Kenteken check SR-122-N

APK geldig tot apr 2027 - 1 eigenaar - 130.000 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-509604
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
SR-122-N
Automerk
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Logan MCV TCe 90
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SR-122-N: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Blauw
Type brandstof
Benzine
Dacia Logan MCV TCe 90 2018

Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken SR-122-N

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
72

Waardebehoud Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken SR-122-N

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken SR-122-N

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
87

Veiligheid Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken SR-122-N

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken SR-122-N

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
68

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 10.000 - € 12.000
Nieuwprijs
€ 12.790
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
354 dagen
Eigenaren
1 eigenaar
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H4B B4
Vergelijkbare kentekens
350 voertuigen
Bekeken
102 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Dacia Logan MCV TCe 90 komen een aantal specifieke details naar voren. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1166 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer betaalbare aanschafprijs en lage gebruikskosten
  • Ruime en praktische midi-MPV met veel binnenruimte
  • Betrouwbare 898cc 3-cilinder turbomotor met timing chain
  • Relatief laag brandstofverbruik in praktijk (ca. 5,5-6,0 l/100 km)
  • Lage wegenbelasting voor 66 pk benzinemotor in Nederland
  • Eenvoudige en goedkope onderhouds- en reparatiekosten

Minpunten

  • Beperkte motorvermogen (66 pk) voor zwaardere belading of snelweg
  • Mogelijke problemen met katalysator en motormanagementsystemen
  • Soms lichte schokkerigheid of haperingen in tweede versnelling
  • Basale afwerking en minder luxe opties in Ambiance-uitvoering
  • Kwaliteit van sommige onderdelen zoals ruitenwissers en interieur kan tegenvallen
  • Mogelijke roestvorming en elektrische storingen bij oudere exemplaren

Volledige analyse

Kenteken SR-122-N is een blauwe Dacia Logan MCV uit 2018 met een 898cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze praktische midi-MPV biedt een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding en is populair onder Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een betaalbare en ruime gezinsauto.

De 898cc 3-cilinder turbomotor van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe Ambiance uit 2016 heeft de motorcode H4B. Deze motor levert 66 pk en is bekend om zijn eenvoudige, robuuste opbouw. De motor maakt gebruik van een timing chain in plaats van een distributieriem, wat doorgaans minder onderhoud vereist. Wel zijn er meldingen van problemen met de katalysator en soms met de motormanagementsystemen, wat kan leiden tot waarschuwingslampjes en vermogensverlies. Turbo- en injectorproblemen komen minder frequent voor, maar zijn niet uitgesloten. Olieverbruik is over het algemeen acceptabel, mits goed onderhoud wordt uitgevoerd.

De handgeschakelde transmissie van deze Logan MCV is over het algemeen betrouwbaar. Enkele eigenaren melden een lichte schokkerigheid of haperingen in de tweede versnelling, mogelijk gerelateerd aan inrijdfase of slijtage van de koppeling. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar het is raadzaam om tijdig de koppeling en versnellingsbakolie te controleren en te vervangen indien nodig. Problemen met de versnellingsbak zijn zeldzaam maar kunnen voorkomen bij intensief gebruik.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 66 pk benzinemotor in Nederland is relatief laag, wat deze auto aantrekkelijk maakt voor budgetbewuste rijders. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Grotere reparaties zijn zeldzaam maar kunnen de kosten verhogen.

Bij aankoop van een Dacia Logan MCV 0.9 TCe Ambiance met kenteken SR-122-N uit 2018 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te verifiëren of de timing chain en turbo goed zijn onderhouden. Controleer ook op eventuele motorstoringen, werking van de transmissie en algemene staat van het chassis. Let op roestvorming en elektrische storingen, die bij oudere modellen kunnen voorkomen. Door een grondige inspectie en eventueel een proefrit kan men een goede inschatting maken van de staat en toekomstige onderhoudskosten.

Deze blauwe Dacia Logan MCV met kenteken SR-122-N uit 2018 is een praktische en betaalbare MPV met een betrouwbare 898cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende kleine problemen biedt deze auto een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding, laag verbruik en lage gebruikskosten, waardoor het een verstandige keuze is voor Nederlandse gezinnen die op zoek zijn naar ruimte en betaalbaarheid.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Parkeerhulp €200
Navigatie €250
Lichtmetalen velgen €300
Leer €500
Metallic lak €470

Voertuig historie

Gebeurtenissen

MEI 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
28 mei 2018
MEI 2018

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 mei 2018
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De band is beschadigd, De schijf- of trommelrem draait niet soepel

25 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

13 juni 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

Voertuigfoto's

Dacia Logan MCV TCe 90 2018 – Afbeelding 1
februari 2026
Dacia Logan MCV TCe 90 2018 – Afbeelding 2
februari 2026
Dacia Logan MCV TCe 90 2018 – Afbeelding 3
februari 2026
Dacia Logan MCV TCe 90 2018 – Afbeelding 4
februari 2026
Dacia Logan MCV TCe 90 2018 – Afbeelding 5
februari 2026

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 08-04-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4B B4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 898 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 90 pk (66 kW)
Trekkracht 140 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Blauw
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,49 m
Totale breedte 1,73 m
Hoogte 1,59 m
Wielafstand 2,63 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Nuttige lading 515 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 11,1 s
Topsnelheid begrensd 175 km/u
Gecombineerd verbruik 4,9 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 142 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Dacia Logan MCV TCe 90 (SR-122-N)

Wat is de APK status van SR-122-N?

De APK van SR-122-N is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SR-122-N een import auto?

Nee, SR-122-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SR-122-N gehad?

SR-122-N heeft 1 eigenaar gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 898cc 3-cilinder motor?

De motorcode van de 898cc 3-cilinder turbomotor in de Dacia Logan MCV 0.9 TCe Ambiance is H4B.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain is over het algemeen betrouwbaar en onderhoudsarm, maar kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen en moet dan vervangen worden.

Wat is het praktijkverbruik van deze Logan MCV?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 4,5-5,0 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Enkele eigenaren melden lichte schokkerigheid in de tweede versnelling, maar ernstige defecten zijn zeldzaam bij goed onderhoud.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €400 en €600.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een benzineauto met 66 pk ligt relatief laag, doorgaans rond de €30 tot €40 per maand, afhankelijk van provincie en gewicht.

Veel voorkomende klachten

Let op
Motor

Katalysator defecten

De katalysator kan defect raken, wat leidt tot vermogensverlies en waarschuwingslampjes.

Symptomen:

Verminderde acceleratie, motorstoringslampje, donkere uitlaatgassen.

Let op
Elektronica

Motormanagement storingen

Foutieve signalen van de ECU kunnen leiden tot onregelmatig stationair draaien en motoruitval.

Symptomen:

Ruw stationair, stalling, motorlampje aan.

Laag risico
Transmissie

Lichte schokkerigheid in tweede versnelling

Versnellingsbak kan haperen of schokken geven in tweede versnelling, mogelijk slijtage of afstelling.

Symptomen:

Schokkerig schakelen, lichte vertraging bij opschakelen.

Laag risico
Chassis

Versnelde slijtage remmen

Remblokken en schijven kunnen sneller slijten dan gemiddeld.

Symptomen:

Piepen bij remmen, verminderde remwerking.

Let op
Carrosserie

Roestvorming op carrosserie

Bij oudere exemplaren kan roest ontstaan, vooral rondom wielkasten en onderzijde deuren.

Symptomen:

Roestplekken zichtbaar, lakafbladdering.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1166 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Dacia Logan MCV TCe 90 modellen

Type Plaat