Kenteken check S-484-VV

APK verlopen - 4+ eigenaars - 43.821 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-003651
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
S-484-VV
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Scénic ENERGY TCe 115
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-484-VV: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken S-484-VV

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
59

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken S-484-VV

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken S-484-VV

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken S-484-VV

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
93

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken S-484-VV

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 16.000 - € 20.000
Oorspronkelijke prijs
€ 29.253
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
19 dagen
Aantal eigenaren
4+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H5F F4
Aantal in Nederland
18 voertuigen
Populariteit
929 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Scénic ENERGY TCe 115 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1503 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Compacte en zuinige 1.2 TCe turbomotor met 115 pk
  • Ruim interieur en praktische MPV-indeling
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en lagere onderhoudskosten
  • Goede veiligheidsuitrusting standaard aanwezig
  • Redelijk lage wegenbelasting voor 85 pk benzine
  • Degelijke wegligging en comfort voor segment

Nadelen

  • Bekende problemen met distributieketting (timing chain) kunnen dure reparaties veroorzaken
  • Sporadische turbo defecten gemeld
  • Injectoren kunnen verstopt raken bij slecht onderhoud
  • Koppeling en versnellingsbak kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
  • Interieur en afwerking minder premium dan concurrenten

Diepgaande beoordeling

Kenteken S-484-VV is een grijze Renault Scénic uit 2018 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor, type 1.2 TCe Intens (2016). Deze MPV met voorwielaandrijving levert 85 pk en heeft een handgeschakelde transmissie. De nieuwprijs was circa €29.620.

De motorcode van de 1198cc 1.2 TCe benzinemotor in deze Renault Scénic is H5F. Deze 4-cilinder turbomotor levert officieel 115 pk (85 kW) en 190 Nm koppel. De motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain) die kan rekken of vroegtijdig slijten, wat kan leiden tot motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er sporadische meldingen van turbo defecten en problemen met de brandstofinjectoren. Olieverbruik is bij normaal onderhoud doorgaans acceptabel, maar onregelmatig onderhoud kan leiden tot verhoogd olieverbruik.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak van deze Scénic is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en versnellingsbaklagers na hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de koppeling verlengen de levensduur. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met reparaties die kunnen oplopen afhankelijk van slijtage.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,8 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 85 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900.

De huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.2 TCe Intens uit 2016 met normale kilometerstand ligt tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en uitvoering. Voor Nederlandse kopers is het belangrijk om te controleren op onderhoudsdocumentatie, vooral distributieketting en turbo. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen om transmissie en motorconditie te beoordelen.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken S-484-VV uit 2018 is een praktische en relatief zuinige MPV met een moderne 1.2 TCe motor. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en zorg voor een goede onderhoudshistorie om onaangename verrassingen te voorkomen.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Metallic lak €650

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
3 januari 2026
MEI 2023

Kilometerstand

XXX,020 km geregistreerd

XXX,020 km
INFO
19 mei 2023
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 januari 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

18 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

Foto's

Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 1
mei 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 2
mei 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 3
mei 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 4
mei 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 5
mei 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 6
januari 2026

+-2

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Niet geldig
Keuringsstatus: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 31-03-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code H5F F4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 116 pk (85 kW)
Max. koppel 190 Nm
Aandrijving Geen data
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,41 m
Breedte 1,87 m
Totale hoogte 1,65 m
Wielbasis 2,73 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 516 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 12,3 s
Maximumsnelheid 185 km/u
Brandstofverbruik mix 5,8 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 129 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 115 (S-484-VV)

Wat is de APK status van S-484-VV?

De APK van S-484-VV is verlopen op 31-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is S-484-VV een import auto?

Ja, S-484-VV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft S-484-VV gehad?

S-484-VV heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Scénic 2016?

De motorcode is H5F, een 1198cc 4-cilinder turbobenzinemotor met ongeveer 115 pk.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij sommige exemplaren uitrekken, vooral bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud, wat tot dure reparaties kan leiden.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.2 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,8 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de turbo?

Ja, er zijn meldingen van turbo defecten zoals vastlopen of olielekkage, vooral bij onvoldoende onderhoud.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 85 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?

Over het algemeen wel, maar koppeling en versnellingsbak kunnen slijten bij intensief gebruik, wat onderhoud vereist.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting (Timing Chain) problemen

De distributieketting kan uitrekken of vroegtijdig slijten, wat kan leiden tot motorschade.

Herkenningspunten:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Aandacht vereist
Motor

Turbo defecten

Turbo kan vastlopen of olie lekken vertonen door slijtage of onvoldoende onderhoud.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren verstopt of defect

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Herkenningspunten:

Schokkerig lopen, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.

Laag
Motor

Olieverbruik verhoogd

Bij onvoldoende onderhoud kan de motor meer olie verbruiken dan normaal.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

Koppeling kan sneller slijten bij intensief gebruik of onjuist schakelen.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1503 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde