Kenteken check S-871-NV

APK geldig tot jan 2027 - 6+ eigenaars - 164.174 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-342489
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
S-871-NV
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane ENERGY TCe 130
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-871-NV: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Rood
Brandstof
Benzine
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken S-871-NV

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
76

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken S-871-NV

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken S-871-NV

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
67

Veiligheid Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken S-871-NV

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2016) – Kenteken S-871-NV

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 12.000 - € 15.000
Catalogusprijs
€ 26.389
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
324 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5F F4
Aantal in Nederland
28 voertuigen
Aantal keren bekeken
391 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane ENERGY TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1334 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Sportieve uitstraling en rijeigenschappen
  • Goede uitrusting met onder andere een 8.7-inch touchscreen
  • Redelijke prijs in vergelijking met andere modellen
  • Comfortabele en ruime interieur
  • Goede brandstofefficiëntie volgens WLTP-normen

Aandachtspunten

  • Mogelijke problemen met timing chain en turbo
  • Relatief hoog brandstofverbruik in de praktijk
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij slecht onderhoud
  • Geen vierwielaandrijving beschikbaar
  • Beperkte opties voor motorkeuze

Gedetailleerde analyse

Kenteken S-871-NV is een rode Renault Mégane uit 2016 met een 1198cc motor. Deze auto is een hatchback met voorwielaandrijving en een handmatige transmissie. De nieuwprijs van deze variant was €26.940.

De Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line heeft een motorcode H5Ft. Deze motor levert 96 pk en is gekoppeld aan een handmatige transmissie. Bekende problemen met deze motor zijn onder andere timing chain issues, turbo problemen, en olieverbruik. De timing chain kan na verloop van tijd slijten, wat kan leiden tot dure reparaties. Turbo problemen kunnen optreden door slecht onderhoud of slijtage. Olieverbruik kan variëren, maar is meestal niet ernstig.

De handmatige transmissie van de Renault Mégane is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van slijtage aan de koppeling en versnellingsbak. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar kunnen oplopen als er geen regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.

Het brandstofverbruik van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line is volgens de WLTP-normen ongeveer 5,4 liter per 100 km. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €10.000 tot €15.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld ongeveer €500 voor APK en service, exclusief eventuele reparaties.

De Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line is een goede keuze voor wie een sportieve hatchback zoekt met een redelijke prijs. Voordelen zijn de sportieve uitstraling, goede rijeigenschappen, en een ruime uitrusting. Nadelen zijn de mogelijke motorproblemen en het relatief hoge brandstofverbruik in de praktijk.

Deze rode Renault Mégane met kenteken S-871-NV uit 2016 is een aantrekkelijke optie voor wie een sportieve en comfortabele auto zoekt. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen met de timing chain en turbo.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €590

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 januari 2026
AUG 2023

Kilometerstand

XXX,721 km geregistreerd

XXX,721 km
INFO
5 augustus 2023
DEC 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
22 december 2016
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

22 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

1 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 58

Foto's

Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 1
september 2023
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 2
september 2023
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 3
september 2023
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 4
september 2023
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 5
september 2023
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 6
juni 2024
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 7
juni 2024
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2016 – Afbeelding 8
juni 2024

+3

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 31-01-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code H5F F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 132 pk (97 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Rood
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,36 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Totale hoogte 1,44 m
Asafstand 2,67 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 490 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,6 s
Topsnelheid 198 km/u
Gemiddeld verbruik 5,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 120 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane ENERGY TCe 130 (S-871-NV)

Wat is de APK status van S-871-NV?

De APK van S-871-NV is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-871-NV een import auto?

Ja, S-871-NV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft S-871-NV gehad?

S-871-NV heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

De motorcode is H5Ft.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

Volgens de WLTP-normen is het verbruik ongeveer 5,4 liter per 100 km.

Wat is de huidige marktwaarde van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

Rond de €10.000 tot €15.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld ongeveer €500 voor APK en service, exclusief eventuele reparaties.

Hoeveel pk levert de motor van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

96 pk.

Wat is de wegenbelasting voor een auto van 96 pk in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto van 96 pk in Nederland hangt af van de MRB (Motorrijtuigenbelasting) en de BPM (Belasting van Personenauto's en Motorrijwielen) bij aankoop. De MRB is jaarlijks en varieert per gewichtsklasse en emissieklasse.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing Chain Problemen

Slijtage van de timing chain kan leiden tot dure reparaties.

Herkenningspunten:

Rammelende geluiden, verminderde prestaties

Belangrijk
Motor

Turbo Problemen

Turbo slijtage of falen door slecht onderhoud.

Herkenningspunten:

Verlies van vermogen, rook uit de uitlaat

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Verhoogd olieverbruik door slijtage.

Herkenningspunten:

Lage olieniveau, verhoogde kosten

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1334 kg. Dat is 11% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde