Kenteken check SR-001-P
APK geldig tot dec 2026 - 4 eigenaars - 90.285 km (peildatum jan 2026)
Er zijn 10 aandachtspunten voor SR001P
Basis informatie
Betrouwbaarheid SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive (2018) – Kenteken SR-001-P
Waardebehoud SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive (2018) – Kenteken SR-001-P
Onderhoud SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive (2018) – Kenteken SR-001-P
Veiligheid SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive (2018) – Kenteken SR-001-P
Prestaties SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive (2018) – Kenteken SR-001-P
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze SEAT op basis van 1276 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Zeer zuinige 3-cilinder benzinemotor (praktijk 5–6,5 l/100 km)
- Comfortabele en vlotte 7-traps DSG-automaat
- Ruime en praktische hatchback met degelijke afwerking
- Goed uitgerust in Style-uitvoering (o.a. navigatie, climate control, parkeersensoren)
- Lage wegenbelasting voor het vermogen
- Betrouwbaarheid mits goed onderhouden
Waar je op moet letten
- Beperkte trekkracht bij volledige bezetting of aanhanger
- DSG-automaat kan onderhoudsgevoelig zijn bij hoge kilometerstanden
- Minder sportief rijgedrag dan grotere motoren of FR-uitvoeringen
- Licht verhoogd olieverbruik mogelijk bij oudere exemplaren
- Minder geluidsisolatie dan premium concurrenten
- Hogere onderhoudskosten dan handgeschakelde versies
Volledige analyse
Kenteken SR-001-P is een paarse SEAT Leon uit 2018 met een 999cc motor, 85 pk en een automaat. Dit rapport geeft een volledig overzicht van deze populaire hatchback, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 999cc 3-cilinder benzinemotor in de SEAT Leon 1.0 EcoTSI Style (2017) is bekend onder de interne code EA211. Deze motor is ontwikkeld door Volkswagen Group en wordt ook toegepast in de VW Golf, Audi A3 en Skoda Octavia. De motorcode is vaak te vinden op het motorblok of in het onderhoudsboekje als EA211 CHYB of CHZC, afhankelijk van het exacte bouwjaar en uitvoering[1]. **Vermogen & Koppel:** De motor levert 84,5 kW (115 pk/113 hp) en 200 Nm koppel, wat voor een compacte hatchback voldoende is voor dagelijks gebruik[1]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote meldingen van slijtage of breuk, maar regelmatige controle wordt aangeraden (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij onvoldoende onderhoud (categorie: Motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen storingen ontstaan (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen gemeld, maar bij sommige exemplaren licht verhoogd olieverbruik na 100.000 km (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie:** De automaat in deze uitvoering is een 7-traps DSG (DQ200), bekend van andere VW Group-modellen. Deze automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kent enkele aandachtspunten: - **Koppelomvormer en koppelingspakket:** Slijtage na 150.000+ km mogelijk (categorie: Transmissie, ernst: orange). - **Software-updates:** Regelmatig nodig voor soepele schakelingen (categorie: Elektronica, ernst: yellow). - **Onderhoudskosten:** Olie- en filterverversing elke 60.000 km, kosten ca. €250-€350 per beurt. **Verbruik:** - **WLTP:** Officieel verbruik ca. 5,0 l/100 km (gecombineerd). - **Praktijk:** Eigenaren melden 5,5–6,5 l/100 km in de stad, 4,5–5,5 l/100 km op de snelweg. Het verschil met WLTP is dus beperkt, mede dankzij de zuinige 3-cilinder en DSG-automaat[1].
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat zorgt voor vlotte schakelingen en een comfortabele rij-ervaring. De combinatie met de lichte 3-cilinder maakt de auto wendbaar en geschikt voor de stad. Het onderstel is degelijk, maar de wegligging is minder sportief dan bij de FR-uitvoeringen. Elektronische veiligheidssystemen zoals lane assist en verkeersbordherkenning zijn standaard in de Style-uitvoering[7].
