Kenteken check SH-671-B

APK geldig tot jan 2027 - 7 eigenaars - 20.504 km (peildatum jun 2019)

Rapport nummer
VVR-2026-591097
Gegenereerd op 15 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
SH-671-B
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane ENERGY TCe 130
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SH-671-B: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SH-671-B

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SH-671-B

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
95

Onderhoud Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SH-671-B

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
67

Veiligheid Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SH-671-B

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SH-671-B

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 15.000 - € 18.000
Catalogusprijs
€ 25.430
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
322 dagen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5F F4
Soortgelijke auto's in NL
101 voertuigen
Aantal keren bekeken
733 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane ENERGY TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Sportieve uitstraling en rijeigenschappen
  • Goede uitrusting met onder andere een 8.7-inch touchscreen
  • Redelijke prijs in vergelijking met andere modellen
  • Comfortabele en ruime interieur
  • Goede brandstofefficiëntie volgens WLTP-normen

Aandachtspunten

  • Mogelijke problemen met timing chain en turbo
  • Relatief hoog brandstofverbruik in de praktijk
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij slecht onderhoud
  • Geen vierwielaandrijving beschikbaar
  • Beperkte opties voor motorkeuze

Gedetailleerde analyse

Kenteken SH-671-B is een zwarte Renault Mégane uit 2018 met een 1198cc motor. Deze auto is een hatchback met voorwielaandrijving en een handmatige transmissie. De nieuwprijs van deze variant was €26.940.

De Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line heeft een motorcode H5Ft. Deze motor levert 96 pk en is gekoppeld aan een handmatige transmissie. Bekende problemen met deze motor zijn onder andere timing chain issues, turbo problemen, en olieverbruik. De timing chain kan na verloop van tijd slijten, wat kan leiden tot dure reparaties. Turbo problemen kunnen optreden door slecht onderhoud of slijtage. Olieverbruik kan variëren, maar is meestal niet ernstig.

De handmatige transmissie van de Renault Mégane is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van slijtage aan de koppeling en versnellingsbak. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar kunnen oplopen als er geen regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.

Het brandstofverbruik van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line is volgens de WLTP-normen ongeveer 5,4 liter per 100 km. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €10.000 tot €15.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld ongeveer €500 voor APK en service, exclusief eventuele reparaties.

De Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line is een goede keuze voor wie een sportieve hatchback zoekt met een redelijke prijs. Voordelen zijn de sportieve uitstraling, goede rijeigenschappen, en een ruime uitrusting. Nadelen zijn de mogelijke motorproblemen en het relatief hoge brandstofverbruik in de praktijk.

Deze zwarte Renault Mégane met kenteken SH-671-B uit 2018 is een aantrekkelijke optie voor wie een sportieve en comfortabele auto zoekt. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen met de timing chain en turbo.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 maart 2026
FEB 2019

Kilometerstand

XXX,504 km geregistreerd

XXX,504 km
INFO
2 februari 2019
APR 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 april 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

30 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 28

APK keuring details: Band met laag profiel

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Foto's

Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 1
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 2
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 3
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 4
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 15-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 30-01-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code H5F F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 132 pk (97 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,36 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Totale hoogte 1,44 m
Asafstand 2,67 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 484 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,6 s
Topsnelheid 198 km/u
Brandstofverbruik mix 5,4 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 120 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane ENERGY TCe 130 (SH-671-B)

Wat is de APK status van SH-671-B?

De APK van SH-671-B is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SH-671-B een import auto?

Nee, SH-671-B is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SH-671-B gehad?

SH-671-B heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

De motorcode is H5Ft.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

Volgens de WLTP-normen is het verbruik ongeveer 5,4 liter per 100 km.

Wat is de huidige marktwaarde van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

Rond de €10.000 tot €15.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld ongeveer €500 voor APK en service, exclusief eventuele reparaties.

Hoeveel pk levert de motor van de Renault Mégane 1.2 TCe GT-Line?

96 pk.

Wat is de wegenbelasting voor een auto van 96 pk in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto van 96 pk in Nederland hangt af van de MRB (Motorrijtuigenbelasting) en de BPM (Belasting van Personenauto's en Motorrijwielen) bij aankoop. De MRB is jaarlijks en varieert per gewichtsklasse en emissieklasse.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing Chain Problemen

Slijtage van de timing chain kan leiden tot dure reparaties.

Herkenningspunten:

Rammelende geluiden, verminderde prestaties

Belangrijk
Motor

Turbo Problemen

Turbo slijtage of falen door slecht onderhoud.

Herkenningspunten:

Verlies van vermogen, rook uit de uitlaat

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Verhoogd olieverbruik door slijtage.

Herkenningspunten:

Lage olieniveau, verhoogde kosten

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde