Kenteken check SP-925-N
APK geldig tot mei 2027 - 8 eigenaars - 165.906 km (peildatum dec 2025)
26 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken SP925N
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SP-925-N
Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SP-925-N
Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SP-925-N
Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SP-925-N
Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken SP-925-N
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1368 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Zuinig en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor met 96 pk
- Ruime en praktische stationwagen met goede laadcapaciteit
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe controle en zuinigheid
- Moderne veiligheidsvoorzieningen en goede EuroNCAP-score
- Redelijke onderhoudskosten en goede beschikbaarheid van onderdelen
- Comfortabele rijervaring met voldoende koppel voor dagelijks gebruik
Aandachtspunten
- Mogelijke problemen met distributieketting bij hogere kilometerstanden
- Licht olieverbruik bij intensief gebruik of hoge kilometerstand
- Turbo kan na verloop van tijd onderhoud of reparatie vereisen
- Handbak kan slijtage vertonen aan koppeling en synchronisatieringen
- Motor kan bij hoge toeren wat lawaaiig zijn
- Waardevermindering door sterke concurrentie in segment
Gedetailleerde analyse
Kenteken SP-925-N is een blauwe Renault Mégane Estate 1.2 TCe Zen uit 2018 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte middenklasse stationwagen combineert praktische ruimte met een zuinige turbomotor en een scherp design.
De 1.2 TCe motor met 1198cc is een viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie en een vermogen van circa 96 pk (74 kW). De motorcode die vaak bij deze motor hoort is de H5Ht of H5Ft, onderdeel van Renaults Energy TCe motorenfamilie. Deze motor heeft een compressieverhouding van 10.0:1 en een turbo met intercooler voor betere prestaties en efficiëntie. De motor levert een koppel van ongeveer 175 Nm bij 1500 tpm, wat zorgt voor een vlotte respons in het stadsverkeer en op de snelweg. De motor staat bekend om zijn relatief lage CO2-uitstoot en gunstige verbruikscijfers, maar kan bij intensief gebruik wat lawaaiig zijn en heeft een lichte neiging tot olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
De handgeschakelde transmissie is een 6-versnellingsbak die soepel schakelt en goed past bij de motorkarakteristiek. Bekende defecten aan de handbak zijn beperkt, maar bij hogere kilometerstanden kunnen slijtage aan de synchronisatiering en koppelingsproblemen optreden. Onderhoud is relatief eenvoudig en betaalbaar, mits tijdig uitgevoerd. De combinatie van motor en handbak zorgt voor een prettige rijervaring met voldoende controle en zuinigheid.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 6,5 en 7,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa € 360 tot € 400 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de € 600 tot € 800 per jaar. Grotere reparaties of turbo-onderhoud kunnen hogere kosten met zich meebrengen.
Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.2 TCe Zen met kenteken SP-925-N is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en eventuele turbo- of olieverbruikproblemen. Controleer de distributieketting op slijtage, aangezien deze bij sommige TCe-motoren vroeg kan verslijten. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om transmissie en motorconditie te beoordelen. Door het goede brandstofverbruik en praktische ruimte is dit model een aantrekkelijke keuze voor wie een zuinige en ruime stationwagen zoekt.
Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken SP-925-N uit 2018 is een praktische en zuinige compacte stationwagen met een betrouwbare 1.2 TCe turbomotor en handgeschakelde transmissie. Met aandacht voor onderhoud en controle op bekende motor- en transmissieproblemen biedt deze auto een goede balans tussen rijplezier, comfort en kosten.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,196 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
De band is beschadigd, Slijtage remsysteem
APK keuring details: De band is beschadigd, Slijtage remsysteem
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 19
Foto's
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (SP-925-N)
Wat is de APK status van SP-925-N?
De APK van SP-925-N is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is SP-925-N een import auto?
Nee, SP-925-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft SP-925-N gehad?
SP-925-N heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Mégane Estate 2016?
De motorcode is meestal H5Ht of H5Ft, onderdeel van Renaults Energy TCe motorenfamilie met 1198cc en turbo.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage aan synchronisatieringen en koppeling voorkomen.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties rond de € 600 tot € 800 per jaar.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer € 360 tot € 400 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Zijn er bekende motorproblemen waar ik op moet letten?
Ja, let op distributieketting slijtage, olieverbruik en mogelijke turbo defecten bij hogere kilometerstanden.
Mogelijke gebreken
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorstoringen.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid uit de motor, motorstoringen, startproblemen.
Olieverbruik
De 1.2 TCe motor kan bij intensief gebruik of hoge kilometerstand verhoogd olieverbruik vertonen.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.
Turbo defecten
De turbo kan na langdurig gebruik slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies of rookontwikkeling.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, fluitend geluid bij accelereren, rook uit uitlaat.
Koppelingsslijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.
Herkenningspunten:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Elektronische storingen
Soms kunnen storingen optreden in sensoren of het motormanagement, vooral bij oudere exemplaren.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, motorstoringen, verminderde prestaties.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1368 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.