Kenteken check SG-026-V

APK geldig tot nov 2026 - 9 eigenaars - 81.965 km (peildatum nov 2022)

Rapport nummer
VVR-2026-697994
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
SG-026-V
Automerk
Toyota
Toyota logo
Uitvoering
Auris Touring Sports 1.2 T
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SG-026-V: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Type brandstof
Benzine
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2018

Betrouwbaarheid Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2018) – Kenteken SG-026-V

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2018) – Kenteken SG-026-V

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
65

Onderhoud Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2018) – Kenteken SG-026-V

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
69

Veiligheid Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2018) – Kenteken SG-026-V

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2018) – Kenteken SG-026-V

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 18.000 - € 21.000
Adviesprijs nieuw
€ 27.590
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
248 dagen
Eigenaren
9+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
8NR-FTS
Vergelijkbare voertuigen in NL
177 voertuigen
Keren opgezocht
670 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Toyota Auris Touring Sports 1.2 T bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Moderne, zuinige en betrouwbare 1.2T benzinemotor met turbo en directe injectie
  • Lage onderhoudskosten en weinig grote mankementen
  • Ruime en praktische laadruimte voor een compacte combi
  • Comfortabel en rustig rijgedrag, stille cabine
  • Goed verbruik voor de klasse, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk
  • Degelijke afwerking en Toyota-kwaliteit

Waar je op moet letten

  • Minder sportief rijgedrag dan Duitse concurrenten
  • Matig waardebehoud vergeleken met Golf Variant of Focus Estate
  • Beperkte opties en uitrusting in Dynamic-uitvoering
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave, vooral bij zwaar beladen rijden
  • Incidenteel elektronische storingen (infotainment, sensoren)
  • Minder koppel dan diesels in hetzelfde segment, vooral merkbaar bij volle belading

Uitgebreide analyse

Kenteken SG-026-V is een witte Toyota Auris Touring Sports uit 2018 met een 1197cc benzinemotor, handgeschakeld en voorwielaangedreven. Deze compacte middenklasse combi biedt een praktisch interieur, moderne techniek en een zuinige aandrijflijn. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en aandachtspunten specifiek voor deze variant.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1197cc 4-cilinder benzinemotor in de Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic (2015) heeft motorcode **8NR-FTS**[2]. Dit is een moderne turbo met directe injectie, 16 kleppen, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en een geavanceerd VVT-iW (Variable Valve Timing – intelligent Wide) systeem voor optimale efficiëntie en prestaties[1][2]. **Vermogen & Koppel:** Het maximale vermogen bedraagt 85 kW (116 pk) bij 5.200–5.600 tpm, met een maximaal koppel van 185 Nm tussen 1.500 en 4.000 tpm[1][2][9]. Dit zorgt voor soepele acceleratie en voldoende trekkracht voor dagelijks gebruik, ook met een volle laadruimte. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen meldingen van structurele problemen; deze motor gebruikt een ketting in plaats van een riem, wat doorgaans minder onderhoud vraagt. Incidentele meldingen van kettinggeruis zijn bekend, maar niet structureel (‘yellow’ – licht)[2]. - **Turbo:** Geen grote problemen gemeld, maar zoals bij alle turbomotoren is tijdige olieverversing cruciaal om slijtage te voorkomen (‘yellow’)[1][3]. - **Injectoren:** Geen bekende structurele problemen, maar directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van inlaatkleppen (‘orange’ – matig, regelmatig onderhoud aanbevolen)[1]. - **Olieverbruik:** Geen structurele meldingen van excessief olieverbruik bij deze motor, mits tijdig onderhouden (‘yellow’)[1][3]. **Transmissie:** De handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag; alleen periodieke olieverversing en eventueel koppelingsonderhoud bij hoge kilometerstanden (‘yellow’)[3].

## Transmissie & Rijgedrag De Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic uit 2018 met kenteken SG-026-V is voorzien van een 6-versnellings handbak. Deze transmissie is soepel, licht in het schakelen en past goed bij het karakter van de auto. Er zijn geen bekende structurele defecten gemeld; incidenteel kan een versnellingsbakrevisie nodig zijn bij zeer hoge kilometerstanden (‘yellow’)[3]. Het rijgedrag is comfortabel en rustig, met voldoende trekkracht voor de snelweg en stadsverkeer. De achterwielophanging is een dubbel-draagarmconstructie, wat zorgt voor een betere wegligging dan bij de oudere 1.33 en 1.4 D-4D varianten[6].

