Kenteken check S-803-VG
APK geldig tot nov 2026 - 3+ eigenaars - 153.359 km (peildatum okt 2025)
Let op: 10 bevindingen voor S803VG
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid VW T-Roc 1.0 TSI (2018) – Kenteken S-803-VG
Waardebehoud VW T-Roc 1.0 TSI (2018) – Kenteken S-803-VG
Onderhoud VW T-Roc 1.0 TSI (2018) – Kenteken S-803-VG
Veiligheid VW T-Roc 1.0 TSI (2018) – Kenteken S-803-VG
Prestaties VW T-Roc 1.0 TSI (2018) – Kenteken S-803-VG
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze VW T-Roc 1.0 TSI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1270 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer zuinig in verbruik, zowel stad als snelweg[1][8]
- Lage wegenbelasting door lage CO2-uitstoot (117 g/km)[1]
- Betrouwbare, eenvoudige techniek (motor, transmissie)
- Compact formaat, makkelijk parkeren en wendbaar in de stad
- Ruime kofferbak (445 liter) voor het segment[4]
- Goede basisuitrusting (o.a. airco, cruise control, centrale vergrendeling)
Nadelen
- Beperkte trekkracht, vooral bij volle belading of aanhanger
- Relatief veel weg- en windgeluid op snelweg[5]
- Geen hybride of elektrische variant beschikbaar[6]
- Beperkte ruimte op de achterbank vergeleken met concurrenten[5]
- Geen optie voor vierwielaandrijving bij deze motorisering
- Minder sportief rijgedrag dan grotere motoren in het gamma
Diepgaande beoordeling
Kenteken S-803-VG is een blauwe Volkswagen T-Roc uit 2018 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (85 pk), handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV werd in 2017 nieuw aangeboden voor €27.869 en is populair vanwege het compacte formaat, lage verbruik en Golf-achtige rijervaring. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen specifiek voor deze variant.
De Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style (2017) is uitgerust met de EA211-serie 1.0 TSI 85 pk motor (motorcode: CHZB, CHZC of CHZD, afhankelijk van emissienorm en bouwjaar). Dit is een 999cc 3-cilinder turbo benzinemotor met directe injectie en dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC)[1]. De motor is transversaal geplaatst en levert 85 pk (63 kW) bij 5.000-5.500 tpm en 175 Nm koppel bij 1.500-3.500 tpm[2]. De transmissie is een 6-versnellings handgeschakelde bak, standaard voor deze uitvoering[2][7].
De handgeschakelde 6-bak van de T-Roc 1.0 TSI is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€250, een grote beurt (om de 2 jaar) €350-€450. APK-kosten bedragen €35-€50 per jaar. Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar slijtage van de koppeling kan na 150.000+ km optreden, afhankelijk van rijstijl.
Het officiële WLTP-verbruik voor deze 85 pk variant is niet exact bekend, maar vergelijkbare 115 pk modellen halen 55,4 mpg (ca. 5,1 l/100 km)[1][8]. In de praktijk ligt het verbruik bij normaal gebruik tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Op de snelweg is 5,0 l/100 km haalbaar, in de stad loopt dit op tot 7,0 l/100 km. De brandstoftank heeft een inhoud van 50 liter[1].
De huidige marktwaarde van een blauwe Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style uit 2018 met kenteken S-803-VG ligt in 2025 tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment: na 8 jaar blijft circa 45-55% van de nieuwwaarde over. Onderhoudskosten zijn laag, maar let op eventuele turbo- of timingkettingproblemen (zie hieronder).
Deze blauwe Volkswagen T-Roc met kenteken S-803-VG uit 2018 is een zuinige, praktische midi-SUV met een betrouwbare motor en lage vaste lasten. Het rijcomfort is goed, het verbruik laag en de onderhoudskosten voorspelbaar. Let wel op enkele bekende technische aandachtspunten en check altijd de onderhoudshistorie bij aankoop.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 25
APK keuring details: 52
De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW T-Roc 1.0 TSI (S-803-VG)
Wat is de APK status van S-803-VG?
De APK van S-803-VG is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is S-803-VG een import auto?
Ja, S-803-VG is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft S-803-VG gehad?
S-803-VG heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een Volkswagen T-Roc 1.0 TSI 85 pk in Nederland?
In 2025 betaal je voor deze auto €48 per maand wegenbelasting (€576 per jaar), gebaseerd op 117 g/km CO2-uitstoot en benzine als brandstof[1]. De motor valt in de laagste schijf voor benzineauto’s.
Wat is het praktijkverbruik van de T-Roc 1.0 TSI 85 pk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km. Op de snelweg is 5,0 l/100 km haalbaar, in de stad tot 7,0 l/100 km. Officieel (NEDC) verbruik is 5,1 l/100 km[1][8].
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De 6-versnellings handbak is zeer betrouwbaar. Defecten zijn zeldzaam, slijtage aan de koppeling kan na 150.000+ km optreden, afhankelijk van gebruik.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: €200-€250, grote beurt: €350-€450 (om de 2 jaar). APK: €35-€50 per jaar. Reparaties zijn beperkt bij goed onderhoud.
Hoeveel bagageruimte heeft de T-Roc 1.0 TSI?
De kofferbak biedt 445 liter ruimte, uitklapbaar tot 1.290 liter[4].
Is de T-Roc 1.0 TSI geschikt voor langere ritten?
Ja, de auto is comfortabel en zuinig op de snelweg, maar heeft beperkte trekkracht bij inhaalmanoeuvres of volle belading.
Veelvoorkomende problemen
Timingketting slijtage
Soms vroegtijdige slijtage of geluid van de timingketting, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Kenmerken:
Tikgeluid, motorstoring, mogelijk motorschade
Turbo problemen
Turbolader kan na hoge kilometerstanden problemen geven (roetophoping, olielekkage).
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, olieverbruik
Directe injectie vervuiling
Vervuiling van inlaatkleppen door directe injectie (geen port injection).
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Olielekkage
Olielekkage bij cilinderkop- of carterpakking, vooral bij oudere exemplaren.
Kenmerken:
Olievlekken onder auto, oliepeil daalt snel
Elektronica/storingen
Incidenteel elektronische storingen (o.a. boordcomputer, sensoren).
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes, storing in infotainment
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1270 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.