Kenteken check S-147-BK
APK geldig tot jan 2027 - 3+ eigenaars - 173.370 km (peildatum jan 2025)
13 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken S147BK
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW Polo 1.2 TSI (2011) – Kenteken S-147-BK
Waardebehoud VW Polo 1.2 TSI (2011) – Kenteken S-147-BK
Onderhoud VW Polo 1.2 TSI (2011) – Kenteken S-147-BK
Veiligheid VW Polo 1.2 TSI (2011) – Kenteken S-147-BK
Prestaties VW Polo 1.2 TSI (2011) – Kenteken S-147-BK
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Polo 1.2 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1102 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Zuinig en relatief krachtig 1.2 TSI turbomotor met 66 pk
- Degelijke bouwkwaliteit en goede rijeigenschappen
- Handgeschakelde versnellingsbak is betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk
- Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren
- Redelijk lage wegenbelasting en gebruikskosten
- Comfortabele Highline-uitvoering met extra uitrusting
Minpunten
- Bekende problemen met timing chain kunnen dure reparaties veroorzaken
- Turbo kan bij slecht onderhoud defect raken
- Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld
- Koppeling slijtage bij intensief gebruik
- Verbruik in praktijk vaak hoger dan WLTP-cijfers
- Marktwaarde daalt door leeftijd en kilometerstand
Uitgebreide analyse
Kenteken S-147-BK is een zwarte Volkswagen Polo 1.2 TSI Highline uit 2011 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 66 pk levert. Deze compacte hatchback uit 2009 staat bekend om zijn degelijke bouw en relatief zuinige prestaties, met een nieuwprijs van circa €18.855.
De 1197cc motor in deze Polo 1.2 TSI Highline heeft de motorcode CBZB (of vergelijkbaar, afhankelijk van exacte uitvoering) en is een viercilinder turbomotor met directe injectie. Deze motor levert officieel 66 pk (48 kW) en staat bekend om zijn relatief laag brandstofverbruik en goede prestaties voor een kleine auto. Bekende motorproblemen zijn onder meer kettinggeleider- en kettingslijtage (timing chain issues), wat kan leiden tot een tikkend geluid en in ernstige gevallen motorschade. Daarnaast zijn er meldingen van olieverbruik en problemen met de turbo, zoals lag of defecten, vooral bij onvoldoende onderhoud. Injectorproblemen komen minder vaak voor maar zijn wel gedocumenteerd bij oudere exemplaren.
De handgeschakelde transmissie van deze Polo is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hogere kilometerstanden last krijgen van slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen. Onderhoud is relatief betaalbaar, maar het vervangen van de koppeling kan tussen de €400 en €700 kosten. Problemen met de versnellingsbak zelf zijn zeldzaam, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 66 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Dit is inclusief regulier onderhoud en slijtageonderdelen.
Bij aankoop van een Volkswagen Polo 1.2 TSI Highline uit 2009 met kenteken S-147-BK is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en of de timing chain al is gecontroleerd of vervangen. Controleer ook op olielekkages en turbo-conditie. Een proefrit is essentieel om transmissie en motorgeluiden te beoordelen. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt anno 2025 tussen de €3.000 en €5.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Deze zwarte Volkswagen Polo met kenteken S-147-BK uit 2011 is een compacte, zuinige en praktische hatchback met een betrouwbare 1.2 TSI motor. Let op de timing chain en turbo bij aankoop, maar met goed onderhoud biedt deze Polo een goede balans tussen rijplezier en lage gebruikskosten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, De stofhoes van de stuurinrichting is beschadigd en sluit niet goed af
APK keuring details: De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, De stofhoes van de stuurinrichting is beschadigd en sluit niet goed af
APK keuring details: 44
Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, Het uitlaatsysteem zit niet goed vast, De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, Het uitlaatsysteem zit niet goed vast, De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: 38
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW Polo 1.2 TSI (S-147-BK)
Wat is de APK status van S-147-BK?
De APK van S-147-BK is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is S-147-BK een import auto?
Ja, S-147-BK is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft S-147-BK gehad?
S-147-BK heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.2 TSI motor in deze Polo?
De motorcode is meestal CBZB voor de 1197cc 1.2 TSI motor in de Polo Highline uit 2009.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, mits de koppeling tijdig wordt vervangen en er geen zware slijtage is.
Wat is het praktijkverbruik van deze Polo?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €500 en €800.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 66 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie waar de auto geregistreerd staat.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Polo?
De marktwaarde van een goed onderhouden Volkswagen Polo 1.2 TSI Highline uit 2009 ligt anno 2025 tussen de €3.000 en €5.000.
Bekende aandachtspunten
Timing chain slijtage
De kettinggeleiders kunnen verslijten waardoor de timing chain tikt en in het ergste geval kan breken.
Signalen:
Tikkend motorgeluid, motorstoringen, startproblemen.
Turbo defecten
De turbo kan slijten of vastlopen door olievervuiling of onvoldoende onderhoud.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid.
Olieverbruik
De motor kan meer olie verbruiken dan normaal, wat regelmatig bijvullen vereist.
Signalen:
Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage
De koppeling slijt sneller bij intensief stadsverkeer of sportief rijden.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Injectoren verstopt
Injectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit of lange stilstand.
Signalen:
Onregelmatig lopen motor, vermogensverlies.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1102 kg. Dat is 8% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.