Kenteken check SN-079-V
APK geldig tot mei 2027 - 3 eigenaars
Let op: 9 bevindingen voor SN079V
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW 318i Touring (2018) – Kenteken SN-079-V
Waardebehoud BMW 318i Touring (2018) – Kenteken SN-079-V
Onderhoud BMW 318i Touring (2018) – Kenteken SN-079-V
Veiligheid BMW 318i Touring (2018) – Kenteken SN-079-V
Prestaties BMW 318i Touring (2018) – Kenteken SN-079-V
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 318i Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1565 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Compacte en zuinige 1.5-liter driecilinder turbomotor (B38B15A) met 136 pk
- Soepele 8-traps automatische transmissie afgestemd op motor
- Ruime en praktische Touring carrosserie met 480 liter bagageruimte
- Goede balans tussen sportiviteit en comfort
- Relatief lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik
- Degelijke bouwkwaliteit en moderne veiligheidsvoorzieningen
Aandachtspunten
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Soms problemen met timing chain tensioner (matig voorkomend)
- Onderhoud en reparaties aan automaat kunnen kostbaar zijn
- Praktijkverbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
- Beperkte motorkeuze met relatief lage pk voor sommige rijders
- Marktwaarde daalt sneller dan bij zescilinders
Gedetailleerde analyse
Kenteken SN-079-V is een grijze BMW 3-serie Touring uit 2018 met een 1499cc 3-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Dit model uit 2015 heeft een nieuwprijs van circa €41.345 en biedt een combinatie van sportiviteit en praktische ruimte.
De BMW 318i Touring uit 2015 is uitgerust met de 1.5-liter driecilinder turbomotor met motorcode B38B15A. Deze motor levert ongeveer 100 kW (136 pk) en staat bekend om zijn compacte afmetingen, relatief laag gewicht en goede brandstofefficiëntie. De motor kenmerkt zich door een scherpe respons en een sportief geluid, ondanks het driecilinder karakter. De motor is onderdeel van BMW's modulaire B38 motorfamilie, die sinds 2014 wordt toegepast in diverse modellen. Bekende problemen met deze motor zijn beperkt, maar er zijn meldingen van verhoogd olieverbruik en soms problemen met de timing chain tensioner, hoewel dit minder frequent voorkomt dan bij oudere zescilinders.
De automatische transmissie in deze BMW 318i Touring is een 8-traps Steptronic automaat, specifiek afgestemd op de B38 motor. Deze transmissie staat bekend om soepele schakelingen en goede duurzaamheid. Wel kunnen bij hogere kilometerstanden problemen optreden met de mechatronica of olielekkages, wat reparaties kostbaar kan maken. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van transmissievloeistof verlengen de levensduur. De automaat draagt bij aan een comfortabele rijervaring en een relatief laag brandstofverbruik in de praktijk.
De wegenbelasting voor deze 100 pk sterke benzineauto ligt in Nederland rond de €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Het gemiddeld brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond 5,3 tot 5,9 l/100 km, in de praktijk ligt dit vaak iets hoger, rond 6,5 l/100 km. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €700 en €1.000. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen. De marktwaarde van een 2015 BMW 318i Touring ligt anno 2025 tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitvoering.
Bij aankoop van een BMW 318i Touring uit 2015 met kenteken SN-079-V is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral transmissie- en motoronderhoud. Controleer op olielekkages en luister naar onregelmatigheden in de motor of automaat. Een proefrit is essentieel om schakelmomenten en motorrespons te beoordelen. Let ook op eventuele software-updates die BMW heeft uitgebracht voor motor- en transmissiebeheer. Door deze punten na te gaan, voorkomt u dure reparaties en geniet u van een betrouwbare en plezierige auto.
Deze grijze BMW 3-serie Touring met kenteken SN-079-V uit 2018 is een praktische en sportieve middenklasse combi met een zuinige en moderne 1.5-liter driecilinder motor en een soepele automaat. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen rijplezier, comfort en lage gebruikskosten.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 20
APK keuring details: 28
APK keuring details: 58
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 318i Touring (SN-079-V)
Wat is de APK status van SN-079-V?
De APK van SN-079-V is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is SN-079-V een import auto?
Nee, SN-079-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft SN-079-V gehad?
SN-079-V heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.5-liter motor in de BMW 318i Touring 2015?
De motorcode is B38B15A, een 1499cc driecilinder turbomotor met ongeveer 136 pk.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze BMW?
De 8-traps Steptronic automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Problemen met mechatronica kunnen voorkomen bij hogere kilometerstanden.
Wat is het praktijkbrandstofverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,3-5,9 l/100 km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 100 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €700 en €1.000 inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2015 BMW 318i Touring?
De marktwaarde ligt anno 2025 tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Mogelijke gebreken
Verhoogd olieverbruik
Sommige B38 motoren vertonen verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden door zuigerveren slijtage.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Timing chain tensioner slijtage
De kettingspanner kan verslijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.
Automaat mechatronica defecten
De elektronica in de 8-traps automaat kan storingen vertonen, wat schakelfouten veroorzaakt.
Kenmerken:
Schakelen hapert, schokken bij schakelen, foutcodes.
Olielekkages bij motor en transmissie
O-ringen en pakkingen kunnen na verloop van tijd lekken, vooral bij hogere kilometerstanden.
Kenmerken:
Olievlekken onder auto, laag oliepeil.
Elektronische storingen in boordcomputer
Soms storingen in iDrive of sensoren die foutmeldingen geven.
Kenmerken:
Onregelmatige werking van multimedia, foutmeldingen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1565 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.