Kenteken check SR-897-G

APK geldig tot feb 2027 - 3 eigenaars - 196.501 km (peildatum feb 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-294192
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
SR-897-G
Merk voertuig
VW
VW logo
Type
Polo 1.0 TSI
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SR-897-G: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
VW Polo 1.0 TSI 2018

Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI (2018) – Kenteken SR-897-G

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI (2018) – Kenteken SR-897-G

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud VW Polo 1.0 TSI (2018) – Kenteken SR-897-G

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
85

Veiligheid VW Polo 1.0 TSI (2018) – Kenteken SR-897-G

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW Polo 1.0 TSI (2018) – Kenteken SR-897-G

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 14.000 - € 17.000
Adviesprijs nieuw
€ 24.253
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
302 dagen
Eigenaren
3 eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
CHZ
Vergelijkbare kentekens
5 voertuigen
Bekeken
120 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze VW Polo 1.0 TSI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1145 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zuinig en modern 999cc 3-cilinder TSI-motor met turbo voor goede prestaties en laag verbruik.
  • Degelijke bouwkwaliteit en betrouwbare handgeschakelde transmissie.
  • Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
  • Comfortabele Highline-uitvoering met extra uitrusting en afwerking.
  • Redelijk lage wegenbelasting en onderhoudskosten in Nederland.
  • Goede balans tussen rijplezier en praktische bruikbaarheid.

Minpunten

  • Mogelijke problemen met timing chain die kan rekken en motorschade veroorzaken.
  • Sporadische turbo defecten en injectorenproblemen gemeld.
  • Olieverbruik kan toenemen bij hogere kilometerstanden.
  • Koppeling slijtage bij intensief stadsgebruik mogelijk.
  • Marktwaarde daalt sneller dan sommige concurrenten door sterke concurrentie in segment.
  • Beperkte bagageruimte vergeleken met grotere modellen.

Uitgebreide analyse

Kenteken SR-897-G is een zwarte Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline uit 2018 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handmatige transmissie. Deze compacte hatchback is populair in Nederland vanwege zijn zuinige motor en degelijke bouwkwaliteit. De nieuwprijs lag rond de €20.265, wat hem in het hogere segment van kleine stadsauto's plaatst.

De 999cc 3-cilinder TSI-motor van deze Polo, met motorcode vaak aangeduid als 'CJZ' of 'CHZ' afhankelijk van uitvoering, levert ongeveer 70 pk (officieel 75 pk in sommige markten) en 160-175 Nm koppel. Het is een turbocharged motor met directe injectie en DOHC-configuratie. Deze motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar er zijn meldingen van problemen met de kettingaandrijving (timing chain) die kan rekken, wat leidt tot tikkende geluiden en in ernstige gevallen motorschade. Ook zijn er sporadische meldingen van turbo defecten en problemen met brandstofinjectoren, hoewel deze minder frequent voorkomen. Olieverbruik is bij normaal onderhoud doorgaans acceptabel, maar bij hogere kilometerstanden kan het toenemen, vooral als onderhoud niet strikt wordt gevolgd.

De handgeschakelde transmissie van de Polo 1.0 TSI Highline is over het algemeen betrouwbaar en soepel in gebruik. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij intensief stadsgebruik kunnen koppeling en drukgroep slijten, wat reparatiekosten met zich meebrengt. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl worden gehanteerd. Problemen met de versnellingsbak zelf komen weinig voor.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 5,0 tot 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor een 70 pk benzineauto in Nederland ligt gemiddeld tussen de €30 en €45 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline uit 2018 met kenteken SR-897-G is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de timing chain en turbo. Vraag naar eventuele vervangingen of reparaties hiervan. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. De marktwaarde ligt in 2025 voor een goed onderhouden exemplaar rond de €10.000 tot €13.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto biedt een goede balans tussen zuinigheid, rijplezier en degelijkheid, mits goed onderhouden.

Deze zwarte Volkswagen Polo met kenteken SR-897-G uit 2018 is een compacte, zuinige en betrouwbare hatchback met een moderne 999cc TSI-motor en handgeschakelde versnellingsbak. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals de timing chain en turbo, blijft het een populaire keuze voor Nederlandse autokopers die zoeken naar een praktische en betaalbare stadsauto met een goede balans tussen prestaties en verbruik.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Lichtsensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

DAB-Radio Pakket
Precrash-systeem Pakket
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Led verlichting €985
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €255
Lane Change Assistant €310
Verkeersbordenherkenning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €225
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €490
Parkeerassistent €640
Navigatie €1005
Metallic lak €495

Voertuig historie

Tijdlijn

MRT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 maart 2025
MEI 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 mei 2018
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

27 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

22 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 36

6 april 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

Voertuigfoto's

VW Polo 1.0 TSI 2018 – Afbeelding 1
februari 2025
VW Polo 1.0 TSI 2018 – Afbeelding 2
februari 2025
VW Polo 1.0 TSI 2018 – Afbeelding 3
februari 2025
VW Polo 1.0 TSI 2018 – Afbeelding 4
februari 2025
VW Polo 1.0 TSI 2018 – Afbeelding 5
februari 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 27-02-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CHZ
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 95 pk (70 kW)
Trekkracht 175 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,17 m
Breedte excl. spiegels 1,75 m
Hoogte 1,46 m
Wielafstand 2,55 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 495 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,8 s
Topsnelheid begrensd 187 km/u
Gecombineerd verbruik 4,5 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 103 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over VW Polo 1.0 TSI (SR-897-G)

Wat is de APK status van SR-897-G?

De APK van SR-897-G is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SR-897-G een import auto?

Nee, SR-897-G is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SR-897-G gehad?

SR-897-G heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 999cc motor in de Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline uit 2017?

De motorcode is meestal 'CJZ' of 'CHZ', een 999cc 3-cilinder turbocharged benzinemotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain kan bij sommige exemplaren uitrekken, vooral bij onvoldoende onderhoud, wat kan leiden tot motorschade. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging zijn belangrijk.

Wat is het officiële en praktijkverbruik van deze Polo?

Het WLTP-verbruik ligt rond 4,5-5,0 l/100 km, in de praktijk is dat meestal 5,0-5,5 l/100 km afhankelijk van rijstijl.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties tussen €500 en €800.

Hoeveel wegenbelasting betaalt een 70 pk benzine Polo in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €45 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Wat is de marktwaarde van een goed onderhouden Polo 1.0 TSI Highline uit 2017?

In 2025 ligt de marktwaarde tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Timing chain rekking en slijtage

De kettingaandrijving kan uitrekken, wat leidt tot tikkende motorgeluiden en mogelijk ernstige motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.

Symptomen:

Tikkend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Matig risico
Motor

Turbo defecten

Soms kunnen de turbochargers defect raken door slijtage of olievervuiling, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Brandstofinjectoren problemen

Injectoren kunnen verstopt raken of defecten vertonen, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Symptomen:

Schokkerige motorloop, startproblemen, verhoogd verbruik.

Gering risico
Motor

Olieverbruik toename

Bij hogere kilometerstanden kan het motorolieverbruik toenemen, vooral als onderhoud niet strikt wordt gevolgd.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten, wat leidt tot slippen en schakelmoeilijkheden.

Symptomen:

Koppeling slippen, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1145 kg. Dat is 5% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde