijn, kunnen sommige problemen zoals timing chain issues duur zijn.
  • **Bekende problemen**: Olieverbruik en timing chain problemen zijn bekend bij sommige modellen.
  • **Verouderde technologie**: Sommige technische aspecten kunnen verouderd zijn in vergelijking met moderne auto's.
  • **Brandstofverbruik in praktijk**: Het verbruik kan hoger zijn dan de fabrieksgegevens, afhankelijk van de rijstijl.

Diepgaande beoordeling

Kenteken S-031-JT is een grijze Renault Grand Scénic uit 2023 met een 1333cc motor. Deze MPV is populair vanwege zijn ruimte en comfort. Hieronder vindt u een overzicht van de specificaties, bekende problemen en de huidige marktwaarde.

De Renault Grand Scénic 1.3 TCe Techno 7p uit 2016 is uitgerust met een 1333cc benzinemotor die 103 pk levert. De motorcode voor deze 1.3 TCe motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een variant van de Energy TCe motoren die Renault vanaf 2018 introduceerde om de 1.2 TCe te vervangen[2].

De auto heeft een handmatige transmissie. Bekende problemen met de transmissie zijn niet uitgebreid gedocumenteerd, maar onderhoudskosten voor de handmatige versnellingsbak zijn over het algemeen lager dan voor automatische versnellingsbakken.

Het brandstofverbruik van de Renault Grand Scénic 1.3 TCe is ongeveer 6.0 l/100 km volgens de fabrieksgegevens[10]. In de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

De Renault Grand Scénic biedt veel ruimte en comfort, maar heeft ook enkele bekende problemen zoals olieverbruik en timing chain issues bij sommige modellen. Onderhoudskosten zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €50 en jaarlijkse servicekosten van rond de €200 tot €500.

Deze grijze Renault Grand Scénic met kenteken S-031-JT uit 2023 is een praktische keuze voor gezinnen vanwege zijn ruimte en comfort. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen en onderhoudskosten.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

FEB 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 februari 2025
FEB 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
13 februari 2023
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

Foto's

Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 1
januari 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 2
januari 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 3
januari 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 4
januari 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 5
januari 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 6
januari 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 7
januari 2025
Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 2023 – Afbeelding 8
januari 2025

+12

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 13-02-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H5H E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1461 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 140 pk (103 kW)
Max. koppel 260 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 7 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,64 m
Breedte 1,87 m
Totale hoogte 1,65 m
Wielbasis 2,8 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 12,6 s
Maximumsnelheid 184 km/u
Gemiddeld verbruik 4,0 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 104 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Grand Scénic ENERGY dCi 110 (S-031-JT)

Wat is de APK status van S-031-JT?

De APK van S-031-JT is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-031-JT een import auto?

Nee, S-031-JT is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft S-031-JT gehad?

S-031-JT heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1333cc motor?

De exacte motorcode is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een variant van de Energy TCe motoren.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Grand Scénic 1.3 TCe?

Ongeveer 6.0 l/100 km volgens fabrieksgegevens.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld rond de €200 tot €500 per jaar, exclusief APK.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 103 pk motor in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met een motor van 103 pk in Nederland hangt af van de provincie en het type auto, maar voor een benzineauto ligt deze meestal tussen de €50 en €100 per maand.

Wat is de WLTP-testcyclus?

De WLTP-testcyclus is een moderne testmethode om het brandstofverbruik en de emissies van auto's te meten, die realistischer is dan de oude NEDC-test.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Timing Chain Issues

Timing chain problemen kunnen voorkomen, vooral bij hoge kilometerstanden.

Herkenningspunten:

Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik

Sommige modellen hebben last van olieverbruik.

Herkenningspunten:

Oliepeil daalt sneller dan normaal.

Kritiek
Motor

Turbo Problemen

Turbo problemen kunnen optreden, vooral bij slecht onderhoud.

Herkenningspunten:

Minder vermogen of rook uit de uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1580 kg. Dat is 32% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde