Kenteken check SL-341-J

APK geldig tot sep 2026 - 6 eigenaars - 118.770 km (peildatum sep 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-989261
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
SL-341-J
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Scénic ENERGY TCe 115
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SL-341-J: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken SL-341-J

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
94

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken SL-341-J

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
65

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken SL-341-J

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken SL-341-J

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 115 (2018) – Kenteken SL-341-J

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 17.000 - € 21.000
Catalogusprijs
€ 31.455
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
196 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5H A4
Soortgelijke auto's in NL
64 voertuigen
Aantal keren bekeken
233 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Scénic ENERGY TCe 115 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1488 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Ruimte en praktische indeling (grote kofferbak, flexibele zitopstelling)
  • Comfortabele rij- en zitervaring
  • Laag brandstofverbruik voor een MPV van dit formaat
  • Betrouwbare 1.3 TCe-motor zonder grote bekende mankementen
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met Duitse concurrenten
  • Standaard veiligheidsvoorzieningen (auto-noodrem, rijstrookassistent, cruise control)

Aandachtspunten

  • Traag accelereren door het lage vermogen (85 pk)
  • Weinig sportief rijgedrag, onderstuur bij hogere snelheden
  • Matige interieurkwaliteit (harde kunststoffen, eenvoudige afwerking)
  • Matig waardebehoud vergeleken met Duitse of Japanse concurrenten
  • Incidentele elektronische storingen (infotainment, boordcomputer)
  • Weinig luxe standaarduitrusting in de Zen-uitvoering

Gedetailleerde analyse

Kenteken SL-341-J is een blauwe Renault Scénic uit 2018 met een 1330cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-MPV werd in 2016 nieuw aangeboden voor €27.520 en richt zich op gezinnen die ruimte, comfort en zuinigheid zoeken. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Technische Specificaties De Renault Scénic 2018 met kenteken SL-341-J is uitgerust met een 1.3 TCe (Turbo Control Efficiency) benzinemotor, type H5Ht (ook bekend als HR13DDT). Deze motorcode is specifiek voor de 1330cc 4-cilinder turbo benzinemotor, ontwikkeld in samenwerking met Daimler (Mercedes) en Nissan. Het vermogen bedraagt 85 pk (63 kW), wat lager is dan de bekende 140 pk-versie van deze motor[2][5]. De motor heeft een compressieverhouding van 10.6:1, directe injectie, DOHC-klepbediening en een turbo met intercooler[9]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen meldingen van structurele problemen bij deze motor, maar bij oudere Renault-modellen met vergelijkbare motoren zijn er incidentele klachten over kettinggeluid of slijtage (categorie: yellow)[forum-ervaringen]. - **Turbo:** De turbo is betrouwbaar bij normaal onderhoud, maar kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven (categorie: orange). - **Injectoren:** Geen specifieke meldingen van injectorproblemen bij deze motor, maar directe injectie vraagt om periodieke reiniging (categorie: yellow). - **Olieverbruik:** Geen structurele meldingen van excessief olieverbruik bij deze motor, maar controleer het oliepeil regelmatig (categorie: yellow). **Transmissie:** De handgeschakelde 6-bak (type TL4) is bekend van betrouwbaarheid, maar kan bij hoge kilometerstanden last krijgen van versnellingsbakgeluid of moeizame schakeling (categorie: yellow). Onderhoudskosten zijn laag: jaarlijkse olieverversing en periodieke koppelingscontrole volstaan. Reparaties zijn zelden nodig bij normaal gebruik.

## Transmissie & Rijgedrag De blauwe Renault Scénic 2018 met kenteken SL-341-J heeft voorwielaandrijving en een handgeschakelde 6-versnellingsbak. De ophanging is voor onafhankelijk (McPherson) en achter een torsiebalk, wat zorgt voor een comfortabele, maar niet sportieve rijstijl. De stuurinrichting is licht en direct, ideaal voor stadsverkeer. Het gewicht van de auto (rond de 1.500 kg) en het relatief lage motorvermogen zorgen voor een rustige, zuinige rijstijl, maar niet voor snelle acceleratie[3][5].

## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** De fabrieksopgave voor de 1.3 TCe 140 pk is 5,4 l/100 km (gecombineerd), wat overeenkomt met ongeveer 52 mpg[2]. Voor de 85 pk-versie is het verbruik vergelijkbaar of iets lager door het lagere vermogen. In de praktijk halen eigenaren gemiddeld 6,5–7,0 l/100 km (37–43 mpg), afhankelijk van rijstijl en gebruik[6]. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een benzineauto van 85 pk (63 kW) betaal je in 2025 circa €47 per maand (€564 per jaar) aan wegenbelasting. Dit is gebaseerd op het huidige Nederlandse tarief voor benzinepersonenauto’s in deze gewichtsklasse. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 per jaar - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€300 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en werkplaats) - **Reparaties:** Incidenteel, gemiddeld €200–€400 per jaar (afhankelijk van leeftijd en onderhoudshistorie) **Marktwaarde & waardebehoud:** De huidige marktwaarde van een blauwe Renault Scénic 2018 met kenteken SL-341-J en 1330cc motor ligt in 2025 tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoud. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een MPV in deze klasse; na 8–9 jaar blijft circa 35–45% van de nieuwprijs over.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Ruimte en praktijk:** Grote kofferbak (506 liter, uitklapbaar tot 1.554 liter) en flexibele zitopstelling[2][3]. - **Comfort:** Zachte vering, stille cabine en goede stoelondersteuning[6]. - **Zuiningheid:** Laag brandstofverbruik voor een MPV van dit formaat[2][6]. - **Betrouwbaarheid motor:** Geen grote, bekende mankementen aan de 1.3 TCe-motor[forum-ervaringen]. - **Onderhoudskosten:** Lage vaste lasten en onderhoudskosten vergeleken met Duitse concurrenten. - **Veiligheidsvoorzieningen:** Standaard auto-noodrem, verkeersbordherkenning, rijstrookassistent en cruise control[5]. **Nadelen** - **Prestaties:** Het lage vermogen (85 pk) zorgt voor trage acceleratie, vooral bij volledige bezetting[5]. - **Rijgedrag:** Weinig sportief, onderstuur bij hogere snelheden. - **Interieurkwaliteit:** Harde kunststoffen en matige afwerking vergeleken met concurrenten[6]. - **Waardebehoud:** Matig, zoals bij veel Franse MPV’s. - **Elektronica:** Incidentele storingen aan infotainmentsysteem of boordcomputer (categorie: yellow)[forum-ervaringen]. - **Accessoires:** Weinig luxe standaarduitrusting in de Zen-uitvoering.

Deze blauwe Renault Scénic met kenteken SL-341-J uit 2018 is een praktische, zuinige en comfortabele gezinsauto met een betrouwbare motor en lage vaste lasten. Het lage vermogen en matige waardebehoud zijn de belangrijkste minpunten, maar voor gezinnen die ruimte en zuinigheid zoeken, blijft dit een aantrekkelijke keuze. Controleer bij aankoop altijd de onderhoudshistorie en let op eventuele elektronische storingen of versnellingsbakgeluiden.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 september 2025
JUL 2023

Kilometerstand

XXX,044 km geregistreerd

XXX,044 km
INFO
7 juli 2023
APR 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 april 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

24 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 03

19 juni 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

APK keuring details: Band met laag profiel

Foto's

Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 1
juli 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 2
juli 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 3
juli 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 4
juli 2023
Renault Scénic ENERGY TCe 115 2018 – Afbeelding 5
juli 2023

+-3

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 24-09-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code H5H A4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1330 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 116 pk (85 kW)
Draaimoment 220 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,41 m
Voertuigbreedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Asafstand 2,73 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 11,3 s
Topsnelheid 183 km/u
Brandstofverbruik mix 5,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 122 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 115 (SL-341-J)

Wat is de APK status van SL-341-J?

De APK van SL-341-J is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SL-341-J een import auto?

Nee, SL-341-J is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SL-341-J gehad?

SL-341-J heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Scénic 1.3 TCe 85 pk?

In de praktijk verbruikt deze auto gemiddeld 6,5–7,0 liter benzine per 100 km (37–43 mpg), afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave (WLTP) is lager, rond de 5,4 l/100 km (52 mpg)[2][6].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze auto?

Voor een benzineauto van 85 pk (63 kW) betaal je in 2025 circa €47 per maand (€564 per jaar) aan wegenbelasting.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €150–€300 per jaar voor onderhoud, €35–€50 voor APK en incidenteel €200–€400 voor reparaties, afhankelijk van staat en gebruik.

Hoe betrouwbaar is de 1.3 TCe-motor?

De motor is over het algemeen betrouwbaar, zonder grote bekende mankementen. Incidenteel kunnen zich problemen voordoen met de distributieketting, turbo of injectoren, maar deze zijn niet structureel[forum-ervaringen].

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoud.

Hoe groot is de kofferbak?

De kofferbak biedt standaard 506 liter en is uitklapbaar tot 1.554 liter met de achterbank neergeklapt[2][3].

Mogelijke gebreken

Minimaal
Motor

Timing chain (distributieketting)

Incidenteel kettinggeluid of slijtage bij hoge kilometerstanden

Kenmerken:

Tikgeluid uit motor, vooral bij koude start

Belangrijk
Motor

Turbo

Turbo kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat

Minimaal
Motor

Injectoren

Directe injectie vraagt om periodieke reiniging

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbakgeluid

Versnellingsbakgeluid of moeizame schakeling bij hoge kilometerstanden

Kenmerken:

Kraken of piepen bij schakelen, moeilijk in versnelling komen

Minimaal
Elektronica

Elektronica

Incidentele storingen aan infotainmentsysteem of boordcomputer

Kenmerken:

Scherm valt uit, systeem herstart spontaan

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1488 kg. Dat is 24% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde