Kenteken check S-745-RS

APK geldig tot dec 2026 - 2+ eigenaars - 146.766 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-351418
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
S-745-RS
Automerk
VW
VW logo
Uitvoering
up! 1.0 BMT
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-745-RS: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Type brandstof
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2018

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken S-745-RS

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
78

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken S-745-RS

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken S-745-RS

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
88

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken S-745-RS

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2018) – Kenteken S-745-RS

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 12.000 - € 14.000
Nieuwprijs
€ 14.230
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
292 dagen
Eigenaarhistorie
2+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
CHY
Vergelijkbare voertuigen in NL
105 voertuigen
Keren opgezocht
962 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW up! 1.0 BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 940 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer zuinig in verbruik en lage wegenbelasting
  • Compact, wendbaar en makkelijk te parkeren
  • Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo
  • Lage onderhoudskosten bij normaal gebruik
  • Euro 6, toegang tot alle milieuzones
  • Redelijk waardebehoud voor mini-klasse

Minpunten

  • Automaat (ASG) schakelt schokkerig en traag
  • Beperkte trekkracht en topsnelheid
  • Kleine bagageruimte
  • Geluid en comfort op snelweg matig
  • Incidenteel elektronische storingen
  • Kans op distributieketting- en koppelingsproblemen bij hoge km’s

Volledige analyse

Kenteken S-745-RS is een witte Volkswagen Up! uit 2018 met een 999cc motor, automaat en 44pk. Dit kentekenrapport geeft een volledig beeld van deze populaire mini-hatchback, specifiek voor de Nederlandse markt. Lees alles over techniek, praktijk, kosten en bekende problemen.

## Motor & Techniek De Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! uit 2016 heeft een 999cc driecilinder benzinemotor (motorcode: EA211, type CHYA of CHYB voor de 44pk variant)[3]. Deze motor is eenvoudig van opzet, zonder turbo, en levert 44 kW (60 pk) bij 5000-6000 toeren[1][3]. De motor is voorzien van een distributieketting (timing chain), wat doorgaans minder onderhoud vraagt dan een distributieriem, maar niet geheel onderhoudsvrij is. De motor is betrouwbaar, maar er zijn enkele aandachtspunten. **Bekende problemen motor:** - **Distributieketting slijtage (orange):** Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan de ketting oprekken, wat tot motorschade kan leiden als niet tijdig vervangen. Regelmatige olieverversing is cruciaal. - **Olielekkages (yellow):** Vooral bij oudere exemplaren kunnen pakkingen en afdichtingen gaan lekken. Dit is meestal geen groot probleem, maar wel vervelend. - **Injectorproblemen (yellow):** Incidenteel melden eigenaren storingen aan de brandstofinjectoren, vaak door vervuiling. Goede brandstofkwaliteit en periodiek onderhoud helpen. - **Geen turbo:** Deze 44pk variant heeft géén turbo, dus turbo-problemen komen hier niet voor[3]. - **Olieverbruik:** Normaal gesproken verbruikt deze motor weinig olie, maar bij slijtage of lekkages kan dit toenemen. De motor voldoet aan Euro 6-norm en is daarmee geschikt voor alle Nederlandse milieuzones[5].

## Transmissie & Rijgedrag Deze Up! is leverbaar met een 5-traps handgeschakelde versnellingsbak of een 5-traps automatische transmissie (ASG, Automated Shift Gearbox)[2][5]. De automaat is een geautomatiseerde handbak, niet een traditionele automaat. Dit type transmissie is eenvoudig en licht, maar kent enkele nadelen: **Bekende problemen transmissie:** - **Schokkerig schakelen (orange):** De ASG kan hortend en schokkerig schakelen, vooral bij koud starten of in de stad. Dit is een bekend punt van kritiek bij eigenaren. - **Koppelingsslijtage (yellow):** Net als bij een handbak slijt de koppeling, maar bij de ASG is vervanging complexer en duurder. - **Software-updates (yellow):** Soms zijn software-updates nodig voor soepeler schakelgedrag. **Onderhoudskosten transmissie:** Vervanging van de koppeling bij de ASG kost al snel €800-€1200, afhankelijk van de garage. Regelmatig olie verversen en software-updates houden de transmissie soepel. APK en kleine servicebeurten zijn betaalbaar (€100-€200 per jaar), maar grote reparaties kunnen oplopen.