## Praktische Kosten **Verbruik:** - **Fabrieksopgave (NEDC):** 4,7 l/100 km (1 op 21,3), 109 g/km CO₂[1][3]. - **Praktijkverbruik (WLTP/real-world):** In de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 6,0–6,5 l/100 km (1 op 15–17), afhankelijk van rijstijl en belading. Dit is zuinig voor een combi van deze klasse. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 85 kW (116 pk) betaal je in Nederland in 2025 circa **€ 48 per maand** (€ 576 per jaar)[*]. **Onderhoudskosten:** - **APK:** Jaarlijks verplicht, kosten ca. € 35–€ 50. - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks/15.000 km):** € 150–€ 250 bij een merkdealer, afhankelijk van de beurt. - **Reparaties:** Geen grote bekende mankementen; incidentele kosten voor remmen, banden en kleine elektronica. Gemiddeld € 200–€ 400 per jaar aan onderhoud en kleine reparaties, exclusief banden en APK. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2015):** € 27.395 - **Huidige marktwaarde (2025, gemiddelde staat, 100.000–150.000 km):** € 8.000–€ 12.000, afhankelijk van uitvoering, onderhoudshistorie en kleur (witte). - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; Toyota’s staan bekend om betrouwbaarheid, maar de Auris Touring Sports is minder populair dan Duitse concurrenten, wat de doorverkoopwaarde iets drukt.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zuivere en betrouwbare benzinemotor** met moderne turbo- en directe injectietechniek[1][3]. - **Lage onderhoudskosten** en weinig bekende grote mankementen[3][6]. - **Ruime en praktische laadruimte** voor een compacte middenklasse combi. - **Comfortabel rijgedrag** en stille cabine[6]. - **Goed verbruik** voor de klasse, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk[1][3]. - **Degelijke afwerking** en Toyota-kwaliteit. **Nadelen** - **Minder sportief rijgedrag** dan sommige Duitse concurrenten[6]. - **Matig waardebehoud** vergeleken met Volkswagen Golf Variant of Ford Focus Estate. - **Beperkte opties en uitrusting** in de Dynamic-uitvoering vergeleken met duurdere uitvoeringen. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de fabrieksopgave, vooral bij zwaar beladen rijden. - **Incidenteel elektronische storingen** (bijv. infotainment, sensoren; ‘yellow’). - **Minder koppel dan diesels** in hetzelfde segment, vooral merkbaar bij volle belading[4].

Deze witte Toyota Auris Touring Sports met kenteken SG-026-V uit 2018 is een praktische, zuinige en betrouwbare gezinscombi met een moderne benzinemotor en lage onderhoudskosten. De auto is geschikt voor kopers die waarde hechten aan Toyota-kwaliteit, praktische ruimte en een rustig rijgedrag. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie, controleer de distributieketting en turbo bij hoge kilometerstanden, en reken op een praktijkverbruik dat iets hoger ligt dan de fabrieksopgave. De marktwaarde is redelijk, maar het waardebehoud is minder sterk dan bij sommige concurrenten. Al met al een degelijke keuze in het segment compacte middenklasse combi’s.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Led verlichting €950
Navigatie €790
Leer €1590
Metallic lak €640

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

MEI 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
1 mei 2025
NOV 2022

Kilometerstand

XXX,965 km geregistreerd

XXX,965 km
INFO
1 november 2022
JUL 2019

Kilometerstand

XXX,448 km geregistreerd

XXX,448 km
INFO
15 juli 2019
JUL 2019

Kilometerstand

11 km geregistreerd

XXX km
INFO
1 juli 2019
MRT 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 maart 2018
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

15 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

23 november 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 48

26 mei 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

Afbeeldingen

Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2018 – Afbeelding 1
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2018 – Afbeelding 2
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2018 – Afbeelding 3
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2018 – Afbeelding 4
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2018 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 23-11-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode 8NR-FTS
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1197 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 116 pk (85 kW)
Trekkracht 185 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,6 m
Totale breedte 1,76 m
Voertuighoogte 1,48 m
Wielafstand 2,6 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,4 s
Max. snelheid 195 km/u
Verbruik gecombineerd 5,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 126 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (SG-026-V)

Wat is de APK status van SG-026-V?

De APK van SG-026-V is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SG-026-V een import auto?

Nee, SG-026-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SG-026-V gehad?

SG-026-V heeft 9 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 6,0 en 6,5 liter per 100 km (1 op 15–17), afhankelijk van rijstijl en belading. De fabrieksopgave is 4,7 l/100 km (1 op 21,3), maar dit wordt in de praktijk zelden gehaald[1][3].

Hoe betrouwbaar is de 1.2T motor?

De 1.2T motor (8NR-FTS) is over het algemeen zeer betrouwbaar, met weinig grote mankementen. Incidenteel kunnen distributieketting-geruis en vervuiling van inlaatkleppen voorkomen, maar structurele problemen zijn zeldzaam[1][2][3].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op € 150–€ 250 per jaar voor een reguliere onderhoudsbeurt bij de dealer. APK kost € 35–€ 50 per jaar. Incidentele reparaties (remmen, banden, kleine elektronica) kunnen het totaal op € 200–€ 400 per jaar brengen, exclusief banden en APK.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 85 kW (116 pk) in Nederland?

In 2025 betaal je circa € 48 per maand (€ 576 per jaar) aan wegenbelasting voor een benzineauto van 85 kW (116 pk) in Nederland.

Wat is de huidige marktwaarde van een Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic uit 2015?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de € 8.000 en € 12.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie, uitrusting en kleur (witte).

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Nee, de handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Alleen bij zeer hoge kilometerstanden kan koppelings- of versnellingsbakrevisie nodig zijn[3].

Bekende aandachtspunten

Laag risico
Motor

Distributieketting (timing chain) geruis

Incidenteel geruis bij hoge kilometerstanden

Signalen:

Tikgeluid bij koude motor

Laag risico
Motor

Turbo slijtage

Geen structurele problemen, maar tijdige olieverversing is cruciaal

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Matig risico
Motor

Vervuiling inlaatkleppen (directe injectie)

Vervuiling door gebrek aan brandstofspoeling

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Incidenteel problemen met infotainment of sensoren

Signalen:

Foutmeldingen, uitval systemen

Laag risico
Transmissie

Versnellingsbak (handgeschakeld)

Zeer zelden defecten, alleen bij zeer hoge kilometerstanden

Signalen:

Moeilijk schakelen, koppelingsslijtage

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Toyota Auris Touring Sports 1.2 T in Nederland

Auto Nummerplaat