Kenteken check S-659-FX

APK geldig tot aug 2027 - 7+ eigenaars - 44.846 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-241671
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
S-659-FX
Fabrikant
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz logo
Model
CLA Coupé 220
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-659-FX: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Benzine
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019

Betrouwbaarheid Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken S-659-FX

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
73

Waardebehoud Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken S-659-FX

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken S-659-FX

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken S-659-FX

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
90

Prestaties Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (2019) – Kenteken S-659-FX

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
77

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 40.000 - € 48.000
Oorspronkelijke prijs
€ 62.806
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
508 dagen
Aantal eigenaren
7+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
260920
Soortgelijke auto's in NL
3 voertuigen
Populariteit
129 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Mercedes-Benz CLA Coupé 220 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1545 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • **Efficiënte 4MATIC aandrijving**: Deze auto biedt een goede grip op verschillende ondergronden.
  • **Moderne technologie**: Het MBUX infotainment systeem en andere innovaties zorgen voor een comfortabele rijervaring.
  • **Ruim interieur**: De auto biedt voldoende ruimte voor passagiers en bagage.
  • **Sportieve prestaties**: De 2.0-liter motor levert voldoende vermogen voor een sportieve rijervaring.
  • **Stijlvol design**: De CLA-klasse heeft een aantrekkelijk en modern design.

Nadelen

  • **Brandstofverbruik**: Het verbruik kan hoger zijn dan verwacht, vooral in stadsverkeer.
  • **Onderhoudskosten**: Hoewel de auto betrouwbaar is, kunnen onderhoudskosten oplopen.
  • **Beperkte zichtbaarheid**: De achterruit en de hoeken kunnen lastig zijn om te zien.
  • **Prijs**: De auto kan duurder zijn dan vergelijkbare modellen van andere merken.

Diepgaande beoordeling

Kenteken S-659-FX is een witte Mercedes-Benz CLA-klasse uit 2019 met een 1991cc motor. Deze auto behoort tot de klein middenklasse en is uitgerust met een 4MATIC aandrijving en een automatische transmissie. De nieuwprijs van deze variant was €52.413.

De motor van de Mercedes-Benz CLA-klasse 220 4MATIC is een 2.0-liter viercilinder benzine motor met een vermogen van 140 kW (190 pk) bij 5.500 tpm en een koppel van 300 Nm bij 1.800 tpm[6]. De motorcode voor deze motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een DOHC (Double Overhead Cam) motor met directe brandstofinjectie en turbo[6].

De transmissie is een 7-versnellings automaat met dubbele koppeling, wat soepel schakelen mogelijk maakt. Bekende problemen met deze transmissie zijn zeldzaam, maar onderhoudskosten kunnen variëren afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de frequentie van onderhoud.

Het brandstofverbruik van de CLA 220 4MATIC volgens de WLTP-normen is niet expliciet vermeld, maar in de praktijk kan het verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto hangt af van de staat, kilometerstand en onderhoudsgeschiedenis. Onderhoudskosten per jaar kunnen variëren tussen €500 en €1.000 voor APK en service, afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de frequentie van onderhoud.

De Mercedes-Benz CLA-klasse 220 4MATIC Premium Plus biedt een goede balans tussen prestaties en comfort. Voordelen zijn de ruime interieur, de efficiënte 4MATIC aandrijving en de moderne technologie zoals het MBUX infotainment systeem. Nadelen kunnen zijn het relatief hoge brandstofverbruik en de kosten van onderhoud.

Deze witte Mercedes-Benz CLA-klasse met kenteken S-659-FX uit 2019 is een aantrekkelijke optie voor wie een comfortabele en sportieve rijervaring zoekt in de klein middenklasse.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display €1178
High-beam Assistant €214
Zij-airbags achter €446
Precrash-systeem €393
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €988
Adaptive Cruise Control €714
Lane Change Assistant €536
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Verkeersbordenherkenning €351
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Parkeerhulp Pakket
Parkeerassistent €803
Navigatie €1357
Leer €1654
Metallic lak €893
Runflat €262

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
27 februari 2026
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
30 januari 2024
SEP 2023

Kilometerstand

XXX,255 km geregistreerd

XXX,255 km
INFO
4 september 2023
AUG 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
2 augustus 2019
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

18 juli 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

23 juni 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 46

Beeldmateriaal

Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 1
februari 2024
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 2
februari 2024
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 3
februari 2024
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 4
februari 2024
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 5
februari 2024
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 6
augustus 2025
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 7
augustus 2025
Mercedes-Benz CLA Coupé 220 2019 – Afbeelding 8
augustus 2025

+3

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 02-08-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code 260920
Type motor Benzine
Motorinhoud 1991 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 190 pk (140 kW)
Max. koppel 300 Nm
Aandrijving vierwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting sedan
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 4 deurs
Kleur Wit
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,7 m
Breedte 1,86 m
Hoogte incl. dakrails 1,44 m
Wielbasis 2,73 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 7,0 s
Maximumsnelheid 237 km/u
Gemiddeld verbruik 6,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 161 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Mercedes-Benz CLA Coupé 220 (S-659-FX)

Wat is de APK status van S-659-FX?

De APK van S-659-FX is geldig tot augustus 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-659-FX een import auto?

Ja, S-659-FX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft S-659-FX gehad?

S-659-FX heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de topsnelheid van de Mercedes-Benz CLA 220 4MATIC?

De topsnelheid is 237 km/h[4].

Wat is het brandstofverbruik van de CLA 220 4MATIC?

Het praktische verbruik kan variëren, maar volgens de WLTP-normen is het niet expliciet vermeld. In de praktijk kan het verbruik hoger zijn dan verwacht.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde hangt af van de staat, kilometerstand en onderhoudsgeschiedenis van de auto.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Onderhoudskosten kunnen variëren tussen €500 en €1.000 per jaar voor APK en service.

Wat is de wegenbelasting voor een 140pk auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met een vermogen van 140 pk hangt af van de provincie en de specifieke regels die daar gelden. Gemiddeld kan de wegenbelasting variëren tussen €243 en €268 per drie maanden[6].

Wat is de motorcode voor de 1991cc motor?

De motorcode is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen.

Veelvoorkomende problemen

Laag
Motor

Timing Chain

Er zijn geen specifieke meldingen van problemen met de timing chain in de CLA 220.

Kenmerken:

Geen specifieke symptomen gemeld.

Aandacht vereist
Motor

Turbo

Er zijn enkele meldingen van turbo problemen in andere modellen, maar niet specifiek voor de CLA 220.

Kenmerken:

Mogelijke veranderingen in prestaties of geluiden.

Laag
Motor

Injectoren

Geen specifieke problemen met injectoren gemeld.

Kenmerken:

Geen specifieke symptomen.

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik

Er zijn enkele meldingen van verhoogd olieverbruik in sommige Mercedes modellen, maar niet specifiek voor de CLA 220.

Kenmerken:

Verhoogd olieverbruik.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Mercedes-Benz

Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1545 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Mercedes-Benz CLA Coupé 220 kentekens

Model Kenteken