Kenteken check S-033-PV
APK geldig tot mrt 2027 - 7 eigenaars - 55.915 km (peildatum jan 2026)
Let op: 14 bevindingen voor S033PV
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid MINI Clubman Cooper S (2023) – Kenteken S-033-PV
Waardebehoud MINI Clubman Cooper S (2023) – Kenteken S-033-PV
Onderhoud MINI Clubman Cooper S (2023) – Kenteken S-033-PV
Veiligheid MINI Clubman Cooper S (2023) – Kenteken S-033-PV
Prestaties MINI Clubman Cooper S (2023) – Kenteken S-033-PV
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze MINI Clubman Cooper S geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze MINI op basis van 1490 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Sportieve prestaties dankzij 2.0-liter turbo en automaat
- Ruim interieur en praktische laadruimte voor de klasse
- Luxe uitrusting in Rockingham GT Edition
- Goede wegligging en direct stuurgedrag
- Relatief zuinig voor het vermogen (officieel)
- Exclusief karakter door limited edition-uitvoering
Aandachtspunten
- Hoge onderhoudskosten, vooral bij dealer
- Stevige vering kan als hard worden ervaren
- Beperkte zichtbaarheid door achterdeuren
- Matig waardebehoud
- Praktijkverbruik hoger dan officieel
- Incidenteel elektronische storingen
Gedetailleerde analyse
Kenteken S-033-PV is een grijze Mini Mini Clubman uit 2023 met een 1998cc motor, automaat en het exclusieve Rockingham GT Edition-pakket. Deze compacte combi biedt een sportieve uitvoering met een 2.0-liter turbo benzinemotor, voorwielaandrijving en een luxe uitrusting. In dit rapport vind je alle relevante informatie voor de Nederlandse autokoper: technische details, praktijkervaringen, bekende problemen, onderhoudskosten, marktwaarde en meer.
## Motor & Prestaties De Mini Mini Clubman 2.0 Cooper S Rockingham GT Edition (2023) is uitgerust met een 2.0-liter viercilinder turbo benzinemotor (motorcode B48A20A, ook wel B48B20A in latere modellen, maar voor 2015 is B48A20A gangbaar). Deze motor levert 189 pk (141 kW) en 280 Nm koppel, met een overboost tot 300 Nm bij vol gas[1][6]. De automaat is een 8-traps Steptronic, wat zorgt voor soepele schakelingen en een sportief karakter[6]. **Prestaties:** - **0-100 km/u:** ca. 7,2 seconden[1] - **Top snelheid:** 228 km/u[1] - **Gemiddeld verbruik (WLTP/NEDC):** 5,8–6,2 l/100 km (ca. 16,9–17,2 km/l)[6] - **Praktijkverbruik:** Eigenaars melden 7,5–8,5 l/100 km (ca. 11,8–13,3 km/l) in de dagelijkse praktijk, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Bekende motorproblemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze motorcode, maar regelmatige olieverversing is essentieel om slijtage te voorkomen (categorie: **yellow** – licht)[forum]. - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defecten na hoge kilometerstanden (categorie: **orange** – matig)[forum]. - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij storingen kan dit leiden tot ruw stationair draaien of vermogensverlies (categorie: **yellow** – licht)[forum]. - **Olieverbruik:** Normaal gesproken laag, maar bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud kan dit toenemen (categorie: **yellow** – licht)[forum].
## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps automaat (Steptronic) biedt comfort en sportiviteit, maar kan bij hoge kilometerstanden gevoelig zijn voor schokken of vertraging bij het schakelen. Onderhoudskosten zijn relatief hoog vergeleken met handgeschakelde modellen, vooral bij vervanging van de versnellingsbakolie en eventuele reparaties aan de koppeling of mechatronica (categorie: **orange** – matig)[forum]. **Rijgedrag:** - **Voorwielaandrijving** zorgt voor directe stuurbesturing en een sportief gevoel, maar kan onder stuurbekrachtiging leiden tot wat ‘torquesteer’ bij hard optrekken. - **Ophanging** is stevig, wat zorgt voor een sportieve wegligging, maar kan op slechte wegen als hard worden ervaren[7].