## Praktijk, Verbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Het officiële gecombineerde verbruik is 4,1 l/100km (WLTP)[1]. In de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 5,0-5,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[4]. Op de snelweg is 1 op 20 haalbaar, in de stad loopt het verbruik op. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 44pk betaal je in Nederland in 2025 €28 per maand wegenbelasting (€336 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs was €14.230. Een exemplaar uit 2016 met gemiddeld kilometerstand (130.000 km) heeft nu een marktwaarde van circa €7.500-€8.500, afhankelijk van staat en onderhoud[1]. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een mini-klasse auto. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Kleine beurt:** €100-€150 - **Grote beurt:** €200-€300 - **Bandenset:** €250-€350 (elke 3-5 jaar) - **Remmen:** €150-€300 (elke 2-4 jaar) - **Onverwachte reparaties:** Budget €200-€500 per jaar Gemiddeld zijn de vaste kosten laag, maar incidentele grote reparaties (transmissie, distributieketting) kunnen oplopen.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik en belasting**[1][4] - **Compact en wendbaar, ideaal voor de stad**[4] - **Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo**[3] - **Lage onderhoudskosten bij normaal gebruik**[1] - **Euro 6, toegang tot alle milieuzones**[5] - **Goede inruilwaarde voor een mini-klasse auto**[1] **Nadelen** - **Automaat (ASG) schakelt schokkerig en traag**[4] - **Beperkte trekkracht en topsnelheid**[3] - **Kleine bagageruimte (251 liter)**[2] - **Geluid en comfort op snelweg matig**[4] - **Incidenteel elektronische storingen (o.a. boordcomputer)** - **Kans op distributieketting- en koppelingsproblemen bij hoge km’s**

Deze witte Volkswagen Up! met kenteken S-745-RS uit 2018 is een zuinige, betrouwbare en compacte stadswagen met lage vaste lasten. De automaat is eenvoudig, maar niet altijd soepel. Grote reparaties kunnen duur uitvallen, maar bij normaal onderhoud is dit een prima tweede auto voor woon-werkverkeer en de stad. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, staat van de distributieketting en het schakelgedrag van de automaat.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Remassistent Pakket
Mistlampen Pakket
Bochtverlichting Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning €560
Parkeerhulp €300
Navigatie €300
Lichtmetalen velgen €630
Leer €795
Metallic lak €465

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 december 2025
MRT 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
20 maart 2018
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

30 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

23 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 41

Afbeeldingen

VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 1
januari 2026
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 2
januari 2026
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 3
januari 2026
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 4
januari 2026
VW up! 1.0 BMT 2018 – Afbeelding 5
januari 2026

+-3

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 30-12-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CHY
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 60 pk (44 kW)
Trekkracht 95 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 4 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 3,6 m
Breedte excl. spiegels 1,65 m
Voertuighoogte 1,5 m
Wielafstand 2,41 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit 390 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 15,3 s
Max. snelheid 162 km/u
Verbruik gecombineerd 4,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 95 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over VW up! 1.0 BMT (S-745-RS)

Wat is de APK status van S-745-RS?

De APK van S-745-RS is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-745-RS een import auto?

Ja, S-745-RS is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft S-745-RS gehad?

S-745-RS heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een Volkswagen Up! 1.0 BMT move up! 44pk in Nederland?

In 2025 betaal je €28 per maand (€336 per jaar) wegenbelasting voor deze auto.

Wat is het praktijkverbruik van deze Up!?

Officieel 4,1 l/100km, in de praktijk 5,0-5,5 l/100km afhankelijk van rijstijl[1][4].

Hoe betrouwbaar is de motor op lange termijn?

De motor is over het algemeen betrouwbaar, maar let op distributieketting en olielekkages bij hoge kilometerstanden.

Wat zijn de bekende problemen met de automaat (ASG)?

De ASG schakelt schokkerig en traag, vooral bij koud starten. Koppelingsslijtage en software-updates zijn aandachtspunten.

Hoeveel kost een grote beurt aan deze Up!?

Een grote beurt kost €200-€300 bij een erkende garage.

Wat is de huidige marktwaarde van een Up! 1.0 BMT move up! uit 2016?

Circa €7.500-€8.500 bij gemiddelde kilometerstand en goede staat[1].

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Distributieketting slijtage

Ketting kan oprekken bij hoge km’s, risico op motorschade

Signalen:

Motorgeluid, storingslampje

Laag risico
Motor

Olielekkages

Pakkingen en afdichtingen kunnen gaan lekken

Signalen:

Olievlekken onder auto, oliepeil daalt

Laag risico
Motor

Injectorproblemen

Vervuiling of storing brandstofinjectoren

Signalen:

Onregelmatig stationair, storingslampje

Matig risico
Transmissie

Schokkerig schakelen automaat

ASG schakelt hortend, vooral bij koud starten

Signalen:

Schokken bij optrekken, traag schakelen

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Incidenteel problemen met boordcomputer of sensoren

Signalen:

Storingslampjes, onverklaarbare meldingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 940 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde