Kenteken check S-852-NV

APK geldig tot feb 2028 - 4+ eigenaars - 91.925 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-401110
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
S-852-NV
Merk voertuig
Opel
Opel logo
Type
Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-852-NV: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo 2021

Betrouwbaarheid Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo (2021) – Kenteken S-852-NV

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
73

Waardebehoud Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo (2021) – Kenteken S-852-NV

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo (2021) – Kenteken S-852-NV

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo (2021) – Kenteken S-852-NV

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo (2021) – Kenteken S-852-NV

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 14.000 - € 18.000
Nieuwprijs
€ 27.031
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
705 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
LIH
Vergelijkbare voertuigen in NL
20 voertuigen
Bekeken
140 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Opel op basis van 1355 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zuivere en milieuvriendelijke Euro 6d-motor met lage CO₂-uitstoot[1].
  • Ruime kofferbak (540 liter, 1.630 liter met neergeklapte bank) voor een compacte middenklasser[3].
  • Goede rijeigenschappen: licht stuurgedrag, comfortabele zit, geschikt voor lange ritten[2].
  • Modern interieur met Apple CarPlay, Android Auto en digitale cockpit in hogere uitvoeringen[3].
  • Betrouwbare handgeschakelde 6-bak met weinig bekende problemen.
  • Aantrekkelijke prijs/kwaliteitverhouding door veel standaarduitrusting.

Waar je op moet letten

  • Oliewissel & olieverbruik: regelmatige controle noodzakelijk, kans op hoger olieverbruik[forum-ervaringen].
  • Timing chain: potentieel dure reparatie bij slijtage[forum-ervaringen].
  • Turbo & injectoren: incidentele problemen bij intensief gebruik of slecht onderhoud[forum-ervaringen].
  • Elektronica: bekende storingen in infotainmentsystemen, soms trage updates nodig[2].
  • Onderhoudskosten nemen toe bij hogere kilometerstanden.
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan WLTP, vooral in de stad[forum-ervaringen].

Uitgebreide analyse

Kenteken S-852-NV is een grijze Opel Astra Sports Tourer uit 2021 met een 1199cc motor, 81pk (60kW), 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde 6-bak. Deze compacte middenklasse combi is voorwielaangedreven en werd nieuw aangeboden voor €29.144. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen.

## Motorcode & Technische Specificaties De Opel Astra Sports Tourer 1.2 Blitz Elegance (2021) is uitgerust met de 1199cc 3-cilinder benzinemotor, motorcode **B12XFT** (ook wel bekend als de PureTech 1.2, ontwikkeld door PSA, maar in Opel-variant). Deze motor levert 81kW (110pk) bij 5500 toeren en een koppel van 205Nm bij 1750 toeren[1]. De motor is voorzien van turbo, directe injectie en variabele kleptiming (VVT)[1]. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** Er zijn meldingen van slijtage en geluid van de distributieketting bij hogere kilometerstanden, vooral bij onvoldoende of verkeerd onderhoud. Dit kan leiden tot ernstige motorschade indien niet tijdig vervangen. **Ernst: orange** (matig, afhankelijk van onderhoud)[forum-ervaringen]. **Turbo:** Incidentele problemen met de turbo, zoals olielekkage of vermogensverlies, zijn bekend. Meestal na 100.000 km of bij intensief gebruik. **Ernst: yellow** (licht, niet structureel)[forum-ervaringen]. **Injectoren:** Directe injectie kan leiden tot vervuiling van de injectoren, vooral bij veel korte ritten. Regelmatig onderhoud en eventueel injectorreiniging is aan te raden. **Ernst: yellow** (licht, onderhoudsafhankelijk)[forum-ervaringen]. **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor staat bekend om een relatief hoog olieverbruik (tot 1 liter per 5.000 km bij sommige exemplaren). Regelmatige oliecontrole is essentieel. **Ernst: orange** (matig, controleer oliepeil regelmatig)[forum-ervaringen]. ## Transmissie & Onderhoud De handgeschakelde 6-bak is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig olie verversen (ca. elke 60.000 km). Bekende defecten zijn zeldzaam, maar versnellingsbakken kunnen na zeer hoge kilometerstanden slijtage vertonen (synchro’s, koppeling). Onderhoudskosten zijn laag tot gemiddeld voor deze klasse. ## Verbruik **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP is ca. 5,5–6,0 l/100km (afhankelijk van uitvoering en bandenmaat)[1]. **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik tussen 6,5 en 7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Op de snelweg is 6,0–6,5 l/100km haalbaar, in de stad loopt dit op tot 8,0 l/100km[forum-ervaringen]. ## Marktwaarde & Waardebehoud De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand (80.000–120.000 km) ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is gemiddeld voor deze klasse; na 5 jaar is ca. 45–55% van de nieuwwaarde over[marktdata]. ## Onderhoudskosten **APK:** €35–€50 per jaar (exclusief eventuele reparaties). **Onderhoudsbeurt:** Jaarlijks of elke 20.000 km, kosten €200–€400 afhankelijk van groot of klein onderhoud[1]. **Reparaties:** Incidentele kosten voor distributieketting (ca. €800–€1.200), turbo (ca. €1.000–€1.500), injectorreiniging (ca. €150). Olie en filters ca. €100 per jaar. **Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof):** €400–€800 bij normaal gebruik, oplopend bij hogere kilometerstanden of incidentele reparaties. ## Wegenbelasting Voor een Opel Astra Sports Tourer 1.2 81pk (60kW) betaal je in Nederland in 2025 **€48 per maand** (€576 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting[belastingdienst]. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zuinig en milieuvriendelijk:** Euro 6d-emissienorm, lage CO₂-uitstoot[1]. - **Ruime kofferbak:** 540 liter (1.630 liter met neergeklapte achterbank)[3]. - **Goede rijeigenschappen:** Licht stuurgedrag, comfortabele zit, geschikt voor lange ritten[2]. - **Modern interieur:** Apple CarPlay, Android Auto, digitale cockpit in hogere uitvoeringen[3]. - **Betrouwbare handbak:** Weinig bekende problemen met de 6-versnellingsbak. - **Aantrekkelijke nieuwprijs/kwaliteitverhouding:** Veel standaarduitrusting voor de prijs. **Nadelen** - **Oliewissel & olieverbruik:** Regelmatige controle noodzakelijk, kans op hoger olieverbruik[forum-ervaringen]. - **Timing chain:** Potentieel dure reparatie bij slijtage[forum-ervaringen]. - **Turbo & injectoren:** Incidentele problemen bij intensief gebruik of slecht onderhoud[forum-ervaringen]. - **Elektronica:** Bekende storingen in infotainmentsystemen, soms trage updates nodig[2]. - **Kosten bij hogere kilometerstanden:** Onderhoud wordt duurder na 150.000 km. - **Praktijkverbruik hoger dan WLTP:** Vooral in de stad merkbaar[forum-ervaringen]. ## Veelvoorkomende Problemen | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |-------------------------|-----------|---------|------------------------------------------------------------------------------| | Timing chain slijtage | Motor | orange | Geluid, mogelijk motorschade bij uitstel vervanging | | Turbo olielekkage | Motor | yellow | Incidenteel, vooral bij hoge km-stand | | Injector vervuiling | Motor | yellow | Directe injectie, vooral bij korte ritten | | Olieverbruik | Motor | orange | Tot 1l/5.000km bij sommige exemplaren | | Infotainment storing | Elektronica| yellow | Trage software, soms herstart nodig | ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de Opel Astra Sports Tourer 1.2 81pk?** Gemiddeld 6,5–7,5 l/100km bij gemengd gebruik, oplopend tot 8,0 l/100km in de stad[forum-ervaringen]. **2. Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde 6-bak?** Zeer betrouwbaar bij normaal gebruik, weinig bekende problemen. Koppeling en synchro’s kunnen na zeer hoge km slijten. **3. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** €400–€800 bij normaal gebruik, afhankelijk van kilometerstand en eventuele reparaties[1]. **4. Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 81pk?** €48 per maand (€576 per jaar) in 2025[belastingdienst]. **5. Wat is de huidige marktwaarde van een 2021 model?** Tussen €12.000 en €16.000 bij 80.000–120.000 km, afhankelijk van staat en onderhoud[marktdata]. **6. Zijn er bekende elektronische problemen?** Incidenteel storingen in het infotainmentsysteem, soms trage software-updates[2]. ## Conclusie Deze grijze Opel Astra Sports Tourer met kenteken S-852-NV uit 2021 is een zuinige, ruim uitgevoerde gezinscombi met een moderne uitrusting en prettige rijeigenschappen. De 1199cc 3-cilinder benzinemotor (B12XFT) is technisch volwassen, maar vraagt aandacht voor olieverbruik en tijdig onderhoud aan de distributieketting. De handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en onderhoudskosten blijven beperkt zolang de auto goed wordt bijgehouden. De marktwaarde is gemiddeld voor deze klasse en het verbruik in de praktijk ligt iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers. Voor kopers die op zoek zijn naar een betaalbare, ruime en zuinige middenklasser is de Opel Astra Sports Tourer 1.2 Blitz Elegance een overweging waard, mits het onderhoudshistorie up-to-date is.

De handgeschakelde 6-bak in de Opel Astra Sports Tourer 1.2 Blitz Elegance (2021) staat bekend als betrouwbaar en soepel schakelend. Er zijn weinig meldingen van serieuze defecten, mits tijdig onderhouden. De koppeling en synchro’s kunnen na zeer hoge kilometerstanden (150.000 km+) slijtage vertonen, maar dit is normaal voor deze klasse. Onderhoudskosten voor de transmissie blijven beperkt; olie verversen om de 60.000 km wordt aangeraden. De voorwielaandrijving zorgt voor stabiel wegligging en goede tractie, ook bij slechtere weersomstandigheden[2].

## Praktische Kostenoverzicht | Kostenpost | Bedrag (per jaar) | Opmerkingen | |----------------------|------------------------|-----------------------------------------------| | Wegenbelasting | €576 | 81pk, 2025 tarief | | Verzekering (WA+) | €350–€600 | Afhankelijk van schadevrije jaren, woonplaats | | Onderhoud | €400–€800 | Incl. APK, kleine/grote beurt, incidenteel | | Brandstof | €1.200–€1.800 | Bij 15.000 km/jaar, gem. 7,0 l/100km | | Banden | €200–€400 | Elke 3–4 jaar | | APK | €35–€50 | Exclusief eventuele reparaties | De totale kosten van eigendom (TCO) voor een 2021 Opel Astra Sports Tourer 1.2 Blitz Elegance met kenteken S-852-NV liggen daarmee tussen €2.500 en €3.500 per jaar, exclusief afschrijving.

## Aankoopadvies Controleer bij aankoop van een grijze Opel Astra Sports Tourer 1.2 Blitz Elegance (2021) met kenteken S-852-NV altijd het onderhoudshistorie, met name de olieverversingen en eventuele reparaties aan de distributieketting. Vraag naar software-updates van het infotainmentsysteem. Laat bij twijfel een (keurings)rapport opstellen door een erkend Opel-specialist. Let op olieverbruik en vraag naar eventuele garantie-overdracht. Deze auto is vooral geschikt voor gezinnen die een ruime, zuinige en betaalbare middenklasser zoeken, mits het onderhoud up-to-date is.

Deze grijze Opel Astra Sports Tourer met kenteken S-852-NV uit 2021 is een praktische, zuinige en ruim uitgevoerde gezinscombi met een moderne uitrusting. De 1199cc 3-cilinder benzinemotor (B12XFT) is technisch volwassen, maar vraagt aandacht voor olieverbruik en tijdig onderhoud aan de distributieketting. De handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en onderhoudskosten blijven beperkt zolang de auto goed wordt bijgehouden. De marktwaarde is gemiddeld voor deze klasse en het verbruik in de praktijk ligt iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers. Voor kopers die op zoek zijn naar een betaalbare, ruime en zuinige middenklasser is de Opel Astra Sports Tourer 1.2 Blitz Elegance een overweging waard, mits het onderhoudshistorie up-to-date is.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Parkeerassistent
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Adaptive Cruise Control €780
Verkeersbordenherkenning €390
Smartphone Draadloos opladen €146
Noodremassistentie Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Leer €1072
Metallic lak €546

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 februari 2026
DEC 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
27 december 2021
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

16 februari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

Afbeeldingen

Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo 2021 – Afbeelding 1
januari 2026

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 16-02-2027

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode LIH
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1199 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 110 pk (81 kW)
Trekkracht 225 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,7 m
Breedte excl. spiegels 1,81 m
Voertuighoogte 1,51 m
Wielafstand 2,66 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,7 s
Max. snelheid 215 km/u
Verbruik gecombineerd 4,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 121 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo (S-852-NV)

Wat is de APK status van S-852-NV?

De APK van S-852-NV is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-852-NV een import auto?

Ja, S-852-NV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft S-852-NV gehad?

S-852-NV heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Opel Astra Sports Tourer 1.2 81pk?

Gemiddeld 6,5–7,5 l/100km bij gemengd gebruik, oplopend tot 8,0 l/100km in de stad[forum-ervaringen].

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde 6-bak?

Zeer betrouwbaar bij normaal gebruik, weinig bekende problemen. Koppeling en synchro’s kunnen na zeer hoge km slijten.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

€400–€800 bij normaal gebruik, afhankelijk van kilometerstand en eventuele reparaties[1].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 81pk?

€48 per maand (€576 per jaar) in 2025[belastingdienst].

Wat is de huidige marktwaarde van een 2021 model?

Tussen €12.000 en €16.000 bij 80.000–120.000 km, afhankelijk van staat en onderhoud[marktdata].

Zijn er bekende elektronische problemen?

Incidenteel storingen in het infotainmentsysteem, soms trage software-updates[2].

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Geluid, mogelijk motorschade bij uitstel vervanging

Signalen:

Tikgeluid, vermogensverlies

Gering risico
Motor

Turbo olielekkage

Incidenteel, vooral bij hoge km-stand

Signalen:

Olieverlies, vermogensverlies

Gering risico
Motor

Injector vervuiling

Directe injectie, vooral bij korte ritten

Signalen:

Onregelmatig stationair, vermogensverlies

Matig risico
Motor

Oliewissel & olieverbruik

Tot 1l/5.000km bij sommige exemplaren

Signalen:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Gering risico
Elektronica

Infotainment storing

Trage software, soms herstart nodig

Signalen:

Vastlopend scherm, trage reactie

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Opel

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1355 kg. Dat is 13% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Opel Astra Sports Tourer 1.2 DI Turbo exemplaren

Auto Nummerplaat