## Praktische Zaken & Kosten **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs van deze uitvoering bedroeg €54.090. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €14.000 en €18.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk, vergelijkbaar met andere premium compacte modellen. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks of elke 15.000 km):** €250–€400 bij dealer, €150–€250 bij onafhankelijke garage - **Reparaties:** Incidenteel hogere kosten bij turbo- of automatische transmissieproblemen (€500–€2.000 afhankelijk van het defect) - **Bandenset:** ca. €400–€600 per set **Wegenbelasting (131 pk in Nederland, 2025):** De wegenbelasting voor deze auto bedraagt ca. €88 per maand (€1.056 per jaar), gebaseerd op het gewicht en de CO₂-uitstoot van 144 g/km[6].
## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - **Sportieve prestaties** dankzij de 2.0-liter turbo en automaat[1][6] - **Ruim interieur** voor een compacte klasse, met vijf deuren en praktische laadruimte[1][2] - **Luxe uitrusting** in Rockingham GT Edition (o.a. sportstoelen, navigatie, klimaatautomaat) - **Goede wegligging** en direct stuurgedrag[7] - **Relatief zuinig** voor het vermogen (officieel 5,8–6,2 l/100 km)[6] - **Exclusief karakter** door limited edition-uitvoering **Nadelen:** - **Hoge onderhoudskosten** bij dealer, vooral voor de automaat en turbo[forum] - **Stevige vering** kan als hard worden ervaren op slechte wegen[7] - **Beperkte zichtbaarheid** door de vorm van de achterdeuren[7] - **Matig waardebehoud** vergeleken met Duitse concurrenten - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de officiële cijfers - **Incidenteel elektronische storingen** (o.a. navigatie traag, sensoren)[6]
Deze grijze Mini Mini Clubman met kenteken S-033-PV uit 2023 is een sportieve en praktische compacte combi met een exclusief karakter. De 2.0-liter turbo en 8-traps automaat bieden een plezierige rij-ervaring, maar vragen om regelmatig en zorgvuldig onderhoud. De onderhoudskosten zijn aan de hoge kant, zeker bij dealeronderhoud, en het waardebehoud is matig. Voor liefhebbers van het merk en het ontwerp is dit een aantrekkelijke keuze, mits de onderhoudshistorie goed is en rekening wordt gehouden met de hogere vaste lasten.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,666 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over MINI Clubman Cooper S (S-033-PV)
Wat is de APK status van S-033-PV?
De APK van S-033-PV is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is S-033-PV een import auto?
Nee, S-033-PV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft S-033-PV gehad?
S-033-PV heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel pk heeft de Mini Clubman 2.0 Cooper S uit 2015?
189 pk (141 kW)[1][6].
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
7,5–8,5 l/100 km (ca. 11,8–13,3 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor 131 pk?
Ca. €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025, gebaseerd op gewicht en CO₂-uitstoot van 144 g/km[6].
Wat zijn bekende problemen met deze motor?
Incidenteel turbo- en automatische transmissieproblemen, verder weinig grote issues bij goed onderhoud[forum].
Hoeveel kost een grote onderhoudsbeurt bij de dealer?
€250–€400 per beurt, afhankelijk van de werkzaamheden.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
Tussen de €14.000 en €18.000 voor een goed onderhouden exemplaar (2025).
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting)
Geen grote problemen bekend, maar bij onregelmatig onderhoud kans op slijtage
Kenmerken:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo
Incidenteel lekkage of defect na hoge kilometerstand
Kenmerken:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Zelden storingen, maar bij problemen ruw stationair of vermogensverlies
Kenmerken:
Onregelmatig stationair, motorstoring
Automatische transmissie
Schokken of vertraging bij schakelen na hoge kilometerstand
Kenmerken:
Onregelmatig schakelen, storingslampje
Elektronica (navigatie/sensoren)
Trage navigatie, incidenteel sensorstoringen
Kenmerken:
Vertraging, storingsmeldingen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten MINI
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mini uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1490 kg. Dat is 24% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare MINI Clubman Cooper S kentekens
| Voertuig | Registratie |
|---|---|