Kenteken check SJ-711-L
APK geldig tot apr 2027 - 10+ eigenaars - 143.212 km (peildatum nov 2024)
Er zijn 18 aandachtspunten voor SJ711L
Basisgegevens
Betrouwbaarheid VW Beetle 1.4 TSI (2013) – Kenteken SJ-711-L
Waardebehoud VW Beetle 1.4 TSI (2013) – Kenteken SJ-711-L
Onderhoud VW Beetle 1.4 TSI (2013) – Kenteken SJ-711-L
Veiligheid VW Beetle 1.4 TSI (2013) – Kenteken SJ-711-L
Prestaties VW Beetle 1.4 TSI (2013) – Kenteken SJ-711-L
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Beetle 1.4 TSI komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (10 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1359 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Iconisch en herkenbaar design met moderne techniek
- Sterke en efficiënte 1.4 TSI motor met 160 pk
- Handgeschakelde 6-bak biedt rijplezier en controle
- Redelijk zuinig verbruik voor een sportieve auto
- Goede wegligging en wendbaarheid door voorwielaandrijving
- Degelijke bouwkwaliteit en relatief lage onderhoudskosten
Minpunten
- Distributieketting kan slijtage vertonen, wat dure reparatie kan betekenen
- Turbo kan na hoge kilometerstanden problemen geven
- Injectoren kunnen verstopt raken of defect raken
- Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
- Beperkte achterbankruimte en kofferbakinhoud
- Wegenbelasting en verzekering relatief hoog voor compacte benzineauto
Uitgebreide analyse
Kenteken SJ-711-L is een witte Volkswagen Beetle 1.4 TSI Sport uit 2013 met een 1390cc 4-cilinder benzinemotor die 118 pk levert. Deze handgeschakelde hatchback uit 2011 heeft een nieuwprijs van circa €30.050 en is een compacte middenklasse auto met voorwielaandrijving.
De motorcode van de 1390cc 1.4 TSI motor in deze Volkswagen Beetle is doorgaans EA111 of EA211, afhankelijk van de exacte uitvoering en bouwjaar. Deze 4-cilinder motor met directe injectie en turbo (soms twincharged met turbo en compressor) levert 118 kW (160 pk) en 240 Nm koppel. Bekende motorproblemen zijn onder meer kettinggeleiders van de distributieketting die kunnen slijten (matig ernstig), turbo defecten (licht tot matig), en problemen met brandstofinjectoren. Olieverbruik is bij deze motor over het algemeen acceptabel, maar kan bij hogere kilometerstanden toenemen door slijtage.
De handgeschakelde versnellingsbak van de Beetle 1.4 TSI Sport is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan voorkomen bij intensief stadsverkeer. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl worden gehanteerd.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 118 pk benzineauto in Nederland ligt gemiddeld tussen €120 en €160 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900.
De huidige marktwaarde van een Volkswagen Beetle 1.4 TSI Sport uit 2011 varieert tussen €7.000 en €11.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. De auto behoudt redelijk zijn waarde door zijn iconische design en degelijke techniek. Bij aankoop is het belangrijk te letten op onderhoudsdocumentatie, distributiekettingstatus en turbo-conditie. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen.
Deze witte Volkswagen Beetle met kenteken SJ-711-L uit 2013 is een stijlvolle en relatief betrouwbare compacte auto met een krachtige 1.4 TSI motor. Met goed onderhoud biedt hij een plezierige rijervaring en een redelijke balans tussen prestaties en verbruik.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,655 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
Band met laag profiel, Bandenspanningssysteem waarschuwing toont defect
APK keuring details: Band met laag profiel, Bandenspanningssysteem waarschuwing toont defect
APK keuring details: 55
Remlicht functioneert niet naar behoren
APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren
APK keuring details: 22
APK keuring details: 50
APK keuring details: 53
Slijtage remsysteem
APK keuring details: Slijtage remsysteem
Slijtage remsysteem
APK keuring details: Slijtage remsysteem
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over VW Beetle 1.4 TSI (SJ-711-L)
Wat is de APK status van SJ-711-L?
De APK van SJ-711-L is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is SJ-711-L een import auto?
Ja, SJ-711-L is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft SJ-711-L gehad?
SJ-711-L heeft 10+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Beetle 1.4 TSI Sport uit 2011?
Het WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km.
Welke motorcode hoort bij de 1390cc 1.4 TSI motor?
De motorcode is meestal EA111 of EA211, afhankelijk van bouwjaar en uitvoering.
Wat zijn de meest voorkomende motorproblemen bij deze auto?
Distributieketting slijtage, turbo defecten, en problemen met brandstofinjectoren zijn de meest gemelde problemen.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met weinig bekende defecten, mits goed onderhouden.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een 118 pk benzineauto ligt gemiddeld tussen €120 en €160 per kwartaal, afhankelijk van regio en gewicht.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting en kettinggeleiders
Slijtage aan distributieketting en kettinggeleiders kan leiden tot kettinglawaai en in ernstige gevallen motorschade.
Symptomen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Turbo defecten
Turbo kan olie lekkage of lagerschade ontwikkelen, vooral bij hoge kilometerstanden of slechte onderhoudshistorie.
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Brandstofinjectoren verstopt of defect
Injectoren kunnen verstopt raken door vervuiling, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Symptomen:
Schokkerig lopen, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik toename
Bij oudere motoren kan het olieverbruik toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Koppeling slijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat leidt tot slippen en schakelfouten.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1359 kg. Dat is 13% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.