Kenteken check S-449-RR

APK geldig tot mrt 2027 - 3 eigenaars - 27.917 km (peildatum sep 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-118138
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
S-449-RR
Automerk
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Sandero Stepway TCe 90
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-449-RR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Brandstoftype
Benzine
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023

Betrouwbaarheid Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken S-449-RR

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
61

Waardebehoud Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken S-449-RR

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken S-449-RR

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken S-449-RR

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken S-449-RR

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 17.000 - € 20.000
Adviesprijs nieuw
€ 20.714
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
375 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H4D E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
133 voertuigen
Bekeken
672 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Dacia Sandero Stepway TCe 90 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1181 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer lage aanschafprijs en lage vaste lasten (wegenbelasting, verzekering, onderhoud)
  • Zuivere WLTP-verbruik van ca. 1 op 18 (5,6 l/100km), in de praktijk vaak 1 op 16-17 (5,9-6,2 l/100km) haalbaar bij normaal rijgedrag[1][6]
  • Ruim en praktisch interieur voor het segment, met een kofferbak van 328-1.100 liter
  • Betrouwbare, onderhoudsarme techniek dankzij Renault-basis
  • Goede wegligging en comfort voor een compacte crossover
  • Minimalistisch, maar gebruiksvriendelijk dashboard met touchscreen en Apple CarPlay/Android Auto

Waar je op moet letten

  • Matig waardebehoud: na 3 jaar is de restwaarde vaak onder de 50% van de nieuwprijs
  • Beperkte uitrusting standaard (airco, cruise control en parkeersensoren vaak optie)
  • Geluidniveau op snelweg hoger dan bij duurdere concurrenten
  • Kunststof interieurafwerking voelt basic aan
  • Beperkte trekcapaciteit (ongeremd 450 kg)
  • Geen full-LED verlichting standaard

Volledige analyse

Kenteken S-449-RR is een witte Dacia Sandero Stepway uit 2023 met een 999cc motor, 67 pk (49 kW) en handgeschakelde versnellingsbak. Deze compacte hatchback-crossover is populair vanwege de lage nieuwprijs (€18.875), lage kosten en praktische uitrusting. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

De Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort (2023) is uitgerust met een 999cc (1.0 liter) driecilinder turbomotor, type H4Bt (ook bekend als Renault TCe 90). Deze motorcode is gangbaar voor de 67 pk (49 kW) benzineversie in deze generatie[2][5]. De motor levert 160 Nm koppel bij 2.100 tpm en 67 kW (90 pk DIN) bij 5.000 tpm[5][8]. De motor is voorzien van een distributieketting (timing chain), wat doorgaans minder onderhoud vraagt dan een distributieriem, maar niet geheel onderhoudsvrij is.

De handgeschakelde zesversnellingsbak is robuust en betrouwbaar, mede door de Renault-afkomst. Er zijn geen grootschalige meldingen van defecten aan de versnellingsbak bij deze generatie. Onderhoudskosten zijn laag: een kleine beurt (olie, filters) kost circa €150-€200, een grote beurt (incl. remvloeistof, koelvloeistof) €250-€350. APK-kosten zijn standaard (€35-€50 per jaar).

De Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort (2023) valt in Nederland in de lage wegenbelastingschijf: circa €48 per kwartaal (2025 tarief, 67 pk benzine). Verzekering is ook voordelig door de lage cataloguswaarde en het lage vermogen.

Deze witte Dacia Sandero Stepway met kenteken S-449-RR uit 2023 is een uitstekende keuze voor wie een betaalbare, zuinige en praktische auto zoekt. Let bij aankoop van een gebruikte exemplaar op de onderhoudshistorie en controleer op bekende kinderziektes (zie hieronder).

Deze witte Dacia Sandero Stepway met kenteken S-449-RR uit 2023 is een van de voordeligste nieuwe auto’s op de Nederlandse markt, met lage vaste lasten, een praktisch interieur en verrassend rijplezier voor de prijs. Het waardebehoud is matig, maar de totale eigendomskosten over vijf jaar zijn zeer concurrerend.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Lane Change Assistant Pakket
Navigatie €400
Lichtmetalen velgen €400
Metallic lak €550

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
18 maart 2026
MRT 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 maart 2023
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

Afbeeldingen

Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 1
september 2025
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 2
september 2025
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 3
september 2025
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 4
september 2025
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 5
september 2025

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 31-03-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4D E4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 91 pk (67 kW)
Trekkracht 160 Nm
Wielaandrijving Onbekend
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,1 m
Totale breedte 1,85 m
Voertuighoogte 1,54 m
Afstand tussen assen 2,6 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 14,2 s
Max. snelheid 163 km/u
Verbruik gecombineerd 4,9 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 126 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Dacia Sandero Stepway TCe 90 (S-449-RR)

Wat is de APK status van S-449-RR?

De APK van S-449-RR is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-449-RR een import auto?

Nee, S-449-RR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft S-449-RR gehad?

S-449-RR heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort?

Het WLTP-verbruik is circa 5,6 l/100km (1 op 18), in de praktijk haal je bij normaal rijgedrag 5,9-6,2 l/100km (1 op 16-17)[1][6]. Bij zuinig rijden is 1 op 18-19 mogelijk.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 67 pk benzine in Nederland?

In 2025 betaal je circa €48 per kwartaal voor een benzineauto van 67 pk.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €150-€200, grote beurt: €250-€350. APK: €35-€50 per jaar. Geen distributieriem, dus lagere onderhoudskosten op lange termijn.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

Zeer betrouwbaar, gebaseerd op Renault-techniek. Geen bekende grootschalige defecten.

Wat is de actuele marktwaarde van een 2023 model?

Na 3 jaar is de restwaarde vaak onder de 50% van de nieuwprijs (€18.875), dus circa €9.000-€10.000 afhankelijk van kilometerstand en staat.

Zijn er bekende problemen met de turbo of injectoren?

Turbo- en injectorproblemen zijn zeldzaam, maar kunnen voorkomen bij slecht onderhoud. Controleer altijd de onderhoudshistorie.

Hoe groot is de kofferbak?

328 liter (achterbank omhoog), maximaal 1.100 liter (achterbank neer).

Is er Apple CarPlay/Android Auto aanwezig?

Ja, vanaf Comfort-uitvoering standaard via het touchscreen.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Distributieketting (timing chain) slijtage

Incidenteel meldingen van vroegtijdige slijtage of geratel, vooral bij onvoldoende olieonderhoud

Signalen:

Geratel bij koude start, motorstoring

Ernstig
Motor

Turbolader defect

Zeldzaam, maar mogelijk bij intensief gebruik of slecht onderhoud

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag risico
Motor

Injectorproblemen

Incidenteel storingen door vervuiling of software

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring

Laag risico
Motor

Olielekken

Zeer incidenteel lekkage bij pakkingen of oliekoeler

Signalen:

Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt

Laag risico
Elektronica

Elektronica/storingen display

Incidenteel bevriezen of resetten van het touchscreen

Signalen:

Display reageert niet, systeem herstart

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1181 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Dacia Sandero Stepway TCe 90 modellen

Auto Nummerplaat