## Praktische Kosten **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 85 pk (62 kW) betaal je in Nederland in 2025 ca. €48 per maand (€576 per jaar). **Onderhoudskosten:** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€250 / €300–€450 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en leeftijd. - **Reparaties:** Geen grote structurele problemen, incidentele kosten voor remmen, banden en kleine elektronica. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Nieuwprijs:** €25.360 (2017). - **Huidige marktwaarde (2025):** €10.000–€13.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitrusting. - **Waardebehoud:** Gemiddeld voor het segment; na 8 jaar ca. 50% van de nieuwprijs over.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - Zeer zuinige 3-cilinder benzinemotor met lage vaste lasten[1]. - Vlotte en comfortabele DSG-automaat, ideaal voor file en stad[7]. - Ruime en praktische hatchback met degelijke afwerking. - Goed uitgerust (Style): navigatie, climate control, LED-verlichting, parkeersensoren. - Betrouwbaarheid van de EA211-motor, mits goed onderhouden. - Lage wegenbelasting voor het vermogen. **Nadelen:** - Beperkte trekkracht bij volledige bezetting of aanhanger. - DSG-automaat kan na hoge kilometerstanden onderhoudsgevoelig zijn. - Minder sportief rijgedrag dan grotere motoren of FR-uitvoeringen. - Licht verhoogd olieverbruik mogelijk bij oudere exemplaren. - Minder geluidsisolatie dan premium concurrenten. - Hogere onderhoudskosten dan handgeschakelde versies.
Deze paarse SEAT Leon met kenteken SR-001-P uit 2018 is een zuinige, praktische en goed uitgeruste hatchback voor de Nederlandse forens. De combinatie van de betrouwbare 1.0 TSI-motor en DSG-automaat biedt comfort en lage vaste lasten, maar vraagt wel om regelmatig onderhoud. De auto is geschikt voor kopers die prioriteit geven aan zuinigheid, comfort en degelijkheid boven sportiviteit.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 55
Ruitensproeiers werken niet
APK keuring details: Ruitensproeiers werken niet
APK keuring details: 34
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive (SR-001-P)
Wat is de APK status van SR-001-P?
De APK van SR-001-P is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is SR-001-P een import auto?
Nee, SR-001-P is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft SR-001-P gehad?
SR-001-P heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de SEAT Leon 1.0 EcoTSI Style in de praktijk?
Praktijkverbruik ligt tussen 5,5 en 6,5 l/100 km in de stad en 4,5–5,5 l/100 km op de snelweg, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €150–€250 voor een kleine beurt, €300–€450 voor een grote beurt. APK kost €35–€50 per jaar. Reparaties zijn incidenteel.
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat?
De 7-traps DSG is over het algemeen betrouwbaar, maar kan na 150.000+ km onderhoudsgevoelig worden. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel.
Wat is de huidige marktwaarde?
In 2025 ligt de marktwaarde tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik?
Voor 85 pk (62 kW) betaal je in 2025 ca. €48 per maand (€576 per jaar).
Zijn er bekende motorproblemen?
Geen grote structurele problemen, maar let op turbo (orange), olieverbruik (yellow) en distributieketting (yellow). Goed onderhoud is belangrijk.
Bekende aandachtspunten
Turbo-problemen
Incidenteel turbo-lekkage of defect bij hoge kilometerstanden
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat
DSG-automaat slijtage
Slijtage koppelingspakket of koppelomvormer na 150.000+ km
Signalen:
Horten bij schakelen, trillen
Elektronica-storingen
Incidenteel problemen met boordcomputer of sensoren
Signalen:
Waarschuwingslampjes, storingen in assistentiesystemen
Olieverbruik
Licht verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren
Signalen:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Distributieketting slijtage
Geen grote problemen, maar regelmatige controle nodig
Signalen:
Geratel bij koude start (zeldzaam)
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten SEAT
Voor dit specifieke model en bouwjaar (seat uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1276 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere SEAT Leon 1.0 TSI Ecomotive exemplaren
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|