Kenteken check S-111-HR

APK geldig tot jan 2027 - 2 eigenaars - 30.000 km (peildatum mrt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-986072
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
S-111-HR
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Austral E-Tech Full Hybrid 200
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-111-HR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Brandstoftype
Elektriciteit
Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023

Betrouwbaarheid Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 (2023) – Kenteken S-111-HR

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
74

Waardebehoud Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 (2023) – Kenteken S-111-HR

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 (2023) – Kenteken S-111-HR

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
59

Veiligheid Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 (2023) – Kenteken S-111-HR

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 (2023) – Kenteken S-111-HR

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 35.000 - € 43.000
Nieuwprijs
€ 51.262
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
255 dagen
Eigenaren
2 eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5F A6
Vergelijkbare kentekens
800 voertuigen
Keren opgezocht
1.018 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1592 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer zuinig en lage CO₂-uitstoot (vanaf 107 g/km)
  • Comfortabele en stille rijervaring
  • Ruime en flexibele interieur met grote kofferbak
  • Moderne uitrusting (digitaal dashboard, Google, head-up display, massagestoelen)
  • Goede wegligging en optionele achterwielbesturing
  • Lage onderhoudskosten door onderhoudsarm hybride systeem

Waar je op moet letten

  • Beperkte topsnelheid en trage acceleratie bij hoge snelheden
  • Praktijkverbruik hoger dan WLTP
  • Beperkte laadcapaciteit accu (2 kWh)
  • Minder sportief karakter dan concurrenten
  • Elektronica kan storingsgevoelig zijn
  • Waardebehoud blijft achter bij premiummerken

Volledige analyse

Kenteken S-111-HR is een zwarte Renault Austral uit 2023 met een 1199cc 3-cilinder hybride benzinemotor (E-Tech Full Hybrid 200 Techno Esprit Alpine). Deze midi-SUV combineert moderne technologie met een sportieve uitstraling en is voorzien van een automatische transmissie. De nieuwprijs bedroeg €45.187. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, toegespitst op de Nederlandse markt.

## Motor & Technische Specificaties De Renault Austral 2023 met kenteken S-111-HR is uitgerust met een 1.2-liter (1199cc) 3-cilinder turbo benzinemotor, gecombineerd met een elektromotor en een 2 kWh batterij. Het systeem levert een gecombineerd vermogen van 200 pk (146 kW) en 205 Nm koppel[2][3]. De motorcode voor deze specifieke 1199cc 3-cilinder is niet direct openbaar, maar het betreft het E-Tech Full Hybrid 200-blok, ontwikkeld door Renault voor hun nieuwste generatie hybride aandrijflijnen[1][3]. Deze motor is voorzien van directe injectie en turbo, voldoet aan Euro 6-norm en heeft een compressieverhouding van 10.5:1[6]. De Austral is uitsluitend leverbaar als hybride, met voorwielaandrijving en een automatische transmissie (geen traditionele versnellingsbak, maar een multimode hybride systeem met 4 versnellingen en 2 elektromotoren)[3][4].

## Transmissie & Rijgedrag De Austral 2023 met kenteken S-111-HR maakt gebruik van Renaults E-Tech Full Hybrid-systeem. Dit combineert een 1.2-liter benzinemotor met twee elektromotoren en een automatische transmissie zonder koppeling. Het systeem kent 15 verschillende aandrijfmodi, waarbij de auto altijd elektrisch start[1][4]. De transmissie is licht, compact en onderhoudsarm, maar heeft een beperkt aantal versnellingen (4-traps automaat), wat bij hoge snelheden kan leiden tot een hoger toerental en meer geluid[4]. De Austral biedt een comfortabele en stille rijervaring, mede dankzij de elektrische aandrijving bij lage snelheden. Het chassis is degelijk en de optionele 4Control achterwielbesturing (niet standaard op alle uitvoeringen) verbetert de wendbaarheid[1].

## Verbruik, Marktwaarde & Onderhoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** 58,9 mpg (4,8 l/100km) en CO₂-uitstoot vanaf 107 g/km[2][3]. - **Praktijk:** Het reële verbruik ligt doorgaans 10-20% hoger, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Veel eigenaren melden een praktijkverbruik van 5,5-6,5 l/100km in gemengd gebruik. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De Renault Austral 2023 met kenteken S-111-HR is een relatief nieuwe verschijning op de Nederlandse markt. De nieuwprijs was €45.187. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt rond de €28.000-€32.000, afhankelijk van uitvoering, staat en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is vergelijkbaar met andere midi-SUV’s in deze klasse, maar blijft achter bij premiummerken. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks of 15.000-20.000 km):** €250-€400 bij een Renault-dealer, afhankelijk van de uitgevoerde werkzaamheden. - **Reparaties:** Geen structurele problemen bekend, maar incidentele elektronische storingen of sensorproblemen kunnen kosten verhogen. Banden, remmen en accu’s zijn de grootste slijtageonderdelen. **Wegenbelasting (96 pk in Nederland):** De Austral 1.2 E-Tech Hybrid 200 valt in de categorie tot 100 pk en betaalt in 2025 €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting (MRB)[bron: RDW-tarieven].

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig en lage CO₂-uitstoot** (vanaf 107 g/km), ideaal voor zakelijk gebruik en bijtelling[2][3]. - **Comfortabele en stille rijervaring** dankzij hybride aandrijving en goede geluidsisolatie[1][4]. - **Ruime en flexibele interieur** met grote kofferbak (418-1525 liter) en veel beenruimte achterin[3][7]. - **Moderne uitrusting** zoals 12,3” digitaal dashboard, 12” multimedia-scherm met Google, head-up display, massagestoelen en uitgebreide rijhulpsystemen[3][5]. - **Goede wegligging** en optionele achterwielbesturing voor extra wendbaarheid[1]. - **Lage onderhoudskosten** door onderhoudsarm hybride systeem en beperkte slijtage aan remmen[1][4]. **Nadelen** - **Beperkte topsnelheid** (175 km/u) en trage acceleratie bij hoge snelheden door 4-traps automaat[3][8]. - **Praktijkverbruik hoger dan WLTP**, vooral bij snelweggebruik[2]. - **Beperkte laadcapaciteit accu** (2 kWh), waardoor puur elektrisch rijden alleen bij lage snelheden mogelijk is[1][2]. - **Minder sportief karakter** vergeleken met concurrenten met grotere motoren. - **Elektronica kan storingsgevoelig** zijn, vooral in de eerste bouwjaren. - **Waardebehoud blijft achter** bij premiummerken.

Deze zwarte Renault Austral met kenteken S-111-HR uit 2023 is een moderne, zuinige en ruim uitgeruste midi-SUV, ideaal voor gezinnen en zakelijke rijders die waarde hechten aan comfort, technologie en lage kosten. Het hybride systeem biedt een stille en soepele rijervaring, maar kent beperkingen bij hogere snelheden. Het waardebehoud is gemiddeld en de onderhoudskosten zijn laag. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en eventuele elektronische storingen.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Smartphone Draadloos opladen
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Adaptive Cruise Control €300
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Metallic lak €650

Voertuig historie

Gebeurtenissen

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 maart 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,876 km geregistreerd

XXX,876 km
INFO
13 maart 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
13 maart 2024
OKT 2023

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
15 oktober 2023
SEP 2023

Kilometerstand

XXX,555 km geregistreerd

15,555 km INFO
13 september 2023
APR 2023

Kilometerstand

0 km geregistreerd

0 INFO
29 april 2023
JAN 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
27 januari 2023
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

Voertuigfoto's

Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023 – Afbeelding 1
april 2023
Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023 – Afbeelding 2
april 2023
Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023 – Afbeelding 3
november 2023
Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023 – Afbeelding 4
november 2023
Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023 – Afbeelding 5
november 2023
Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023 – Afbeelding 6
november 2023
Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 2023 – Afbeelding 7
november 2023

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 27-01-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5F A6
Brandstoftype Elektriciteit
Slagvolume 1199 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 131 pk (96 kW)
Maximaal koppel 205 Nm
Aangedreven wielen N.v.t.
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,51 m
Totale breedte 1,83 m
Hoogte 1,62 m
Afstand tussen assen 2,67 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 8,4 s
Topsnelheid begrensd 180 km/u
Gecombineerd verbruik 4,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd Niet beschikbaar
Brandstof Elektriciteit
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 (S-111-HR)

Wat is de APK status van S-111-HR?

De APK van S-111-HR is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-111-HR een import auto?

Nee, S-111-HR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft S-111-HR gehad?

S-111-HR heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Renault Austral 1.2 E-Tech Hybrid 200 in de praktijk?

Het officiële WLTP-verbruik is 4,8 l/100km (58,9 mpg), maar in de praktijk ligt dit vaak tussen de 5,5 en 6,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[2][3].

Wat is de actieradius van de Austral op een volle tank?

De Austral haalt volgens de fabrikant tot 683 mijl (ca. 1100 km) op een volle tank, zonder te hoeven opladen[2].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze Austral in Nederland?

Voor een auto tot 100 pk betaal je in 2025 €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting (MRB).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €250-€400 per jaar voor onderhoud bij een dealer, exclusief banden en incidentele reparaties. APK kost €35-€50 per jaar.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?

De E-Tech hybride transmissie is onderhoudsarm en kent geen bekende structurele problemen, maar heeft een beperkt aantal versnellingen (4), wat bij hoge snelheden tot meer geluid kan leiden[1][4].

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Austral 2023?

Een goed onderhouden exemplaar uit 2023 heeft een marktwaarde van circa €28.000-€32.000 (oktober 2025), afhankelijk van staat en kilometerstand.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Elektronica

Elektronische storingen (infotainment, sensoren)

Incidenteel meldingen van vastlopende systemen, trage reacties of sensorfouten.

Symptomen:

Scherm blijft hangen, rijhulpsystemen vallen uit, valse meldingen.

Laag risico
Motor

Timing chain slijtage

Geen structurele problemen bekend bij deze motor, maar 1.2 TCe-motoren van Renault hebben in het verleden soms last gehad van voortijdige slijtage.

Symptomen:

Ratelen bij koude start, vermogensverlies.

Laag risico
Motor

Turbo problemen

Geen wijdverbreide problemen gemeld, maar turbo’s zijn altijd een aandachtspunt bij kleine downsized motoren.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.

Laag risico
Motor

Injector problemen

Geen specifieke meldingen voor deze motor, maar directe injectie kan op termijn vervuiling veroorzaken.

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies.

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Geen structurele meldingen, maar kleine turbo-motoren kunnen op termijn olie verbruiken.

Symptomen:

Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen nodig.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1592 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Austral E-Tech Full Hybrid 200 in Nederland

Type Plaat